Biosa giremiyorum :(

Kodla Büyü

xsawyerx

Site Gezgini
Arkadaşlar öğrenci bilgisayarlarının bazılarında biosa giremiyorum. power düğmesine basıldıktan sonra siyah ekran geliyor bekliyor bekliyor ve direk windows açılıyor. bilgisayarlara win 7 kurcam ancak biosa giremediğim için ne flashı ne de dvd yi gösteremiyorum. ne yapmam lazım . tecrübeli arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Öğrenci bilgisayarları : vestel ---işletim sistemi:xp

win7 de çalışmıştım 1 yıl biosa gerek kalmıyordu flashı otomatik görüyordu ve imaj alıyordu

imaj flashım var. takıyorum ama görmüyor. biosa girip first boot usb key yapmam lazım

eski tip ps/2 girişli klavye ile denediniz mi? usb klavyede açılışta tuşlar etkin değil.

ESC yada F12 gibi tuşlarla boot menü ekrana gelir ve boot menünün hangi tuşla çıkacağı kısa süreli ekranda yazar. O şekilde istediğiniz sürücüden başlatabilirsiniz.

tahtaya ilk beyaz ekran geliyor ama Windows ve pardus seçiminin yapıldığı sayfa bile gelmiyor. o seçim sayfasından sonra biosa girebiliyodum zaten. boot menü ye de ulaşamadım. esc f12 hepsini denedim. servisi aramam gerekiyor galiba

xsawyerx' Alıntı:
Arkadaşlar öğrenci bilgisayarlarının bazılarında biosa giremiyorum. power düğmesine basıldıktan sonra siyah ekran geliyor bekliyor bekliyor ve direk windows açılıyor. bilgisayarlara win 7 kurcam ancak biosa giremediğim için ne flashı ne de dvd yi gösteremiyorum. ne yapmam lazım . tecrübeli arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Öğrenci bilgisayarları : vestel ---işletim sistemi:xp
hocam klavye ps2 olsun sonra del f2 f10 f12 deneyin hangisiyse deneyin...ama klavyenin ps2 olması şart bazen...bazende algılıyor usb klavyeyi ama siz ps2 ile deneyin

Geri