Bios ayarları her seferinde eski haline dönüyor

Kodla Büyü

bexo

Aktif Üye
arkadaşlar benim sınıfımda crea marka bilgisayarlar var. bunlardan 4-5 tanesinde raid - IDE problemi yaşıyorum
yani açılışta ben IDE yapıyorum bilgisiyarın elektrik bağlantısını kesip tekrar açınca Geri RAİD oluyor.
Bios pilini değiştirdim- guvenlik kartını çıkarttım ama düzelmedi aklıma başka bişeyde gelmiyor.
bu konuda fikri olan varmı?

Hocam IDE yapmak istemedeki amacınız nedir?
Birde bu ayarları kaydediyormusunuz yoksa Biostan direkmi çıkıyorsunuz. :)

en başdan raid driver lı kurulum cd si hazırlayıp tekrar formatlamak istemiyorum. :)
kaydediyorum hocam zaten bi kere düzeltince açılıyor taki bilgisayarın elektrik bağlantısını kesene kadar . malum akşamları şartelleri indiriyorum. sabah tekrar hepsi RAID e dönmüş oluyor :(

Hocam bilgisayarların persormanslı çalışmasını istiyorsanız Raid devre dışı bırakmayın. Bu durumda aklıma gelen tek şey cmos'un arızalı olduğudur.

:( madem çözüm yok hazırlayacaz artık cd yi.
cd yi hazırlamak sorun değilde her seferinde birilerine lazım oluyor bende veriyorum ama giden cd geri dönmüyor :|

Bilgisayarınıza Cdnin imajını yedekleyin şuan bende sadece XP ait 5 tane image dosyası var. :)

her seferinde bi daha lazım olmaz olsada hazırlarım diyorum :) her seferinde lazım oluyor hazırlamaya eriniyorum
sonuç ben adam olmam

bexo' Alıntı:
her seferinde bi daha lazım olmaz olsada hazırlarım diyorum :) her seferinde lazım oluyor hazırlamaya eriniyorum
sonuç ben adam olmam
Senin gibi bir ev arkadaşım vardı her serefinde CD'ye ihtiyaç duyunca benden isterdi şunu kendine yedekle derdim ama nafile. Kulakları çınlasın evlendi hala aynı. :lol:

Sakın ev arkadaşı olmayalım :)
bende hep ev arkaşdaşlarımdan isterdim.Bende evlendim hala aynıyım :mrgreen:

tabi eskişehirde okumuş olman lazım bunun için:)

bexo' Alıntı:
Sakın ev arkadaşı olmayalım :)
bende hep ev arkaşdaşlarımdan isterdim.Bende evlendim hala aynıyım :mrgreen:

tabi eskişehirde okumuş olman lazım bunun için:)
Aman hocam bize biri yetiyordu. :mrgreen:

Geri