Binek otomobiller en fazla1200cc olmalı

Kodla Büyü
hocam bısıklet ıyı hosta babasını 12o nın altına ındıremezken cocugu nasıl ındırıcen
memlekette duz bısıklet kullanılabılecek ne kadar alanımız var
cocuguma dedesı bısıklet aldı dıye demedıgım laf kalmamıstı cocugun bınecegı yolların tamamı anayola cıkıyor ana yollardan ben bıle gecerken zorlanırken cocugu nasıl o yollarda bısıklete bırakım 1200cc lerde cekıs sıkıntısı verıyor

insanı egıteceksın dıyecem ama oda olmuyor aynı yuzme gıbı yuzmeyı bılmeyen degıl bıldıgını sanan bogulur bılmeyen zaten boyuna yaklasan yere bıle gıtmez arabadada aynısı gecerlı ıyı bıldıgını dusunenler hızlanır dıkkatı dagılırsa vahım son olur

Re: Ynt: Binek otomobiller en fazla1200cc olmalı

(Maalesef ne üretsek boş.Çünkü dışarıya satacak maden yada yüksek teknoloji bizde yok)

Kim demiş bunu başka ülkeler bu duruma nasıl geldi. Öyle mi kuruldular.
Üretmiyoruz o kadar. Teknoloji olan ülkeler Akılcı düşünceyi ön plana getirdiği için bu durumda. Atatürk zamanında ülkede sadece deri iplik fabrikası varken uçak fabrikasına kuruldu.
Rusya ve ABD ülkelerinin büyüklüğü nedeni ile tüm doğal kaynaklara sahip. Teknoloji üretimi ABD Japonya ve Avrupanın tekelinde. Çin de bu kulvara giriyor uzay araştırmalarına harcadığı para bizim ülkenin gelirini çoktan geçmiştir.

Japonya hele adamlarda ne enerji kaynağı ne de hammadde yok. Samurayları yok edip batılı düşünceyi getirdikleri için bu haldeler.

Avrupa ise kiliseyi etkisiz hale getirdiği için bu durumda.

(Benzin 10 tl olunca, okul ve yeni dersler yapılacak ...sınıf mevcutları yarıya düşecek... genç öğretmenler iş bulacak... Dolayısıyla eğitimin kalitesi artacak ve Okullardaki disiplin olayları minimuma inecektir)

Benzin 10 TL olursa kimse kullanmaz vergi geliri de artmaz. Taşıma maliyeti artacağı için tüm tüketim maddelerinin maliyeti artacaktır. Millet aç iken eğitimi düşünmez.

Siz bile 140 ile otobanda gidip kurallara uymazken kimseden kurallara uymasını beklemeyin. Çünkü 140 da tehlikeli 200 de. Aslında istediğinizi sağlayacak tüm kurallar mevcut fakat uyan yok. Uyulmayan hız sınırını millet aşmasın diye başka uyulmayacak bir kural getiremezsin. Denetim yaparsın.

Re: Ynt: Binek otomobiller en fazla1200cc olmalı

(Maalesef ne üretsek boş.Çünkü dışarıya satacak maden yada yüksek teknoloji bizde yok)

Kim demiş bunu başka ülkeler bu duruma nasıl geldi. Öyle mi kuruldular.
Üretmiyoruz o kadar. Teknoloji olan ülkeler Akılcı düşünceyi ön plana getirdiği için bu durumda. Atatürk zamanında ülkede sadece deri iplik fabrikası varken uçak fabrikasına kuruldu.
YÜKSEK TEKNOLOJİ ARAŞTIRMA LABRATUARLARININ ÇOĞALMASI İÇİN ULUSLARARASI PATENTLEME GEREKİR.
BİZDE ADI VAR.KENDİSİ YOK.GIDAMIZ BİLE ABD RUSYA VE İSRAİLDEN.İLAÇLAR VE KİMYASALLAR FRANSA İLE ALMANYADAN.
UCUZ KALİTELİ İTHAL ÜRÜN VARKEN BİR TÜRK BİLE TM. ALMAZ.
ELEKTRONİK % 100 İTHAL
BEYAZ EŞYA % 70 İTHAL
BENZİN GIDA% 90 İTHAL
SAVUNMA SANAYİ DEMİR AKSANI HARİÇ İTHAL
BİR SAAT YADA UZAKTAN KUMANDA ÇİPİ VEYA UÇAK HELİKOPTER MOTORU YADA GÜDÜM VEYA RADAR ELEKTRONİĞİ İTHAL.
ŞU TARIM VE HAYVANCILIĞI KURTARSAK BİLE BENCE GÜZEL OLURDU
Rusya ve ABD ülkelerinin büyüklüğü nedeni ile tüm doğal kaynaklara sahip. Teknoloji üretimi ABD Japonya( İÇİ BOŞALDI JAPONYANIN YAKINDA ÇÖKER ) ve Avrupanın (ACINDAN GEBERECEK AVRUPA NIN YARISI ) tekelinde. Çin de bu kulvara (AYDA 100$ İŞÇİLİK OLMASA ÇİNDE BİTER.GÖZLERİNİ AÇTILAR.HER EVDE TV VAR) giriyor uzay araştırmalarına harcadığı para bizim ülkenin gelirini çoktan geçmiştir.

YÜKSEK TEKNOLOJİ DEDİĞİN SADECE ABD DE VE İNGİLTEREDE VAR.
Japonya hele adamlarda ne enerji kaynağı ne de hammadde yok. Samurayları yok edip batılı düşünceyi getirdikleri için bu haldeler.
ABD NİN İŞÇİ PAZARIYDI.İŞÇİ MALİYETİ ÇİN DE DAHA UCUZ OLUNCA JAPONYA İLE İŞLERİ BİTTİ.
Avrupa ise kiliseyi etkisiz hale getirdiği için bu durumda.
PARANIN DİNİ OLMAZ

(Benzin 10 tl olunca, okul ve yeni dersler yapılacak ...sınıf mevcutları yarıya düşecek... genç öğretmenler iş bulacak... Dolayısıyla eğitimin kalitesi artacak ve Okullardaki disiplin olayları minimuma inecektir)

Benzin 10 TL olursa kimse kullanmaz vergi geliri de artmaz. Taşıma maliyeti artacağı için tüm tüketim maddelerinin maliyeti artacaktır. Millet aç iken eğitimi düşünmez.(FENA MI? AZ YERİZ VE OBEZİTE BİTER)

Siz bile 140 ile otobanda gidip kurallara uymazken kimseden kurallara uymasını beklemeyin.( 10 YIL ÖNCE SATTIM-ŞİMDİ YÜRÜYORUM) Çünkü 140 da tehlikeli 200 de. Aslında istediğinizi sağlayacak tüm kurallar mevcut fakat uyan yok. Uyulmayan hız sınırını millet aşmasın diye başka uyulmayacak bir kural getiremezsin. Denetim yaparsın.( BİZİM MİLLET ADAM OLMAZ.HER YERE MOBESE VE RADAR TUZAĞI LAZIM. AYRICA CEZALARIN ACİL 2-3 MİSLİNE ÇIKMASI GEREK. AYDA 3 KERE RADARA YAKALANAN ÖĞRETMEN ARKADAŞIM VAR.BEN 7 YIL KULLANDIM TEK KAZA YADA CEZAM YOK.BİZİM MİLLET GAZLAMAYI SEVİYOR)

Geri