bina ve arsa emlak vergisi ilk taksidi

Kodla Büyü
arkadaşlar ilk defa evim oldu 2013 de almıştım yeni daire vergi ödüyormuyum nereye ödüyorum kaç para oluyor 2 haziran yazıyor birkaç yerde şimdi burda gördüm araştırdım nette belediyeye pazartesi bi sorayımmı

2013 yılında ev aldı iseniz,2013 yılı içinde konutun bulunduğu belediye beyanname vermeniz gerekiyordu.O yıl için vergi tahakkuk etmiyordu.2014 yılı için mayıs ve kasım aylarında vergi vermeniz gerekiyor.Her yıl verginizi vereceksiniz.Sanırım beyanname vermediğiniz için bir ceza söz konusu olacaktır.

Bu beyanname olayını benim de öğrenmem lazım sanırım. 2014 Haziran ayında ev almak kısmet oldu ne vergisi vardır nerelere ne ödemek lazım hiç bir fikrim yok. Biraz araştırma yapmam lazım sanırım.

BlackSoiL' Alıntı:
Bu beyanname olayını benim de öğrenmem lazım sanırım. 2014 Haziran ayında ev almak kısmet oldu ne vergisi vardır nerelere ne ödemek lazım hiç bir fikrim yok. Biraz araştırma yapmam lazım sanırım.
belediyeden emlak beyan formu alacaksınız. emlakçılarda da vardır. emlak beyanı formunu doldurup, tapu fotokopisi, kimlik fotokopisi, yapı kullanma izin belgesini ekleyip 2014 yıl sonuna kadar belediyeye veriyorsunuz ve 2015 den itibaren emlak vergisi mükellefi oluyorsunuz.

denizlerb' Alıntı:
BlackSoiL' Alıntı:
belediyeden emlak beyan formu alacaksınız. emlakçılarda da vardır. emlak beyanı formunu doldurup, tapu fotokopisi, kimlik fotokopisi, yapı kullanma izin belgesini ekleyip 2014 yıl sonuna kadar belediyeye veriyorsunuz ve 2015 den itibaren emlak vergisi mükellefi oluyorsunuz.

Cevap için çok teşekkürler. Bir de eskiden atık su ücreti vs. bir şeyler duyuyordum. Bu emlak vergisi haricinde belediyelere yatırmamız gereken bir şey var mı peki?

Geri