Bimeks Teknoloji Mağazası Sizide Kandırmasın

Kodla Büyü

tayinci42

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Seçkin Üye
Bimeks mağazasından herhangi bir şey alırken altında "KOŞULSUZ İADE VE DEĞİŞİM" başlığı altında yazılanlara asla inanmayın. Burada yazanlara bakarak herhangi bir ürünü almayın. Ürünü değiştirmek isterseniz sitelerinin altında bulunan hiç dikkat çekmeyen farklı bir linkteki uyarı sayfasını gösteriyorlar size. Ama ürünün özelliklerini incelerken gözünüze sokacak mış gibide koşulsuz değişim yazısını her yere koymuşlar sitelerinde.. aman dikkat.

Özellikle televizyon alacak arkadaşlar mkv desteği var sözlerine inanmayıp harici disklerindeki birçok altyazılı birçok farklı formattan test videoları ve filmler götürüp bizzat almadan önce kumandasınıda alarak deeneyiniz. mutlaka paranızı vermeden önce söyledikleri şeyleri deneyiniz. satarken lafta söyledikleri tamamen lafta kalıyor.

BU LİNK ÜRÜNÜ ALIRKEN GÖRDÜĞÜNÜZ.. resim ve linki..

http://www.bimeks.com.tr/popupicerikgor ... sulsuziade

BUDA İADE ETMEK İSTEDİĞİNİZDE GÖSTERDİKLERİ
http://www.bimeks.com.tr/musteri_hizmet ... de_degisim

dükkanlarında sattıkları herşeyin listesini yazıp bunlar hariç koşulsuz değiştirebiliriz keyfimiz bilir, demişler utanmadan. geriye ne kaldı ki..

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    55.9 KB · Görüntüleme: 6,263
•Koşulsuz iade edilemeyen ürünler;
1.Cep telefonları
2.LCD / Plazma TV,
3.Ev Sinema Sistemi
4.DVD / VCD (Yazılım, Oyun, Film),
5.Kitap
6.Navigasyon cihazları
7.Kulaklıklar (Bluetooth, müzik, vb.)
8.Sarf malzemeleri (yazıcı kartuşu, toneri, kağıdı, CD, DVD medya vb.)
9.Oyun konsolu (Sony PlayStation, Sony PSP, Nintendo Wii)
10.Projektörler
11.Beyaz eşya
12.Küçük ev aletleri
13.Kişisel bakım ürünleri
14.Uydu Alıcılar (Receiver)
15.OEM Ürünleri (Anakart, Ekran kartı, Hard disk, CPU, TV kartı)
16.Oyuncaklar
17.Oto Teyp
18."Presli Ambalajı" açılmış tüm ürünler

geriye ne kaldı :eek:

eskisehir' Alıntı:
•Koşulsuz iade edilemeyen ürünler;
1.Cep telefonları
2.LCD / Plazma TV,
3.Ev Sinema Sistemi
4.DVD / VCD (Yazılım, Oyun, Film),
5.Kitap
6.Navigasyon cihazları
7.Kulaklıklar (Bluetooth, müzik, vb.)
8.Sarf malzemeleri (yazıcı kartuşu, toneri, kağıdı, CD, DVD medya vb.)
9.Oyun konsolu (Sony PlayStation, Sony PSP, Nintendo Wii)
10.Projektörler
11.Beyaz eşya
12.Küçük ev aletleri
13.Kişisel bakım ürünleri
14.Uydu Alıcılar (Receiver)
15.OEM Ürünleri (Anakart, Ekran kartı, Hard disk, CPU, TV kartı)
16.Oyuncaklar
17.Oto Teyp
18."Presli Ambalajı" açılmış tüm ürünler

geriye ne kaldı :eek:

valla ben kulaklık almıştım iade ettim paşa paşa paramı da verdiler....şaşırdım şimdi.

bu koşulsuz iade olayına güvenerek netten kartuş siparişi verdim.. ama bana da aynı şeyi dediler olumsuz cevap geldi iade isteğime.:( :x

bu iade koşulları mağazaya hatta mağaza yöneticisine göre değişiyor. ben teknosadan mouse almıştım değiştirmek istediğimde olmaz dediler (paket açılmıştı), bir müddet çingeneliğin ardından ve mağaza müdürü ile görüştükten sonra değiştirdiler. müşterinin sana tekrar gelmesini istiyorsan değiştireceksin bu kadar basit

bimeks ile mediamarkta şunu farkettim ve YÜZLERİNE MAĞAZADA MİLLETİN İÇİNDE söyledim.Dergide yer alana ürün ile göstrdikleri ürün ayn marka hdd işlemci aynı ama maalesef prc yani çin malı bir de ekran kartları iyice dikkat etmezseniz eski nesil büyük farklar var

mustafayilmaz28' Alıntı:
bu koşulsuz iade olayına güvenerek netten kartuş siparişi verdim.. ama bana da aynı şeyi dediler olumsuz cevap geldi iade isteğime.:( :x

Hocam kartuş ambalajı açılınca iade edilmezki? Kİm alır geri siz olsanız o ürünü alırmısınız? Savunmak için söylemiyorum fakat biraz da mantıklı bakmak lazım.

Ambalajlı ürünlerde geri iade olmaz hatta bakınız teknosaya ürünü alınca ip gibi bişeyle bağlıyor. bu ip koparsa iade almıyoruz deniyor. İpi koparmadan geri verebilirsiniz.

Bu tür şeyleri hep iyi niyetli yapılıyor olarak bakmamak lazım. Adam zevkine sipariş verip bunu beğenmedim diyerek geri bile gönderiyor olabilir.

Ürünün bir kusuru varsa iade yapılmalı ama kusursuz ürün neden iade yapılsın ki?

Ben bimekse bir kere gittim. %20 falan indirim vardı. Yalnız indirimli fiyatları bile piyasanın normal fiyatları seviyesinde olunca bir daha yanından bile geçmedim.

Ben trendyoldan anneme saat almıştım beğenmedik geri gönderdik. kargoyu bile karşıdan ödemeli gönderdik. Bikaç gün içinde kredi kartına para iadesi yapıldı. Trendyol bile sorun çıkarmazken koca firmanın yaptığı üçkağıda bak...

İnternetten ürün aldım kargo fatura adresine götürmüş. aradım dedim teslimat adresine gelmedi hallaetcez dediler on gun içinde 2 kez daha aradım ama nerede. sonra dedim iade alın dediki kargoya soyleyelım buraya getrisin paranızı iade ederiz. niy dedim nasıl olsa urun bana hıc geledi kargoda birşey olsa onların sorunu sana gelir beniim paramı iade et dedim yok urun gelsin ole dediler. 2 gün sonra aradım param ne oldu nıye yatırmıyonuz dedim urun henuz elımıze gelmedi dediler. sonra 2 gün geçti kargo ürünümü getirdi. birde batımki ben aradığımda ürün adamları elindeymiş geri çağırtmışlar ve ürünü birdaha kargolamışlar böyle 20 gün sonra ürünü anca alabildim. lanet olsun.

Benimde başıma gelmişti. HTC telefon aldım geri iade almadılar. 120 TL kesip alabiliriz dediler bende mecburen öyle yaptım. Ne yapalım. Ama Hakkımı Helal Etmiyorum.

Yaz ayında asus notebook aldım internet sitesinden, sonra açtım inceledim batarya süresinin çok kısa olduğunu anlayınca- yani iddia ettikleri gibi değil-
hemen ertesi gün müşteri hizmetlerini arayıp iade ettim bir hafta içinde paramı kredi kartıma yatırdılar. Ve hiç ısrar etmediler parayı iade etmemek için.

dedikleriniz doğrudur muhakkak ama hep de hakkını yememek gerekir mağazadan mağazaya değişiyor olabilir. temmuzda aldığım laptopda ölü nokta vardı ertesi gün gidip yenisini aldım sorgusuz sualsiz.

omerbilgin' Alıntı:
mustafayilmaz28' Alıntı:

Hocam kartuş ambalajı açılınca iade edilmezki? Kİm alır geri siz olsanız o ürünü alırmısınız? Savunmak için söylemiyorum fakat biraz da mantıklı bakmak lazım.

Ambalajlı ürünlerde geri iade olmaz hatta bakınız teknosaya ürünü alınca ip gibi bişeyle bağlıyor. bu ip koparsa iade almıyoruz deniyor. İpi koparmadan geri verebilirsiniz.

Bu tür şeyleri hep iyi niyetli yapılıyor olarak bakmamak lazım. Adam zevkine sipariş verip bunu beğenmedim diyerek geri bile gönderiyor olabilir.

Ürünün bir kusuru varsa iade yapılmalı ama kusursuz ürün neden iade yapılsın ki?
hocam ama bunun net üzerinden yapılan alışverişlerde geçerli olmadığını söylemişlerdi.

Geri