Bim ve A101 e gelen ucuz et kime yaradı?

Kodla Büyü

impartial

Aktif Üye
Son iki üç seferdir dikkatimi çekti.

Geçmişler et reyonunun başına, bir de görevli yanlarında ve onlara yardım eder vaziyette.

Adamlar markete gelen etin hepsini tek seferde alıp götürdüler. İlkinde dedim ki hani birinin özel bir yemeği vs. durumu vardır ondandır, ne gezer! yol üzeri bir başka bim markete girecek oldum, yine başka bir adam gelmiş görevli ile birlikte bütün etleri topluyor.

Görevliyi çağırdım, sizin bu yaptığınız ne kadar doğru ? dedim. bu et iyi veya kötü herkes ucuz fiyata alsın diye geldi, siz bunu Allah bilir daha yüksek fiyata satacak adamlara umursamaz vaziyette veriyorsunuz dedim. Adamın umrunda bile olmadı, bize talimat gelsin biz de vermeyelim dedi.

Bu etin ülkemize geldiği yerden tutun zaten yerli besicileri soktuğu zor durum yetmiyor gibi, sözüm ona vatandaşın faydalanacağı ucuz et, bunu paraya çevirecek veya ticaretinde kullanacakların malı oldu bile. az kaldı yakında kara borsaya da düşer:) yazık...

Kimse kimsenin umrunda değil. kimse iğne kendine batana kadar başkasının derdini görmüyor, hissetmiyor, umursamıyor. illa biz mi şimdi bimere oraya buraya yazıp bildirecez?

Bizim burada ikisinin yaninda hakmardada 31lira yuzune bakan bile yok uc markettede etler duruyor alan yok kutularca var dedigim gibi talep niye yok bilmiyorum bende zaten guvenmedigim icin ayrica geçmişte aldigim kiymanin tadinin iyi olmamasi nedeniyle almiyorun 3 5 lira fazla verir buradaki tanidik kasapdan alirim

Biz her hafta alıyoruz herkes kendine göre yorum yapıyor ve gayette memnunuz herkesin 2 paket alma hakkı var fazla hakkında fazla alan da yok tabi bazı yerlerde farklı uygulamalar olabilir bunları da şikayet Etmek gerekir

üç beş kuruş fazla verip kasaptan alırım diyoruz da bizim kasap bu etleri toplayıp satıyor olmasın alacağımdan değil bakıyorum denk geldikçe bime a101 e daha hiç et görmedim sordum kalmadı diyor geçen bir bim de kıymasını gördüm onun dışında daha kuş başı eti görmedim ya kasaplar ya restoranlar topluyor muhtemelen

burada benim takıldığım nokta zaten etin iyi olup olmadığından ziyade, piyasanın yaklaşık 10 lira altına satılan etten vatandaşın ne kadar yararlandığı?

başka yeri bilmem ama burası ankara. ankarada ucut et zenginin ticaret fırsatı olmuş. vatandaş ikinci paketi versen de alamaz zaten.. para mı var alsın.

Prosedürü bahsediyorum size iki paket hakkı var herkesin onun fazlasını zaten alamıyor mantıklı bir sınırlama getirmişler işte toplu alım yapılmasın diye bunu evirip çevirmenin mantığı yok vatandaş faydalanıyor Allah razı olsun garibanlarda et yiyebilsin.. fazladan alan buna göz yuman varsa da şikayet edin yol belli

Prosedürü bahsediyorum size iki paket hakkı var herkesin onun fazlasını zaten alamıyor mantıklı bir sınırlama getirmişler işte toplu alım yapılmasın diye bunu evirip çevirmenin mantığı yok vatandaş faydalanıyor Allah razı olsun garibanlarda et yiyebilsin.. fazladan alan buna göz yuman varsa da şikayet edin yol belli

o sizin gördüğünüzü bizde görseydik (herkese en fazla iki paket) biz de bu konuyu da açmazdık. neyi evirip çeviriyoruz? ben gözlerimle gördüğümü paylaştım, herhalde bu yazılanları okuyan diğer arkadaşlar da bu konuya daha fazla dikkat kesilirler bu sayede. ben bu adamların yaptığını görüp karnımın içinden konuşmadım, gittim olabilecek en net şekilde tepkimi dile getirdim. meselenin aslı eti kimin getirdiği, kimin yediği yemediği değil! burada sorun bu mağazaların fırsatçılığa göz yummaları hocam bilmem anlatabildim mi...

yoksa sizin dediğiniz mantıkta, burada hiç bir şey konuşmaya gerek yok :) herkes kendi çalsın kendi oynasın öyle mi? kimsenin ruhu duymasın ? yok arkadaş herkes bilsin herkes öğrensin.

Hocam tabiki şikayet edin diyorum zaten bende garibanın hakkını savunalim hep birlikte bende sizin gibi düşünüyorum eliniz ayağınız dert görmesin bunu başka maksatla kullananlar varsa cezasını çeksin..

Bu tamamen bir göz yanılsaması

Ucuz et kampanyasından önce de zaten bim ve a101 in et ve kıyması bu fiyatlardaydı

Aynen dibimizde a101 var.Ne hikmetse çok et geliyormuş ne zaman gitsek et yok.Adamlar hemen bitti diyorlar.Ama şimdi kasaplarda gözünün önünde kıma çekip 28tlye satıyorlar.

Böyle çokça alıma rast gelen arkadaşlar bunların video ve resimlerini çekerek show haber, fox haber gibi haber sitelerine göndererek ifşa edebilirsiniz

Geri