Bilisim teknolojilri subat kadrosu 1197

Kodla Büyü

murat_erg

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Muthis bir artma var harika bir seyin habercisimi acaba arkadaslar atanan bransdaslarima basarilar diliyorum

Kesin tabi hocam aciklandi gercekten tahminlerin cok cok ustunde meb bunu eriyorsa vardir bir bildigi diyorum ki kodlama yani liselere zorunlu ders olarak geliyor

o kadar norm fazlası varken bu kadar atama şaşırttı...

Özür grubuna 2700 kadro açılmıştı. Şubat ataması da 1200 geriye kalır 1500 açık. Kodlama dersi gelmezse bilisimcilerin sıkıntıları büyük malesef.

Norm fazlaligi artacak, atananlar sevinçlerini yaşayamadan norm fazlalığıyla karşı karşıya kalacak

Kodlama dersi bu sefer gelecek büyük ihtimalle geçen günlerde Lütfi Elvan eğitim müfredatının değişeceğini söylemişti bu kadar alım yapılması bu şartlarda normal değil bence.

Çok büyük ihtimalle yeni bir ders konacak . Atama kontenjanlarındaki artış memurlar.nette diğer atamalara göre kıyaslamışlar. Neredeyse artış olan tek branş bizimki olmuş .Hayırlısıyla şu ders gelse de bi rahatlasak.

Yeni ders olmasa bu kadar atama olmazdı diye düşünüyor insan. Çünkü hali hazırda bilişimciler norm fazlası zaten. Şimdi atananlar zaten norm fazlası olacak. Beklicez bakalım gelişmeleri. Hayırlı olsun atananlara.

Bu durumu iyi incelemek lazim. Gorev yaptigim ilde yeni atanmislar ve 4-5 yillik hocalar hep norm fazlasi oldu ve ciddi sikinti cektiler. Eger kadro gelmeyecekse (ki bence secmeli de olsa gelecektir kodlama) norm fazlasi olmaya devam.

Diger taraftan da yeni mezunlar ve okuyanlar icin de endiseliyim bu eylul atamalari acisindan.

Bir de sorum var dkab ve ing ne bitmek bilmez bir ihtiyacmis bunlara her seferinde muazzam kont veriliyor. Ing saati fazla diyebiliriz ama dkab in o da fazla degil

something is going on...lan biz tuvalet temizlerken bunlar atama yapıyor atanamayanlar için iyi güzelde iş başı yaptıklarında uydu canak işi,tv tamiri elektirk tamiri falan yapacaklar yok kodlamaymış da suymus buymus...hacı kitap vermiyorlar sınıf yok,bilgisayar yok asıl önemlisi klavye yok ...klavyeden uzak bilişşim her zaman eksiktir... kodlama nasıl olacak ki...

arkadaşlar olaylardan çok uzağım siz içindesiniz bi arkadaşım için soruyorum branşlarda atama önceliği mevzu devam ediyor mu örneğin bilişim öğretmenliği mezunu bir arkadaş bilgisayar müh. mezunu formasyonlu bir arkadaşa göre öncelikli mi yoksa aynı şartlarda mı sıralanıyorlar

öncelik mevzusu halen var. fakat formosyon alan bir mühendis de öğretmenlik mezunu da 1.öncelikli.

kodlama dersi zorunlu olur inşallah..yüzümüz gülsün norm fazlası olmayalım :+1:

Geri