Bilim Sanat Merkezi (BİLSEM) Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi

Kodla Büyü
Arkadaşlar BİLSEM'de Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersine maaş karşılığı doldurmak için 4 saat görevlendirildim. Fakat BİLSEM'in genel yapısı, evrakları v.s. hakkında doğal olarak pek bir bilgi sahibi değilim. Bu hafta Uyum Haftası için son hafta. Destek 1 ve Destek 2 ye geçeceğiz. BİLSEM'de çalışan arkadaşlarım evrak ve işleyiş konusunda yardımcı olursa mutlu olurum. İyi forumlar 🖐

Edit: İlçemizde BİLSEM yeni kurulduğu için gruplar ilköğretim 2,3,4 ve 5. sınıflar

Onların çerçeve planları var ve paylaşıma kapalıydı hocam. Görevlendirme biz tanimlandiysa kendi sitesi üzerinden MEBBİS girişi ile indirebilirsiniz. Ders planına kadar hazırdı benim çalıştığım dönemde.. bulamazsanız iletişime geçin drive de vardı diye hatırlıyorum

Öncelikle bilsem de başlayan arkadaşlara geçmiş olsun.
ben iki sene çalıştım dayanamadım kaçtım.( ha şimdi ağır geldi bilsem yan gelip yatma yeri değildir vs diyen arkadaşlar olacaktır onlar özelden yazarlarsa yaptığım çalışmalar katıldığım yarışmalar yazdığım bilimsel makale ve eğittiğim öğrencilerle alakalı ekstra bilgi verebilirim burası yeri değil)
Bilsem de evrakları müdürünüze söylerseniz whatsapp grupları vs aracılığıyla bulmanız mümkün aynı zamanda bilsem modülünde de bulabilirsiniz. whatsapp konusunda müdürünüz yardımcı olmazsa özelden yazın bakanlık koordinatörlerinin numarasını veririm oradan iletişime geçersiniz kendileriyle.
Kurumunuzda müdürünüz nasıl bakar olaya bilemiyorum ama bilsem de plan program öğrenciye göre şekillenir hocam. genellikle ilkokulda blok tabanlı ile başlar daha sonra python gösterebilirsiniz mbot microbit vs varsa oradan temel elektronik ile robotik kodlama öğretebilirsiniz. Aynı zamanda bilsemlerde proje odaklı çalışılır genellikle teknofest tübitak gibi yarışma ve sergilerde görev almanız aktif çalışmanız beklenir.

son olarak atölye açılmayan derslerde yarışmalara hazırlanma zorunluluğu yok o yüzden kendiniz talep etmiyorsanız kimse sizi zorlayamaz.

Onların çerçeve planları var ve paylaşıma kapalıydı hocam. Görevlendirme biz tanimlandiysa kendi sitesi üzerinden MEBBİS girişi ile indirebilirsiniz. Ders planına kadar hazırdı benim çalıştığım dönemde.. bulamazsanız iletişime geçin drive de vardı diye hatırlıyorum

varsa planı paylaşır mısınız hocam

Geri