Bilişime 253 kontenjan!

Kodla Büyü

hanzalaa

Aktif Üye
Hocalarım atamalar açıklandı ve yine sürpriz olmadı. 253 bilişimci alınacak.
Bide mülakatlı:(

Bilişim ders sayısı arttırılıp normlar artmadığı sürece 250yi geçmez sayı, batıda her ilde norm fazlası mevcut.

Yazıklar olsun,
Anadolu insanının büyüttüğü çocuğunun, devlet kadrolarına yerleştiği tek meslek neredeyse öğretmenlik kalmıştı,
onu da mülakat(%50) ile bu insanların elinden alın.

Lobisi olanlar güzel atanıyor işlevlerine olan olumsuz yorumlara düşüncelere rağmen. Bizim bölüme yazık bu çağda

İyi alım yıllardır olmuyor bizden. Mülakat işi çoktandır var. Kalkacak dedi cumhurbaşkanı ama kalkmadı.

ilköğretim matematik (174) ve fen bilimleri (305) de çok düşmüş; ders sayısı ve norm durumuna göre yine iyi sayı verilmiş.

20 bin atama için oransal olarak gayet iyi bir miktar bence. 45 bin atamada 217 gelmişti.

Mülakata yine 3 katı aday mı çağıracaklar?
Muhtemelen. Ama öyle ilk 250'de olan arkadaşlar sıralamadayım diye sevinmesin bence. "Mülakat gibi mülakat" olacak muhtemelen, zira atama takviminde mülakat tarih aralığı bile belirtilmemiş. Birkaç ay sürerse şaşırmayın ve üzülmeyin.

Buna literatürde "Yusuf TEKİN effect" deniliyor. 2016 yılındaki ilk mülakatlı atamayı bilen bilir.

1000 olsa sevinecekmiydik? neden? zaten yer değiştirme şansımız çok azken daha da azaldı diye mi? maaşımız mı artacaktı ? öğretmen ataması öğretmene müjde değildir. öğretmen adayına müjdedir.

ben şu anda böte son sınıf öğrencisiyim. Bu öğretmen alım sayısı bu sene yapılacak olan 2024 KPSS'yi kapsıyor mu? 2023 KPSS biteli neredeyse 1 yıl oldu. O yüzden kafam karıştı, anlayamadım.

bu sene için alım olmayacak muhtemelen zaten ihtiyaç yok kamuoyu baskısı dolayısıyla zorlama ve abartı bir atama

Bu kadar az ders saatine çok bile yapmışlar. Halen bilişim öğretmenliğini öğretmenlik yapmak için yapanlara şaşıyorum. Hem ders az hem norm durumu belli değil, atama puanı çok yüksek, okulda tamirci gözüyle bakılan değersiz bir ders, atansa bile herkes norm fazlası istediğin okula geçemiyorsun vs vs.

%50 mülakat nedir ya mülakatı kaldıracağız dememişler miydi? yazık bül ülkenin gençlerine geleceğine yazık, bizim dersleri bilişimi teknolojiyi kodlamayı düşünen yok, varsa yoksa din kültürü, siyaset de eğitimin içine girmişse eğitimden pek bir şey beklenmez ve ülkemizde eğitim gittikçe de kötüye gidiyor...

Geri