bilişimci olarak ekstra para kazanma yolu bilen ?

Kodla Büyü
paradox99' Alıntı:
Papsukkal' Alıntı:
Bu yıl memlekete tayin isteyeceğim. Olurda nasip olur gidersem ilk işim Arduino ile bir ev tipi kuluçka makinesi tasarlamak olacak. Sonra Köydeki tarlalardan birini çiftlik haline getirip köy köy gezip yumurta toplayacağım. Sonra güzel gördüğüm yumurtaları kuluçka makinesine atıp civciv bekleyeceğim. Sonra onları büyütüp yumurta bekleyeceğim. Yumurtlama evresini de atlattık mı sıra satış algoritmasını yazmaya gelecek inşallah

Sende benle dalga geçiyon herhalde bilader :D :D

Aynı duyguları paylaşıyormuşuz hocam :) Kuluçka makinesi üzerinde çalışmalarım devam ediyor :)

Bende yıllardır internet sitesi kodluyorum, bir arkadaşın dediği gibi hazır sistemler ufak tefek işleri sekteledi. Fakat ileri düzey işlerde yapıyorum, fakat eskisi gibi değil. Yumurta tavuk işi mantıklı :)

g.cetin.66' Alıntı:
Dalga geçmemiştir belkide ben farklı bir memlekette oldugum halde bu işe başladım 1 yıldır yapmaktayım hele birde kendi memleketime gidersem arkadasın dedıgının 10 katını yapacam

Hocam merhaba. Yaptığınız işle ilgili biraz bilgi verebilir misiniz?

İmkanı olan için tavukuçuluk, ister yumurta tavuğu, ister süs tavuğu, getirisi olan bir iş. Salı Günleri Akşam Saat 20:00 de Çiftçi TV de Murat Şevki Yavuz program yapıyor. Kanatlı Alemi diye, Youtube da da çok videosu var izleyin ilgilenenler... Bugün de Austrolop tavuğunu anlatacakmış, fragmanını izledim...

Sosyal Ağlardan da konuştum sunucu Murat Şevki Yavuzla bu işe uğraşmak isteyenlere yardımcı olacak şekilde konuşuyor...

tavukçuluk gibi inekçilik gibi "canlı" ile uğraşarak para kazanmayı düşünüyorsanız işin içine bilmeden girmeyin. öyle tv den izleyerek youtube dan bakarak olmaz o işler. bu işlerle anadan atadan uğraşan insanlar bile bazen öyle durumlar olur ki şaşar kalırlar. bir hastalık gelir[özellikle tavukçulukta] bütün sermayenizi siler süpürür. aklınız şaşar. o yüzden bence en güzeli çok fazla sermaye bağlamadan bilginizi kullanarak ve satarak yapacağınız işler olur diye düşünüyorum.

Btrgs' Alıntı:
tavukçuluk gibi inekçilik gibi "canlı" ile uğraşarak para kazanmayı düşünüyorsanız işin içine bilmeden girmeyin. öyle tv den izleyerek youtube dan bakarak olmaz o işler. bu işlerle anadan atadan uğraşan insanlar bile bazen öyle durumlar olur ki şaşar kalırlar. bir hastalık gelir[özellikle tavukçulukta] bütün sermayenizi siler süpürür. aklınız şaşar. o yüzden bence en güzeli çok fazla sermaye bağlamadan bilginizi kullanarak ve satarak yapacağınız işler olur diye düşünüyorum.

Biz zaten çiftçi çocuğuyuz hocam. Kendim yapmaktan ziyade aileme iş imkanı olması için girişmeyi düşünüyorum bu işe. Ticaretin ve çiftçiliğin riski her zaman vardır. Bu yola koyulan kişi bunları göze almalı zaten.

destekleme ve yetiştirme kurslarını bılıyorsunuz. bu kurslarda biz yer alamıyoruz. varsa boyle bır yazı burada paylaşır mısınız?
başka branşta kurs açabiliyor muyuz okulda?
tavukculuk falan bana cok uzak ıstanbulda yasıyorum.

ümit45' Alıntı:
Hocam zaten arkadaş branştan para kazanmayı sormamış sanırım, birde neden kurs açamıyorsunuz? herkes açıyor.

kursu halk egıtımde mı acıyor herkes yoksa okulda mı. orta okuldayım ben bıraz bılgı verırmısınız

bilisim5587' Alıntı:
ümit45' Alıntı:
Hocam zaten arkadaş branştan para kazanmayı sormamış sanırım, birde neden kurs açamıyorsunuz? herkes açıyor.

kursu halk egıtımde mı acıyor herkes yoksa okulda mı. orta okuldayım ben bıraz bılgı verırmısınız
hocam kurs başvuruları zamanı okulunuza dersinizi seçtirin (e kurs modülünden) 5.ve 6. sınıflarda görünüyor dersimiz.
daha sonra öğretmen rolüyle modüle girip siz de başvuru yapın. Daha sonra öğrenciler seçtimi işlem tamam.
Açtırmıyoruz kimse diyemez dersede şikayet edersiniz

aynenbadi' Alıntı:
bilisim5587' Alıntı:
ümit45' Alıntı:

hocam kurs başvuruları zamanı okulunuza dersinizi seçtirin (e kurs modülünden) 5.ve 6. sınıflarda görünüyor dersimiz.
daha sonra öğretmen rolüyle modüle girip siz de başvuru yapın. Daha sonra öğrenciler seçtimi işlem tamam.
Açtırmıyoruz kimse diyemez dersede şikayet edersiniz

bu sene acmıstım 2 hafta sonra kapandı. ılce istememiş.
tamam nasipse bu sene acarım tesekkurler

bilisim5587' Alıntı:
destekleme ve yetiştirme kurslarını bılıyorsunuz. bu kurslarda biz yer alamıyoruz. varsa boyle bır yazı burada paylaşır mısınız?
başka branşta kurs açabiliyor muyuz okulda?
tavukculuk falan bana cok uzak ıstanbulda yasıyorum.
hocam benim okulda kursa girecek ingilizceci yok,öğretmenin biri fuldeydi diğeri de istemedi.ama daha bi sürü ders vardı ben alayım dedim,zaten seçmeli ingilizce derslerini ben aldım bu yıl,kendime güveniyordum.ama branş dışında dyk açılamıyormuş.eğer açılabileceğne dair bi yazı ya da bilgi bulursanız bilgilendirirseniz sevinirim

Web site ve programlamada makul bir seviyeye gelirseniz güzel paralar var. Hem kendimizi geliştirerek öğrencilere hem de diğer gelir açısından daha yararlı oluruz. ;)

2 tane aşılı inek alıp arkadaşın ağırına bağlıyacam, 3-4 seneye bu 2 inek işler yolunda gider ise en az 10 inek olacak. bunun 8 tanesini satacam ortalama tanesini (8 bin) desek 8*8= 64 bin tl bunun yarısını arkadaşa verecem ortalama 30 bin de benim olacak 2 ineğim de duruyor olacak . nasıl ama :oops:
aşısı, yemi, vitamini bakımı temizliği de heralde sermayeden yiyeceksin. direk kar hesaplı odaklanıyorsun :)

InekCoin işi yakında patlayacak. Samsungdan yatırım almış! Ama deneme amaçlı TRYcoin aldım:)))

arkadaş internetten 2. el i5 ve i7 alıyor ve 2. el olarak satış yapıyor. aldığı ürünleri letgo veya sahibindenden alıyor. sadece dizüstü bilgisayar alış satışı yapıyor. bazen elinde 40 civarı dizüstü oluyor. bilgisayarları satarken takasla ssd ram işlemci alıyor. diğer bilgisayarları oem ile farklı fiyatla satıyor. bilgisayarlarda yaptığı donanım değişikliği ile oldukça güzel fiyata satıyor. uzmanlığı piyasa talebi i5 ve i7 dışında uğraşmıyor.

Geri