Bilişim Teknolojilerinden Sınav Yapılmayacak

Kodla Büyü
Bizim okulun öğrencilerinin hemen hemen hepsi taşımalı ve köy öğrencileri. Herkese 100 verdim. "Dersin önemi azalmaz mı?" diye akıllara soru gelse de gariban öğrencinin uzaktan eğitimle yapılan derse girme imkanı yoksa, sırf dersin itibarı için bu gariban öğrenciyi üzmek istemem. Bari garibanlığını bizim derste hissetmesin. Tam olarak adaleti korona sürecinde sağlamamız mümkün değil. O halde ben adaletsizlik yapacaksam imkanı olmayanı üzmemeye çalışarak hakkımı kullanmak istedim.

Bizim okulun öğrencilerinin hemen hemen hepsi taşımalı ve köy öğrencileri. Herkese 100 verdim. "Dersin önemi azalmaz mı?" diye akıllara soru gelse de gariban öğrencinin uzaktan eğitimle yapılan derse girme imkanı yoksa, sırf dersin itibarı için bu gariban öğrenciyi üzmek istemem. Bari garibanlığını bizim derste hissetmesin. Tam olarak adaleti korona sürecinde sağlamamız mümkün değil. O halde ben adaletsizlik yapacaksam imkanı olmayanı üzmemeye çalışarak hakkımı kullanmak istedim.
Yaptığınız bence yanlış hocam, o 100 verdiğiniz çocuklar liseye yerleşirken bunun avantajını yaşayacak diploma puanında, ama okula derse gelen, uzaktan eğitime gelen, katılan öğrencilerin hepsi 100 almayacak, dolayısıyla onların hakkına gireceksiniz bu sefer de. Dediğiniz çok doğru, tam olarak adaleti sağlamamız mümkün değil, bu dünyada yaşıyorsak tam adaleti de beklemek çok fazla iyimser olmaktır bence.

Yaptığınız bence yanlış hocam, o 100 verdiğiniz çocuklar liseye yerleşirken bunun avantajını yaşayacak diploma puanında, ama okula derse gelen, uzaktan eğitime gelen, katılan öğrencilerin hepsi 100 almayacak, dolayısıyla onların hakkına gireceksiniz bu sefer de. Dediğiniz çok doğru, tam olarak adaleti sağlamamız mümkün değil, bu dünyada yaşıyorsak tam adaleti de beklemek çok fazla iyimser olmaktır bence.

Dediğiniz gibi nereden baksanız adaletsizlik çıkıyor zaten. Ben en azından parasal olarak adaletsizlik olmasın istedim efendim. Sınav yapsam bu sefer de imkanı olmadığı için derse giremeyen öğrencilere düşük vererek liseye yerleşirken diploma notu düşük olacak. Hem de sırf maddi imkansızlık yüzünden. Başka açılardan da muhakkak adaletsizlikler vardır. Ben en doğrusu bu diyemem ama bakış açım bu. Sınav yapan hocam da haklıdır yapmayan da.

Arkadaşlar sizler not verme işlemini nasıl yapacaksınız.? Nelere göre not işlemini gerçekleştireceksiniz. Somut bir şeyler yazabilir misiniz?
Saygıdeğer hocam belki gözümden kaçmıştır diğer hocalarım yazdıysa affola.
Ben forum içerisinde olan sorulardan bir sınav hazırladım bunu EBA da sınav olarak yapacağım.
Ona göre değerlendireceğim.
Giren öğrencilerden en düşük notu alan öğrencinin notunu baz alarak sınava girmeyenlerin notunu 5 puan düşüğünü vereceğim.
Açıklamada anlaşılmayan şeyler varsa şimdiden özür dilerim.

Okul türünü seçin önce, sonra sınıfı ve dersi daha da daraltmak isterseniz üniteyi seçin.
tamam hocam ben Sınavlar bölümüne bakıyormuşum. Sayfanın aşağısında en alt menü olarak "Soru ve Sınav Sistemi" diye bir yer daha varmış meğer. Chrome'da görünmüyormuş bende, sayfayı küçültünce çıktı. Scroll down şeklinde devamı olduğu da belli değildi :/

Geri