bilişim teknolojileri dersine diğer branşlar girebilir mi?

Kodla Büyü

keyloger

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar 26 saat dersi olan bir okula görevlendirildim aynı zamanda btr oldum. Müdür bey bana 15 saat ders verip kalan 11 saati okulda ek dersi olmayan bilgisayar sertifikası olan öğretmenlere dağıtmayı düşünüyor. Böyle bir uygulamayı yapıp yapamayacağı hakkında bir yönetmelik var mı?

sayın hocam aynı durum bende de oldu öncelikle sorun yok merak etmeyin btr olduğunuz için 15 saat maaş karşılığı girmeniz gerekiyor geri kalan zamanda da btr olursunuz zaten siz hem btr hem de 26 saat ders almanız gerekmiyor geri kalan 11 saat başkasına verildiği için sizin açınızdan daha iyi olmuş ama dikkat edin 5 ve 6 lar zorunlu olduğu için ona sizin girmeniz gerekiyor

hocam 5-6 larda 26 saat ders var zaten 7-8 lerde bt dersi seçilmemiş. 5-6 ların bt derslerinden vermek istiyor müdür o yüzden.

sen dersleri vermek istiyorsan versin sorun yok ama sen istemiyorsan veremez. Hepsini sana vermek zorunda...

Hem 26 saat ders hem btr nin işleri zor oluyor. Dersten çıkmak zorunda kalıyorum, bu yüzden biraz ders saatim azalsın istiyorum. Müdür bey yasal bir dayanak (mevzuat gibi) göstermek istiyor. Mevzuatta böyle bir şey var mı?

sayın hocam o zaman il mem deki btr ilgili kişiyi arayın geniş bilgi alın çünkü 5 ve 6 lara sizden başkası giremez diye biliyorum

26 saat ders + btr çok ağır bir yük hocam. Şahsen benim aynı okulda 14 saat dersim, 3 gün görevlendirmem var evin yolunu bulamıyorum. İyi sınıfları siz alın, diğerlerini versinler, zaten 18 saat ek dersinizi alacaksınız siz.

hocam her derse herkes girer.5-6 da olsa 7 de olsa farketmez.sertifikaya da gerek yok.öğretmen istemiyorsa matematik ya da fen dersine de girebilirsiniz...

anlıyorum hocam da yasal dayanak lazım. Mevzuatta varmı bununla ilgili birşey?

uyusuk' Alıntı:
sen dersleri vermek istiyorsan versin sorun yok ama sen istemiyorsan veremez. Hepsini sana vermek zorunda...
keyfe bağlı bir durum yok BTR görevlendirmesi esaslarında önce kurumunuzdaki derslerinize girer sonra BTR işlerini yaparsınız deniliyor. Sen gir 15 saat gerisini ben dağıtırım demesi senin için İdari sorun oluşturmaz ama Müfettiş teftişinde Müdürün soruşturma geçirir. Bir öğretmen 21 ders saatine kadar isteği olmasa dahi dersi olduğu sürece girmek zorundadır.
Eğer bu durumun dışında yapılıyorsada usüle uygun değildir.

kendi derslerinize girmeniz lazım,ondan sonra btr görevinize bakarsınız,başkasına zorunlu dersinizi veremez

Geri