Bilişim Sınıfı

Kodla Büyü

Enterprise

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Hocalarım yeni başladığım bir okulda bilgisayar sınıfı o kadar kötü durumda ki öyle böyle değil 24 bilgisayar çoğunun kasaları açık içi dışına çıkmış hani bütün yaz okula gitsem anca toparlarım gibi ki buna da değer mi emin değilim.Müdür bey uğraşıyor yenileyebilir miyim diye ama henüz bir sonuç yok bu konuda ben ne yapabilirim önerisi olan var mı? Bu arada okul yeni yapıldı bir tek benim sınıf böyle

Hocalarım yeni başladığım bir okulda bilgisayar sınıfı o kadar kötü durumda ki öyle böyle değil 24 bilgisayar çoğunun kasaları açık içi dışına çıkmış hani bütün yaz okula gitsem anca toparlarım gibi ki buna da değer mi emin değilim.Müdür bey uğraşıyor yenileyebilir miyim diye ama henüz bir sonuç yok bu konuda ben ne yapabilirim önerisi olan var mı? Bu arada okul yeni yapıldı bir tek benim sınıf böyle
yanlış anlamayın tercih meselesi tabii ki ama ben olsam bırakırım müdür ilgilensin yıl 2014 ilk atandığım okulda atıl duruma yakın olan PC Lee uğraştım adam ettim cebimden 400 lira da para harcadım askere gittim geldim bir baktım resmen çöp olmuş neyse sonra yine emek ettim adam ettim onun yazında da bana kimse bir şey sormadan sınıfı kapatmıştı ondan sonra bir daha PC ydi lab di elimi sürmüyorum değeri yok çünkü dediğim gibi tercih meselesi sizin yapmanız ya da yapmamanız

Ben olsam ilk önce yeni okula yeni bilişim sınıfı yakışır diye müdüre söyler hayırsever vatandaşların da katkılarıyla 10+1 şeklinde yeni bilişim sınıfı kurmayı düşünürdüm..
Bu mümkün değilse bahsettiğiniz 24 bilgisayardan parça değişimleriyle ve yeni donanım ürünü satın alımıyla (Ram, SSD vb.) en az 10+1 (ya da daha fazla) sınıf kurardım..

Müdür beyin okul aile birliği yardımı, il/ilçe milli eğitimden istekleri doğrultusunda yeni okul olması sebebiyle bunu yapabileceğini düşünüyorum. Ayrıca varsa bulunduğunuz yerde meslek lisesi, bilişim bölümden kalma ortaokul için uygun özellikli bilgisayarlar kullanılmıyorsa alabilirsiniz. Aklıma şimdilik başka bir şey gelmedi efendim.

Çok teşekkür ederim arkadaşlar , müdür bey de uğraşıyor açıkçası sonuçta o da yenilenmiş okula o bilgisayarların yakışmadığını düşünüyor ancak çıkmadı bir şey ve ceremesini çekecek olan benim Hocammm o açılmıyor Hocamm bu kapanmıyor, dün bütün gün okulda kaldım neredeyse kolileri açtık masaları koyduk vs derken bittim resmen. Hatta ücret karşılığında orayı halledecek birini bulabilir miyim diye düşünmeye başladım, evi taşıdım okul taşındı onu mu yerleştireyim bunu mu koyayım derken hasta olacağım.

Dün ilk durumum buydu sabah

Ekli dosyalar

• lab1.jpg
    lab1.jpg
    170.8 KB · Görüntüleme: 449
Aynı şehirde olsaydık yardımcı olurdum hocam. Hatta okulumuza atanan teknolojiye ilgili bir öğetmenimizi de bu konuda yetiştirdim. O da yardımcı olur hep bir elden yapardık. Geçen sene bizim okulda da tadilat oldu. Okula geldiğimde aynı manzarayla karşılaştım ama bir gün içinde eski haline getirmiştik :)

Sınıf rezalet, sizden önce ders yok muymuş böyle atıl durumda bırakmışlar; yazık devletimizin ve öğrencilerimizin bunlar.

Hocam okul güçlendirmeden çıktı bunları depoya taşımışlardı oradan geri geldi

Hocam il neresi? Fabrikalar veya resmi kurumlar yolu ile temin edebilirsiniz. Geçen sene 60 makina verdiler girişimler sonucunda kurumlara kurduk 3 atölye çıktı.

Hocam tüm yazı lab ile uğraşmakla geçirmenizi tavsiye etmiyorum.

Arkadaşların anlattığı yöntemlerle kulis yapıp yeni PC temin etmeye devam edin.

Tatile çıkmadan bir günlük bir çalışma ile eldeki 24 makinanın ne durumda olduğunu tespit edebilirsiniz. Şöyle bir yöntem izleyebilirsiniz:

Bir masaya ekran, klavye fare takarak tüm kasaları tek tek açmayı denersiniz.

A5-A6 gibi boyutta formlar hazırlayıp her kasanın ayrıntılı donanım özelliklerini ve durumunu yazıp üstüne yapıştırınız. Sorunsuz, RAM yok , Harddisk yok, ekrana görüntü gelmiyor, güç kaynağı çalışmıyor-açılmıyor gibi.

Bir Kasa açık bırakılmış ise aklıma doğrudan RAM , sonra da diğer parçaların alınmış-çalınmış olma ihtimali geliyor. İnşallah hepsi tamdır.

Son duruma göre genel değerlendirme yapıp, eldeki parçalarla Windows 7 ve ofis çalıştırabilecek 15 kadar PC çıkarsa bu haliyle bırakır Eylül'de seminer dönemimde devam edersiniz.
RAM , SSD takviyesi gibi parça alımı da gerekebilir.
PC ler çok çok eski ise yeni lab gelene kadar Etkileşim li tahta ile işlemek daha mantıklı

Benim BT sınıfım da çok eskiydi. İdarecilerimizin de çabalarıyla bir çok kurum gezdik. Belirli seviyede olan bilgisayarları aldık. Bazı kasaların ram, harddisk vs. kullandık. Sonuç olarak 12 tane bilgisayardan oluşan BT sınıfımızı oluşturmuş olduk. Yorulduk ama değdi.

ihtiyacharitasi.org'a ilan açabilirsiniz. Okuluma iki ayrı kurumdan ulaştılar. Sadece bankalar değil, maliye, nüfus, kooperatif gibi devlet kurumlarına da başvuruda bulunabilirsiniz. Öte yandan bilgisayar tamircileriyle gidip görüşürseniz onlara bağışta bulunmak isteyen kişiler daha önce bilgi bırakmış olabilir.

Core2, 4 GB makineler bulsanız hepsine ventoy ile win7 ultimate yukleseniz işinizi görür.

Geri