bilişim sınıfı ağ altyapısı

Kodla Büyü

ogrtmn63

Üye
Merhaba arkadaşlar yeni bilişim sınıfı kurdum.Yaklaşık 18 pc topladık. Hepsini kurdum. Ancak ağ altyapısından anlamıyorum. Sınıfta pano var. Switch var içinde. Duvardan da her bilgisayarın olduğu yerde internet girişi de var.Şimdi bu altyapının çalışıp çalışmadığını nasıl öğrenebilir ve çalıştırabilirim. Okulumuzda fatih altyapısı da var. Çalışırsa eğer bunu fatih ağına nasıl bağlarım. Bilen arkadaşlar yardımcı olabilirseniz çok memnun kalırım. Eğer çalıştırabilirsem çok güzel olur. Ağ kurulum masraflarından kurtulmuş oluruz. Okulun ağ kurulumuna yardım edeceğinide hiç sanmıyorum. Elimde kalan tek şey bunu çalıştırabilmek.
IMG_20190923_111829.jpg
IMG_20190923_112010.jpg
IMG_20190923_112034.jpg

Sayın hocam, gönderdiğiniz resimlere göre sanki panoda switch yokmuş gibi görünüyor. Görünenlerin hepsi sanki patch panel gibi ve kablolar da sanki başka bir yere gidiyor gibi.
Benim tavsiyem varsa çevrenizdeki bilişim alanı olan bir meslek lisesine gidip, durumu anlatıp, gelip bir bakmalarını rica edin. Eminim ki sizi kırmayıp, bir bakacaklardır, sizi bilgilendireceklerdir.

Sayın hocam, gönderdiğiniz resimlere göre sanki panoda switch yokmuş gibi görünüyor. Görünenlerin hepsi sanki patch panel gibi ve kablolar da sanki başka bir yere gidiyor gibi.
Benim tavsiyem varsa çevrenizdeki bilişim alanı olan bir meslek lisesine gidip, durumu anlatıp, gelip bir bakmalarını rica edin. Eminim ki sizi kırmayıp, bir bakacaklardır, sizi bilgilendireceklerdir.
teşekkür ederim hocam dediğiniz gibi meslek lisesine sormam gerekiyor.
switch yok gibi hocam, oradaki kablolar duvarlardaki soketlere bağlanmış
anladım hocam teşekkür ederim saolun

Hangi il ve ilçede görev yapıyorsunuz, isterseniz yazın. Belki buradan da yardımcı olmak isteyen çıkabilir.

hocam ben de pek anlamam ama kendi sınıfıma yaptığım yontemi anlatayım size. benim sınıfımda da her bilgisayar arkasında internet portu vardı. switche bağlıydı geldiğim sene çok az bilgisayarda internet vardı ve çok yavaştı sonra elektrik kesintilerinden dolayı switch yandı. ben de başka okuldan switch aldım. hemen yanında da fatih ağının pportu vardı. ordan bir kabloyu switche taktım internet erişimine sağladım. yalnız bazen soyle oluyor fatıh portunu çoklu kullanıma açmıyorlar. onun için de erşim ebaya mail attım hemen bakanlıktan aradılar . o da halloldu. ama siz once meslek lisesinden bir öğretmene soruverin. eğer kendisi yapmasa bile öğrencilere yaptırabilir diye düşünüyorum

Geri