Bilişim Mersin İl Dışı Yazacaklar Kaç Puanla Nere?

Kodla Büyü
bizim mersinliler açık sözlü :=) diğer illeri tercih edecek öğretmenler puanını birbirinden saklarken bizimkiler hemen damlıyor :D :D :D
(moral bozukluğu :p )

2013 il dışı yer değişikliğinde 94 puan ile Akdeniz ilçeye geldim. Mezitli Yenişehir açık değildi. Erdemli den 1 okul açmışlardı. Bu sene şansınıza bakalım nereler açılacak. Şimdiden hepinize hayırlı olsun :)

Geçen senede başlıklar açıldı vs. fazla isteyen yok gibi görünüyor ama inanmayın :D
BT öğretmeni olup forumu kullanmayan okadar çok kişi var ki...

OZOGUL' Alıntı:
2013 il dışı yer değişikliğinde 94 puan ile Akdeniz ilçeye geldim. Mezitli Yenişehir açık değildi. Erdemli den 1 okul açmışlardı. Bu sene şansınıza bakalım nereler açılacak. Şimdiden hepinize hayırlı olsun :)

Geçen senede başlıklar açıldı vs. fazla isteyen yok gibi görünüyor ama inanmayın :D
BT öğretmeni olup forumu kullanmayan okadar çok kişi var ki...
hocam ailem mezitlide oturuyor, 30 yaşındayım ama akdenizi hiç bilmem. çay çilek sitelerdeki okullar nasıl? yarın okul listesi açılınca yardımcı olursanız sevinirim...
fikir edinmek için geçen seneki 100 puan altındaki akdenizdeki okulları araştırdım biraz ...genellikle göç bölgelerinde. memnun musunuz?

Hocam bende pek bilmiyorum okulların durumunu.
Benimki Mersin'e gelmek için bir adımdı. Özür durumundan tayini bekliyorum. Ağustosta inşallah Toroslardayım :)

OZOGUL' Alıntı:
Hocam bende pek bilmiyorum okulların durumunu.
Benimki Mersin'e gelmek için bir adımdı. Özür durumundan tayini bekliyorum. Ağustosta inşallah Toroslardayım :)
çok mu kötü yani? ulaşım nasıl onu bile bilmiyorum :S benim de benzer yollarla ileride merkeze geçme hakkım olabilir ileride.

Ulaşım açısından pek sıkıntı yaşanmıyor.
Geçenlerde bir arkadaş şunu demişti " tımarhane" :)

Hocam çilek cay mah. Mersinin guneyydogu şubesi ama yapacak bisey de yok oralari acarlar genelde yada kirsal ilceler

il içinde 127 açık vardı il milli eğitimi aradım 35 tane açtık dedi cuma günü aradım? ben 52 ile isteyecem çıkarmı bilmiyorum ? Tahminin nedir hocam ?

osmanecer' Alıntı:
il içinde 127 açık vardı il milli eğitimi aradım 35 tane açtık dedi cuma günü aradım? ben 52 ile isteyecem çıkarmı bilmiyorum ? Tahminin nedir hocam ?
Bende Ankara isteyecegim hocam 113 puanla heyecanla bekliyorum bende keske bi tahminim olsa ama malesef yok hocam

Hocalar herkes merkez mi yazacak yani yenişehir en güzel yer.
AYDINCIK
GÜLNAR
MUT
ANAMUR
yazmayacakmısınız? Birde BÖTE ciler belirtsin onlar mesleği yazamayacak?

goldenboy' Alıntı:
122 puan tayin isteyebilirim inşallah yenişehirde biyer açılır
Hocam biz 140 küsür puanla il içi yenişehir bekliyoruz. Adam gibi bir yer açılmıyor. Sen Diğer ilçelerden beğenmeye bak, Yenişehir ve Mezitli zor açılır.

Yenişehir mezitli ve hatta erdemli bencede çok zor. Ama milli Eğitim sonuçta ne yapacağı meçhul :)

kontenjan iyi ama okullar iyi değil gibi...
okullar hakkında bilgisi olan varsa buraya yazabilir mi?
Çay Mahallesi Ortaokulu
Celile Öner Ortaokulu
Mimar Sinan Ortaokulu
Mehmet Dağlı Ortaokulu
Ersoy Ortaokulu
Turgut Özal Ortaokulu
Halil Akgün Ortaokulu
Sosyal Hizmetler Ortaokulu
Vakıfbank Atatürk Ortaokulu
Güngören Ortaokulu
Aydıncık Çok Programlı Lisesi
Akdeniz Ortaokulu
Şehit Ali İhsan Öger Ortaokulu
Bereket Ortaokulu
Gülnar Anadolu Lisesi
Gülnar Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi
Gezende Ortaokulu
Atatürk Ortaokulu
Cumhuriyet Yatılı Bölge Ortaokulu
Kuskan Ortaokulu
Sakız Ortaokulu
Şehit Ahmet Ersoy Ortaokulu
Yalnızcabağ Ortaokulu
Mareşal Fevzi Çakmak Yatılı Bölge Ortaokulu
Silifke Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi
Atayurt Ortaokulu
Atatürk Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi
Emine Boro Ortaokulu
100. Yıl Ortaokulu
Tarsus İMKB Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi
Ali Kuşçu Ortaokulu
Kızılbağ Ortaokulu
Arslanköy Ortaokulu
700. Yıl Ortaokulu
Toroslar Anadolu Lisesi

anamur vakıfbank anamurun en iyi ortaokulu ama anamur mersinin en uzak ilçesi mersine 4-5 saat arası ceker.güngören köy olmalı anamura bağlı bir köy.aydıncık çpl ye öğretmen dayanmıyor gecen yıl bir arkadai il dışından gelmişti ne zaman ayrılmış?aydıncık kücük deniz kenarında şirin bir ilçe.saf yörük dışardan kimse yok zaten ilçe haklı sera ile uğraşır cok temiz denizi var.doğa deniz aynı yerde buluşmuş.gülnar(benim ilçem) mersinin en geri kalmış kırsal ilçesi.yabancı bulamzsın.ilçe halkı bile orda durmak istemez. okuyan fırsat bulan kaçar okuma oranı en yüksek ilçesidir.bereket gezende kuskan köy okulları ve 6-7 saat ders vardır.bereketten ilçeye gidiş geliş yapılabilir ama kuskan ve gezende de çalışan öğretmenler köyde ikamet eder.gülnar anadolu gülnar eml gülnar atatürk cumhuriyet yibo ilçe merkezindedir.gülnar anadolu ve gülnar eml ilçenin biraz dışındadır kendi arabanız yoksa kışın ulaşım biraz sıkıntılı olur okullara.gülnarın kışı serttir hemde baya serttir.silifke deniz kenarında ama denize 4-5 km uzaklıkta bir ilçdir.atayurt ortaokulu büyük bir okul atayurt bir beldedir.mersinde ikamet etmeliyim illaki diyenler için silifke mersin arası bir bir bucuk saattir sürekli otobus vardır. emine boro ortaokulu tarsusta pek kimsenin çalışmak istemediği bir okul yanlış değilsem zaten tarsus merkezde olmasına rağmen zorunlu hizmet okulu. tarsus imkb nin muhiti güzel benim okuluma komşu okulun mahallesi temiz istersenz okulun dibinde ikamet edebilirsiniz.

akdeniz ortaokulu erdemlide mersin antalya yolunun kenarında.bu okula da gecen yıl ildışından gelen olmuştu ama o da sanırım uçmuş.oysaki erdemlinin en iyi öğrenci profili olan okulları arasındadır.erdemli mersin arası 25-30 km dir.5 dk da bir minibüs vardır 30-40 dk da erdemliden mersine gidebilirsiniz.özel arabanızla 20 dk sürer.

Geri