Bilişim öğretmeniyim.Formatör olmak istemiyorum…

Kodla Büyü

mamostecelal

Aktif Üye
arkadaşlar bu haber memurlar.biz de yayınlandı:
"İnsan Kaynakları Genel Müdürü 8 Haziran’a kadar okul türlerin belirlenmesi beklenmekte ardından Talim ve Terbiye Kurulunun yeni seçmeli dersler ile ders saatlerini belirlenmesinin ardından okulların yeni norm kadroları tespit edilecek sonra il içi ve il dışı atamaların yapılacağını anlattı" bu haberden de anlaşılacağı üzere yeni dersler ve ders saatleri belirlenecek; bu durumda bakan dinçerin (bilgisayar derslerini kaldırdık seçmeli hale getirdik çünkü normalde çocuklarımız bilgisayarı öğrenmiş olarak geliyor okullara zaten ve uzun dönem bilgisayar da okuma-yazmayı öğrenmeleri için eğitim vermeye ihtiyaç kalmadı, Onlara özel bir eğitim vermeye hiç ihtiyaç kalmadı. Evet çözmüşlerdi.Onun için bilgisayar okuma-yazmayı öğrenmek için bir ders koymuyoruz ve bu tip bir ders hocasına da ihtiyacımız yok) açıklamaları doğrultusunda bilişim teknolojileri dersinin kaldırılması kesinleşiyor. Derslerin kaldırılması ile bilişim öğretmenlerinin formatörlüğü gelecek yıl için kalıcı hale gelecek; tabi burada öğretmen olarak degil formatör olmak isteyenler için herhangi bir problem görülmüyor…
ben bilişim öğretmeniyim ve öyle kalmalıyım diyen arkadaşlara sesleniyoruz şimdi cesur; kararlı ve birlik olarak tepki vermediğimiz zaman artık yapabileceğimiz bir şey kalmayacak; dersler ve müfredatlar şimdi belirlendikten sonra bizim için yapılabilecek bir şey kalmayacak ve sadece tepki vermediğimiz için üzülecek ve vicdan azabı ile pişmanlıklar yaşayacağız;
arkadaşlar ya şimdi harekete geçer öğretmen olarak kalırız ya da formatör;

ben öğretmenim formatörlük yapmıyorum asla yapmayacağımda formatörlük=TAMİRCİLİK için okumadım ben o zor şartlarda...

AYNEN YA..AMELE GİBİ ORTALIKTA GEZİNMEKTEN BIKMADINIZ MI???? ARTIK HAREKETE GEÇME ZAMANIIIIIIIIIIIIIIIIII

kesınlıkle katılıyorum şu sıralar tterbıyenın derslerı belırleme zamanı okullarda belırlenıyor buna bı an once çare şart

ben hem öğretmen hem formatörüm şu amele laflarınıda bırakın derdinizi anlatırken hakaret etmeden anlatmaya çalışın isteğe bağlı yapılsın olsun bitsin

bence isteğe bağlılıktan ziyade derslerimiz eskisi gibi notlu olsun ve seçmeli olmasın lütfen tek tasarım dersı ( iş eğitimi zamanında öleydi) bile 2 saatken ve bızım okulda o derste hocası bilgisayar labında işlerken bizim dersımız 1 saat ve nerede hukuk adalet vs.

Eğer kalıcı formatörlük gibi birşey gelirse mahkemeden döner o iş. Ben öğretmenlik okudum,öğretmen olarak atandım. Başka da birşey olmam.

arkadaşlar ben formatörlükten istifa ediyorum. amacım var olan problemlere dikkat çekmek. formatörlük olmak için okumadım diyorum. benimle birlikte harekete geçmek isteyen arkadaşlar için memostecelal@gmail.com telefon:506 787 83 47

tüm bunların sebebi ders saatidir ve biz öğretmen olmak için eğitim fakültesi okuduk milletin gözünde tamirci olmak için değil ,milletın gozunda aksama kadar yatan siz dilmisiniz laflarını işitmek için dil off yaa

kalıcı formatörlük olmaz bence dersler konusunda haklısınız seçmeli olması acı bunun için mücadele etmek lazım

btnotlari' Alıntı:
tüm bunların sebebi ders saatidir ve biz öğretmen olmak için eğitim fakültesi okuduk milletin gözünde tamirci olmak için değil ,milletın gozunda aksama kadar yatan siz dilmisiniz laflarını işitmek için dil off yaa
ona bizde maruz kalıyoruz ama kıskandıklarından söylüyorlar onu çalışma hayatında olur böyle şeyler bu kadar büyütmeyin milletin söylediklerinin ben 5 yıldır alıştım artık bunlara

formatör oldum, nefret ediyorum ama oldum paranın gözü kör olsun, ek derse ihtiyacım var, yıl sonu geldi herkesin işi bitti bizimki arttı, vallahi bıktım usandım artık :(

delirmek üzereyim...format attım birinin sınıfındaki bile..mecburdum, bişey yapılmıyordu.. bana gelmiş hesap soruyo, nereye gitti benim onca dosyam???? of yaaaaaaa, herkesle böyle muhataptan sıkıldım...

elzonur' Alıntı:
btnotlari' Alıntı:
ona bizde maruz kalıyoruz ama kıskandıklarından söylüyorlar onu çalışma hayatında olur böyle şeyler bu kadar büyütmeyin milletin söylediklerinin ben 5 yıldır alıştım artık bunlara
hocam ben yeni atandım ve direk bu şekilde tepki alınca çok moralım bozuldu müdüre diyorum zaten formatör olmayımda normla branscılar gıb derse gıreyım herseyden ote bunların laflları benı cok yordu dıyorum sen takma onları dıyo :D

eeeee' Alıntı:
delirmek üzereyim...format attım birinin sınıfındaki bile..mecburdum, bişey yapılmıyordu.. bana gelmiş hesap soruyo, nereye gitti benim onca dosyam???? of yaaaaaaa, herkesle böyle muhataptan sıkıldım...
hocam hesap sorsun siz hesap vermek zorundamısınız.
çok takmayın.
bende de oluyor.
bozulmuş formatlayacam hocam bilgilerim nolacak diyiyor.
yedekle diyiyyorum.
yok şu şunu dedi bu bunu dedi. takmayın.

eeeee' Alıntı:

aynen katılıyorum hocam bende delirmek üzereyim çığlık atmak istiyorum :verymad: geçen gün aynaya baktımda 4 yıllık meslek hayatım çöktürmüş beni :(

eeeee' Alıntı:
hiç takma hocam millet artıst alttan almayın sakın

6 yıl oldu atanalı. O gün bu gündür aynı tas aynı hamam. Değişen hiç bir şey yok.
Öğretmenlerin maaşlarının düşüklüğünü ve içinde bulundukları durumu önemsemeyen hükümet bizim dersleri mi düşünecek?

zech' Alıntı:
6 yıl oldu atanalı. O gün bu gündür aynı tas aynı hamam. Değişen hiç bir şey yok.
Öğretmenlerin maaşlarının düşüklüğünü ve içinde bulundukları durumu önemsemeyen hükümet bizim dersleri mi düşünecek?
para ıstemıyoz hocam bu sefer derslerımızı ıstıyoz kı bu bızım en dogal hakkımız elımızden alanlarda onlar verıcek olanlarda onlar

btnotlari' Alıntı:
para ıstemıyoz hocam bu sefer derslerımızı ıstıyoz kı bu bızım en dogal hakkımız elımızden alanlarda onlar verıcek olanlarda onlar
Yoldaki büyük çukuru görmeyen, küçük çukuru mu görecek? Ben para istiyoruz demedim ki.

formatörlük küçük okullarda nimet, büyük okullarda cehennem bu sebeple birlik olamıyoruz.Küçük okullardakiler rahat olduğu için formatörlüğü bırakamıyor.Büyük okullardakilerden de %90ı hergün okula küfrederek gidiyordur ben öyleyim.Büyük ve merkezi okullarda emekliliği geçmiş idareciler ve öğretmenler artık mesleğin kurdu olmuş diyeyim (diğerleri ağır olur) bilgisayardan anlamıyorum yalanını ağzına dolamış her işi sana itmeye çalışıyolar.Bir yandan 1 saatlik 10-20 sınıfa derse gir bir yandan da idarenin angaryaları.Küçük okullarda rahat olan ve formatörlüğü destekleyen arkadaşlar size bi lafım var sakın büyük konuşmayın bu dünyanın öyle bir sahibi varki yemin ederim adamın ağzından çıkanları öyle bir yedirtiyor ki (tecrübeyle sabittir) bu yüzden rahatım bozulacak endişesiyle başkalarının rahatsız olduğu durumları savunmayın.Dersimiz yoksa biz bir ameleyiz bu camiada sakın unutmayın.

mamostecelal' Alıntı:
arkadaşlar ben formatörlükten istifa ediyorum. amacım var olan problemlere dikkat çekmek. formatörlük olmak için okumadım diyorum. benimle birlikte harekete geçmek isteyen arkadaşlar için memostecelal@gmail.com telefon:506 787 83 47
arkadaşlar benim okulum küçük haftada 8 saate giriyorum; bilgisayar labı geçen ay kaldırıldı sistemden düşüldü; hç bir bilgisayar ile uğraşmıyorum; boş derslere de sınıf öğretmenleri giriyor; 8:40-16:30 çalışıyorum ve idarecileri bilgisayar dan anlıyor;;; ben rahatım demiyorum amacım öğretmen olarak yetiştirildiğim mesleğimi yapmak ve bunun için ek ders; norm fazlası vb. sorunları dert etmeden istifa ettim ve yine teklif edilirse yine istifa edeceğim....
arkadaşlar şimdi birlik halinde istifa edelim ve bilişim öğretmenlerinin neler yapabileceklerini görsünler ve bize hak ettiğimiz degeri versinler.....

ismailt' Alıntı:
formatörlük küçük okullarda nimet, büyük okullarda cehennem bu sebeple birlik olamıyoruz.Küçük okullardakiler rahat olduğu için formatörlüğü bırakamıyor.Büyük okullardakilerden de %90ı hergün okula küfrederek gidiyordur ben öyleyim.Büyük ve merkezi okullarda emekliliği geçmiş idareciler ve öğretmenler artık mesleğin kurdu olmuş diyeyim (diğerleri ağır olur) bilgisayardan anlamıyorum yalanını ağzına dolamış her işi sana itmeye çalışıyolar.Bir yandan 1 saatlik 10-20 sınıfa derse gir bir yandan da idarenin angaryaları.Küçük okullarda rahat olan ve formatörlüğü destekleyen arkadaşlar size bi lafım var sakın büyük konuşmayın bu dünyanın öyle bir sahibi varki yemin ederim adamın ağzından çıkanları öyle bir yedirtiyor ki (tecrübeyle sabittir) bu yüzden rahatım bozulacak endişesiyle başkalarının rahatsız olduğu durumları savunmayın.Dersimiz yoksa biz bir ameleyiz bu camiada sakın unutmayın.
aynı düşüncedeyim hocam..şu büyük okula geldiğim günden beri küfrediyorum artık herşeye... kimin ne yaptığı belli değil burada..herkese bişey anlatamıyosun... ama kafayı yiyosun işte... küçük okulda çalışanların derdi de küçük, uğraştıkları bilgisayar sayısı az... her an ya biri gekliyo, böyle derdim var diye...ya da tel çalıyo idarecilerden soru soru soru......offfffff

herkes formatörlüğün şartlarını kendince düzenlemeye çalışıyor ama; ömür boyunca hep bu işi yapmak ve sürekli değişen idarecilere göre tavır belirlemek çok zor ve yorucu....

bende istemiyorum ve nefret ediyorum. 7,5 yıl direndim. 1 ocaktan itibaren zorunlu görevlendirdiler. Hiçbir şey imzalamama rağmen. idareyle kötü ötesiyiz. Çaresizim.

talim terbiye kurulu seçmeli dersleri belirliyor. eğer bizler problemi gündeme getirirsek bir kazanım belki. aksi halde çaresiz herşeye katlanacağız gibi

Geri