Bilişim öğretmeninden örnek proje

Kodla Büyü
Bende bizim öğrencilere dns ayarlarını değiştirmeyi, ultrasurf-tor browser-hotspot gibi programları ve her türlü yasağın nasıl delinebileceğini gösteriyorum arasıra :mrgreen:

İyi polis kötü poliste birisininde kötü polis olması gerekiyor :)

pneuma_ex' Alıntı:
Bende bizim öğrencilere dns ayarlarını değiştirmeyi, ultrasurf-tor browser-hotspot gibi programları ve her türlü yasağın nasıl delinebileceğini gösteriyorum arasıra :mrgreen:

İyi polis kötü poliste birisininde kötü polis olması gerekiyor :)
..
:++: FREDOOM :)

Edit :
5651 sayılı yasa uyarınca katalog suçlar kapsamında yapılan teknik inceleme ve hukuksal değerlendirme sonucunda; FREEDOM kelimesi hakkında İDARİ TEDBİR uygulanmaktadır.

Güzel proje... Gazetede de yer alması ayrıca bir güzellik. Umarım bana olduğu gibi diğer öğretmen arkadaşlara da ilham kaynağı olur da bu ve benzeri projeleri hayata geçiririz...

Tebrik ederim hocam, çok faydalı bir çalışma. Ben de konuyla ilgili seminerler vermiştim.
Güvenli internete geçen aboneleri nasıl tespit ettiniz ve farklı öğrencilerin aynı tel numaralarını getirip getirmediğini nasıl kontrol ettiniz merak ettim.

Ben de tüm internet kullanıcılarının özgürce istedikleri yere girebilmesinin önemini anlatıyorum öğrencilere :)

gecen seneye kadar öğrencilerle bir çok çalışma yaptık ama artık ben de bu tür projeleri yürütecek heves kalmadı.

internetin yasaklanması olayına tamamen karşı olduğum için projeyi de tasvip etmedim açıkçası.
Birşeyi yasaklarsanız, yasakladığınız şey gün gelir sizi bulur.
Önemli olan yasak olmadığı halde o davranışın yapılmaması.

Tebrikler hocam. Ailelere bu konuda itici bir güç olmuşsunuz. Evde filtresiz internet kullanmak gerçekten çok tehlikeli.

Bilen var, bilmeyen var. Ben bilen olduğum için kendi filtremi kendim koyarım ama yasa ile servis sağlayıcılara böyle bir seçimli fitlre sistemi imkanı sunmanın zorunlu hale getirilmesi gerçekten bilmeyen aileler için iyi oldu.

"Güvenli İnternet" denen şeyin o kadar da güvenli olduğunu düşünmediğim için bu projeyi desteklemiyorum..
"güvenli internet" anlayışının "sansürlü internet"ten ibaret olduğunu düşünüyorum..
‘Bilgiye Erişim Hakkı’ gibi temel hak ve hürriyetleri hukuka aykırı şekilde sınırlandıran, kamu yararı amacını gerçekleştirmekten uzak bir düzenlemedir...
Burdanda bilgi edinebilirsiniz..http://www.alternatifbilisim.org/wiki/% ... mi_dediniz

Geri