Bilişim Çerçeve Öğretim Programında Değişiklik

Kodla Büyü

DaMieN

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Arkadaşlar son dakika bilgisi paylaşıyorum. Yarından itibaren düşmeye başlar sanırım...

10.sınıflardaki Robotik Kodlama dersi 4 saat yerine 3 saat olark planlanmış. 1 saat rehberlik verilmiş onun yerine...

1693248140050.png

Buna nereden ulaştınız hocam meslek.eba.gov.trde güncelleme göremedim.

Bir de rehberlik zaten vardı o değişmemiş. -1 robotik ve -1 edebiyat çıkarılmış, +4 seçmeli eklenmiş. Toplam saatler azalacak diye umarken yine olmuş 45..

toplam ders saatleri 44-45 mi? Çocuklara yazık arkadaş hergün 9ar saat ders ne?
12.sınıfta alan dışı seçmeli ders iyi olmuş. Metematik seçiyoruz normalde biz..
Bu ders çizelgeleri kademeli olarak 9lardan uygulanarak başlar. Ama hangi yıl olur başlangıç bilemiyorum...

Bir de rehberlik zaten vardı o değişmemiş. -1 robotik ve -1 edebiyat çıkarılmış, +4 seçmeli eklenmiş. Toplam saatler azalacak diye umarken yine olmuş 45..

Benim aklımda 10larda yoktu diye kalmış. O zaman yanlış hatırlıyorum, kusur bakmayın

En çok rehberliğe ihtiyacı olan sınıflar 9 ve 12ler bu iki kademeden rehberliği kaldırmışlar. Bu kadar bihaberler....

Ben de kontrol ettim orada bir değişiklik yok. 24 ağustos tarihli bir karar gördüm, dolayısıyla yeni.

Ben de bu sene değil seneye 9lardan itibaren olacağını düşünüyorum bu arada...

Okulların çoğu ders programlarını yaptı. Birden tüm sınıf seviyelerinde ders saatlerini 43 ten 45 e çıkarmak yanlış olur. Kademeli 9 lardan itibaren olması uygun olur

okul mu kaldi cogu anadolu ve projeye donuseli cok oldu,birde bolum kapatip abuk subuk bolum acan idareciler olduktan sonra meslek lisesi memleket meselesinden meslek lisesi memleket sorununa devsirildi
..

Son düzenleme:
Şimdi meslek.eba dan baktım. Çerçeve programa 9 lardan girince bu yeni hali var. 10 Lara girince eski hali var. Demek ki 9 lardan başlayacak bu yıl
Arkadaşlar son dakika bilgisi paylaşıyorum. Yarından itibaren düşmeye başlar sanırım...

10.sınıflardaki Robotik Kodlama dersi 4 saat yerine 3 saat olark planlanmış. 1 saat rehberlik verilmiş onun yerine...

Ekli dosyayı görüntüle 73875

Başladı bile hocam. Gidişat kötü. Yakında her yer bilisimci norm fazlası ile dolu olacak.
yani hocam sonuçta her okula btr kadrosu gelecek gelmek zorunda gibi artık dersin bir anlamı kalmadı çünkü yenilikleri teknolojiyi her okula aktarmak mümkün değil belki her ilde bir adet Bilişim Teknolojileri Lisesi kurulur oralarda bu tarz yatırımlar yapılıp yetenek vs ile sadece alana ilgili ve başarılı öğrencilere bu konuda eğitim verilip ülkenin ihtiyacı görülür. Diğer okullarda da medya okur yazarlığı vs gibi bir dersle bu işin sadece mutfak kısmı ,temel bilgiler internet güvenlik vs verilir geçilir olması gerekende bence budur yıllardır nom fazlalılığında ötürü sürekli farklı okullara BTR isterim nerdeyse 20 yi bulacak gördüğüm bazı okullarda velilerin bile bu dersi özellikle istemedikleri zaman kaybı olarak değerlendirip idareye milli eğitime bile başvurduklarına şahit oldum,
açıklamaları da aynen benim yazdıklarım gibi uygun ortam yok sınıfta tahta da bilgisayar mı işlenir, çocuklarımızın zamanı daha değerli sınavlara girecekler vs vs. bu tarz velileri görünce biraz ümitvar oluyorum çocuklar adına çünkü bilinçli veliler zamanın önemli olduğunun farkındalar ve tribünlere oynamak için göstermelik robot vs çalışmalarına kanmıyorlar her şeyi çok iyi takip ediyorlar.

Geri