bilgisayarlar vista kurulu ama lisanslar xp

Kodla Büyü

ozkaan

Aktif Üye
arkadaşlar okula ulaştırma bakanlığının 15+1 bilgisayralar geldi. bilgisayrala üzerinde vista kurulu. ama işletim cd leri xp.
bilgisayralar açılışta "korsan kullanıcı sorunu ile karşı larşıyasınız" diye bir uyarı ile açılıyor.
ne yapmalı ne etmeli bir bilene sormalı diye düşündüm.:D önerilerinizi bekliyorum

bence xp kur üzerlerine...
key etiketleri vardır pclerin üstünde değilmi...
ya da cdler marka bilgisayarların yükleme cdsidir..

Şimdi yollayanlara dangalak desek yeridir.

Bu işin sadece birilerine para kazandırmak için olduğu belli artık.
Yaptıkları iş bile eksik. Allah bilir yurt dışından diskler hazır vistalı gelmiştir:)

Yazık valla yazık...

Hocam xp cd si varsa çak formatı gitsin, ha bi tane vista bırakırsın örnek olarak çocuklara gösterirsin o ayrı...

bence vista ile devam edin nasılsa bir süre sonra herkes vista kullanacak. lisans sorun olmaz merak etmeyin MEBin Microsoft ile anlaşması var. yok o korsan yazısı sizi çok rahatsız ediyorsa vistayı lisanslı hale getiren programlar mevcut forumdada vardı onlardan kullanabilirsiniz.

arkadaşlar bize de geldi.Aynı şekilde vista kurulmuş.Teslim etmeye geldiklerinde güncelleştirme ile düzelttiler ve lisans olayı bize ait bizim sorunumuz dediler.Bence kullanın.

mrb arkadaşlar, güvenlik kartını ctrl+G tuşuyla iptal ederek açıp, çevrimiçi etkinleştir demek gerekiyor. Bu şekilde sorun çözülür...

yeniliklerden vazgecmeyin vista kullanın bu araada lisans etkiletleride xp lisanslımı hocam lisanslar vista ise sıkıntı yok

ben de benzer bir sorun var. bilgisayarlar xp home lisanslı ama ben geldiğimde makinelere xp pro yüklü olduğunu gördüm. eski hoca filan yüklemiştir dedim ama çekmeceleri karıştırdığımda 25 tane xp pro kurtarma cdsi gördüm.

benim kafam basmıyo artık ne alaka ilk xp home cdlerıne ne oldu nerdeler, prolar nerden geldi ? :eek:

Geri