Bilgisayarlar donuyor!

Kodla Büyü

mturkmen42

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kıymetli hocalarım birçok deneme yaptığım halde laboratuardaki bilgisayarları ağa bağladığım zaman belli bir süre sonra bilgisayarların tamamı ya da bir kısmı donuyor. Ağ kablosunu çekip yeniden başlattığımda ise donma ortadan kalkıyor bilgisayar normal çalışıyor. Yardımcı olursanız sevinirim. Denediklerim

* Modem ip havuzunu arttırdım
* Switch değiştirdim.
* Şuan virüs taramasını kasper deneme sürümüyle yapıyorum.

mturkmen42' Alıntı:
Kıymetli hocalarım birçok deneme yaptığım halde laboratuardaki bilgisayarları ağa bağladığım zaman belli bir süre sonra bilgisayarların tamamı ya da bir kısmı donuyor. Ağ kablosunu çekip yeniden başlattığımda ise donma ortadan kalkıyor bilgisayar normal çalışıyor. Yardımcı olursanız sevinirim. Denediklerim

* Modem ip havuzunu arttırdım
* Switch değiştirdim.
* Şuan virüs taramasını kasper deneme sürümüyle yapıyorum.

Hocam Netsupport School programını kullanıyor musn? O programda bazen toplu halde donmalara sebep oluyor. Benim PC ler biraz eski tabi..

Yok hocam daha önce ağ alt yapısı olmadığı için o tarz bi program kurmadım. Sadece 360 total security ve office programları var :oops:

sanırım her bilgisayarın ismi ve ip numarası farklı değil çakışma yaşayıp donuyor olabilir yada biri virüslü diğerlerinide etkiliyor.
ip numarasını otomatik duruyordur büyük ihtimal bilgisayarların birinde virüs var diyebilirim. yada isim sıkıntısı var.

antivirüs ağ taramasını başlatınca pc kasıyor sonra donuyor olmasın.

hocam başta ip sabitti sonra otomatige aldım. değişen birşey olmadı ama tekrar sabitliyeyeyim hocam. Pclerin ismi farklı oturum isimleri aynı hocam bu arada.

hocalarım sabit ip verince de pc hoşgeldiniz ekranında donup kalıyor. Bu çok anlamsız değil mi? Başta ip leri bu sebepten otomatiğe almıştım. ipler 192.168.1.101 den başlayıp devam ediyor.

Genelde bu tarz problemlere solucan gibi ağ virüsleri neden oluyor bildiğim kadarıyla..

Geri