Bilgisayardaki görüntü projeksiyonla yansımıyor yardım!

Kodla Büyü

ganime25

Aktif Üye
Bilgisayardaki görüntü projeksiyonla yansımıyor neden olabilir acaba yardım ederseniz sevinirim arkadaşlar.Bir defa görüntü geldi o da bilgisayarla projeksiyon kablosunu salladığımda oldu ben de herhalde kablodandır diyip başka bir kablo ile bağladım yine olmadı fn tuşlarıylada olmadı bilmiyorum ne yapabilirim acaba

masaüstünde fare sağ tıkla ekran kartı ayarları var. "nvidia control center" veya "ati control center" gibi ordan gelişmiş ayarlarda çift monitörü aktif hale getir.

bende ahmet27 hocamın dediğini diyecektim ama önceden açılması ilginç. sen yinede bir dene ama bilgisayar bu sağı solu belli olmaz. birde hocam filtresini temizle. ben bir keresinde böyle bir sorun yaşamıştım saolsun müdürümle beraber filtresini temizlemiştik açılmıştı :)

laptopu başka bir projeksiyonda başka bir kabloyla deneyiniz. laptopun vga çıkışındada bir sıkıntı olabilir.

hocam projeksiyon hangi çözünürlüğü destekliyor. bazen ilk açılşta görüntü olabiliyor çözünürlüğü desteklemeyice görüntü gelmiyor..

bilgisayarın giriş yerinde bi gevşeklik ne bilim bi temassızlık vardır sallayınca yerine gelmiştir sonra bi daha tutturamadınız demek ki :D

Birçok neden olabilir, donanımsal arızaların dışında;
1-kablolarda sorun olabilir, hem bilgisayarı hem de kabloyu birbirinden bağımsız deneyin,
2-Bilgisayarınızın çözünürlüğünü değiştirip deneyin,
3-Bazı ekran kartlarında ekranda sağ tık->Grafik/Görünüyü iki bilgisayara çokal var. (ayrıntı aklıma gelmedi ama fn+fx tuşunun çalışmadığı bilgisayarlar var)

aklıma gelenler bunlar...

bir kere çalışıp bi daha çalışmadıysa muhtemelen temassızlık vardır. o an denk gelmiş çalışmıştır...

Geri