Bilgisayara mikrofon bağlayıp dışarı ses vermek

Kodla Büyü

ilon

Süper Üye
Süper Üye
Akıllı tahtayı bir PC gibi düşündüğümüzde......Acaba mikrofon bağlantısı yapılabilir mi?
Yani Video düzenlemede yada skype facebook gibi ortamlarda mikrofon kullanılıyor tamam.Fakat bu programlar olmadan Akıllı tahtayı yada normal bir PCyi hopörlor olarak kullanmak mümkünmüdür?

mic girişi ve speaker out çıkışı olan her cihaz ile mümkündür.

konu ile alakasız ama özür dileyerek
akıllı tahtada starboard programını 1.1 sürümüne yükseltmek için günceleme yapmak için admin şifresi lazım elinde olan varsa özelden yollayabilirmi.

omd' Alıntı:
bence de öyle
ama herhangi bir programa ihtiyaç duymadan yapılabiliyormu mesele bu? Mesela mikrofonum pcye bağlı şu ana ama hoporlorden ses yok.

ilon' Alıntı:
omd' Alıntı:
bence de öyle
ama herhangi bir programa ihtiyaç duymadan yapılabiliyormu mesele bu? Mesela mikrofonum pcye bağlı şu ana ama hoporlorden ses yok.

windows ses ayarlarında çalma için mikrofonu sessizden çıkarıp tekrar deneyin hocam.

Ekli dosyalar

• adsız.JPG
    adsız.JPG
    61.8 KB · Görüntüleme: 13,698
win 7 de biraz farklıymış sanırm
neyse ondanda buldum resimdeki gibi yapılabiliyor
teşekkürler

Ekli dosyalar

• Adsız2.png
    Adsız2.png
    37.3 KB · Görüntüleme: 13,681
İyi bir konu oldu. Xp benzeri ve Win7 benzeri İşletim sistemlerinde mikrofon açma ile ilgili iki görsel elde etmiş olduk.

Özellikle gürültülü sınıflarda uzun süre konuşmamız gereken durumlarda mikrofonla etkilişimli tahtayı kullanıp sesimizi yormadan işimizi halledebiliriz bu şekilde.
Akıllı tahtalarda genelde win7 yüklü oluyor
Bu arada resimdeki yere nasıl geleceğiz karışabiliyor (win7de seçenekler fazla) ben şu şekilde ulaştım
sağ tık : Kayıt aygıtları----mikrofon---özellikler----dinle den bu aygıtı dinle seçeneği
yada denetim masası : ses --kayıt ---mikrofon
daha kısa yolu varsa yazılabilir.

Windows 7 de Microfon sesini hoparlöre verme (Anfi)
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Başlat > Denetim Masası > Donanım va Ses > Ses >
Kayıt sekmesi > Dahili Mic / Harici Mic e Çift tılla Dinle sekmesinde Bu aygıtı dinle kutusuna tık koy. Uygula, Tamam, Tamam.

Veya

Görev çubuğundan hoparlör simgesine sağ tık Kayıt aygıtları,
Kayıt sekmesi > Dahili Mic / Harici Mic e Çift tılla Dinle sekmesinde Bu aygıtı dinle kutusuna tık koy. Uygula, Tamam, Tamam.

Geri