Bilgisayar siyah ekran hatası

Kodla Büyü
Hocalarım, merhaba. Bilgisayar laboratuvarındaki iki bilgisayarda siyah ekran hatası alıyorum. Görev yöneticisine girmiyor iki bilgisayarda. Bir bilgisayarım "dell" yazısını gördükten sonra hemen siyah ekrana geçiyor. Diğer bilgisayarda masaüstü kilit ekranından sonra masaüstünü açmadan siyah ekrana geçiyor. Güvenli modda da açamadım. Hatta "Görev Yöneticisini" çalıştırıyorum ama ekrana gelmiyor görev yöneticisi. Ne yapmam lazım.

o da olmazsa cmd'de önce
sfc /scannow yapın. daha sonra c ve d için
ayrı ayrı

chkdsk /f
chkdsk /r yapın

Hocalarım, merhaba. Bilgisayar laboratuvarındaki iki bilgisayarda siyah ekran hatası alıyorum. Görev yöneticisine girmiyor iki bilgisayarda. Bir bilgisayarım "dell" yazısını gördükten sonra hemen siyah ekrana geçiyor. Diğer bilgisayarda masaüstü kilit ekranından sonra masaüstünü açmadan siyah ekrana geçiyor. Güvenli modda da açamadım. Hatta "Görev Yöneticisini" çalıştırıyorum ama ekrana gelmiyor görev yöneticisi. Ne yapmam lazım.
Hocam 1. Bilgisayarda ya sistem çökmüş yada işlemci termal macunu kurumuş olabilir. Del tusu ile bios a girebiliyorsanız orada işlemci sıcaklıgını takip edebilirsinz. 2 bilgisayrda ise net sistem çökmüş kurtarsanız bile verimli çalışmayacaktır.kurtarmak için rufuz programı ile dos için usb yaratıp taratabilirsiniz fakat kesin Çözümünüz tekrar temiz kurulum yapmak ve donanımsal arıza var ise tespit etmek

Geri