Bilgisayar Sınıfı Kullanma Talimatnamesi

Kodla Büyü

ibrahimdemircan

Site Gezgini
ARKADAŞLAR ELİNDE HAZIR BİLGİSAYAR SINIFI KULLANMA TALİMATI OLAN VARMI.
GEÇEN YIL TEFTİŞE GELEN MÜFETTİŞ İSTEMİŞTİ.
LAB DA KULLANILMASI GEREKEN BAŞKA DÖKÜMANLAR VARSA PAYLAŞALIM....

TEŞEKKÜRLER..

LABORATUVAR KULLANIMINDA DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR

...

Ekli dosyalar

• LABORATUVAR KULLANIMINDA DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR.rar
    3.6 KB · Görüntüleme: 15,209
Arkadaşlar biraz geç oldu konuyu göreli hocamızında ellerine sağlık güzel bir döküman hazırlamış.

Bende benzer bir döküman ( biraz daha basit) hazırlamıştım. Poster şeklinde bastırıp labaratuarın kapısına astım çocukların ilgisini daha çok çekti. ilgilenenlere ekte sunuyorum. İyi çalışmalar

Ekli dosyalar

• BİLGİ TEKNOLOJİSİ SINIFI KULLANIRKEN DİKKAT EDİLECEK KONULAR.rar
    122.9 KB · Görüntüleme: 7,723
fersah' Alıntı:
Arkadaşlar biraz geç oldu konuyu göreli hocamızında ellerine sağlık güzel bir döküman hazırlamış.

Bende benzer bir döküman ( biraz daha basit) hazırlamıştım. Poster şeklinde bastırıp labaratuarın kapısına astım çocukların ilgisini daha çok çekti. ilgilenenlere ekte sunuyorum. İyi çalışmalar
Yanındaki şekillerle daha iyi olmuş paylaşım için tşkler....

Başlat resmini ve bulanık klasör görüntüsüün düzelttim. Yazıları aynı punto yaptım başlığı değiştirdim. Yeniden düzenledim düzenlenmiş halini indirmek istersenuz buyrun.
NoT: Kaynak fersah hocadır paylaşımın için tşkler...

Arkadaşlar çok güzel hazlamışsınız, fakat kural belirlerken 2 şey çok önemli. Birincisi kurallar olumsuz cümle yapısında olmamalı. İkinci de öğrenciyle birlikte belirlenmeli.
Örnek: "CD ve disketleri virüs kontrolü yapmadan kullanmayalım." yerine "CD ve disketleri virüs kontrolü yaptıktan sonra kullanalım." şeklinde olmalı.

Benim çocukların yazdığı sınıf kuralları slogan şeklinde ve kendileri belirlediler. Bazıları olumsuz cümle yapısı oldu ama, öğrenciler de öğrenecek. Bu kurallardan sayfalarca vardı, çok fazla kural koymamak gerektiğinden çoğunu eledim. Birkaç kural örneği vermek gerekirse;

Burası sizin ikinci eviniz, sorumluluklarınızı biliniz.
Temiz elle dokun fareye, mis koku saçsın her yere.
Kötü siteleri unut, beynini temiz tut.
Fikrini paylaş, arkadaşınla kaynaş.
Sırayla konuşalım, saygılı nazik olalım.
Sorumluluk sahibi olun, bilgisayar odasını temiz tutun.
Kabloları söküp takma, bilgisayarları bozma.
Klavyeyi kırma Windows’suz kalma.

Geri