Bilgisayar resetliyor

Kodla Büyü
Arkadaşalr bilgisayar açılmıyor sürekli resetliyor.Bazen flashget.exe yazılımı güncelenemedi gibi bir yazı geliyor.Nedir bu?

hocam flashget program ile sürücülerden biri çakışıyo olabilir.
kaldır programı düzelir.
resetleme genellikle donanım çakışmasından, kısa devreden, sürücü hatalarından vs. kaynaklanıyo.

bazı programalar eksik kurulursa o şekilde yapar
bir diğer husus CPU fanı çalışmıyorsa yapar

buğday' Alıntı:
hocam flashget program ile sürücülerden biri çakışıyo olabilir.
kaldır programı düzelir.
resetleme genellikle donanım çakışmasından, kısa devreden, sürücü hatalarından vs. kaynaklanıyo.

Hocam programı kaldıramam çünkü açılmıyor hiç bilgisayar masaüstü görünüyor tekrar kapanıyor güvenli modda açabilirsem ancak o şekilde olur.

rbk' Alıntı:
bazı programalar eksik kurulursa o şekilde yapar
bir diğer husus CPU fanı çalışmıyorsa yapar
Benim de aklıma ilk gelen fan oldu yetersiz geldiğinde böyle bir sorun yaşanıyor biliyorum ama bilgisayrda hiçbir değişiklik olmadı ki durduk yere fan neden yetersiz kalsın.Aklım karıştı:S

güvenli moddan aç hocam kaldırmayı dene bakalıminş düzelir.

aynı dertten müzdaribim. :cry: 4 bilgisayarım kullanılmaz durumda şu an. birinin derdi kendi kendini resetlemesi.
bıos ta bir saat boyunca bekleyebiliyor ama normal açılırken (açılamazken) Windows yazısını görünce kapanıyor, tekrar açılıyor.
bilen arkadaşlar lütfen yardım edin. en azından birkaç ihtimal söylerseniz çok iyi olur.

Ben bu arızanın fanın yetersiz olduğunda ve işlemci ısındığında meydana geldiğini biliyordum.Biizm sorunumuz format ile halloldu.Siz de format atmayı bir deneyin hocam olmadı fanı bir kontrol edin.

sırasıyla işlemci ısınması, ram sorunu, güç kaynağı sorunu da olabilir bu da başıma gelmişti, anakart.
sağlam pc alıp parçaları değiş tokuş yaparak denemek lazım.

hocam öncelikle cevap verdiğiniz için teşekkürler.
işin kötüsü format da atılmıyor. bios a girip cd den başlat diyorum ama yine kendi bildiğini yapıyor. tekrar giriyorum bıos a bakıyorum yaptığım değişikliği algılamamış.

hiç açılmayan bilgisayarlarım için de aynı yöntemi deneyeyim değil mi? parçalamaya neresinden başlasam acaba :?:

1-bios pili
2-ram
3-işlemci
4-güç kaynağı (güç kaynağından güç geliyor elektrik var demeyin, başıma anlamsız bir şekilde geldi, güç kaynağı değişince düzeldi)
5-anakart

tavsiyeleriniz için teşekkürler hocam. bu sırayla cuma günü denerim onarmayı.başarırsam inşAllah, yazarım neticeyi. yarın başka bir okuldayım da. eeeeeee kolay değil 3 okul gezmek :verymad:

örtmnoldum' Alıntı:
hocam öncelikle cevap verdiğiniz için teşekkürler.
işin kötüsü format da atılmıyor. bios a girip cd den başlat diyorum ama yine kendi bildiğini yapıyor. tekrar giriyorum bıos a bakıyorum yaptığım değişikliği algılamamış.

hiç açılmayan bilgisayarlarım için de aynı yöntemi deneyeyim değil mi? parçalamaya neresinden başlasam acaba :?:
hocam bios ayarlarını sıfırlayın f9 olması lazım herhalde öyle kaydetmeyi deneyin. sorunun nedenlerini arkadaşlar yazmışlar. kasayı açıp içine bakın bi fan çalışıyormu diye. ayırca harddiske çalışan bir bilgisayarda 2.harddisk olarak takıp formatlamayı deneyin.

Geri