Bilgisayar laboratuarı için virüsten korunma

Kodla Büyü

soman

Üye
Sayın meslektaşlarım, öğrenci bilgisayarlarında sık karşılaşılan virüsler için (dosya gizleme, solucan vs.) tavsiye edebileceğiniz offline virüs programı var mı?

Timefeeeze kullanıyorum. Kendi sitesinden ücretsiz indirebilirsiniz. Varlığı ile yokluğu belli olmayan küçük boyutlu çok güzel bir deepfreeze'dir. Akıllı tahtaları da onunla koruyorum.

Deepfreeze olunca anlık elektrik kesintisi, temassizlik, arkadaşina şaka amaçlı gibi çeşitli nedenlerle PC reset atıyor. Yapılan iş de yarım kalıyor. USB bellek her öğrenci getirmiyor.

Akıllı tahtalar için deepfreeze kullananlar sadece C yi mi korumaya alıyor. Yoksa C-D her iki sürücüyü de mi korumaya alıyorsunuz?
Bizim okulda virüsten kurtulmuyor tahtalar.

• Beğen
Tepkiler: bt_
Ben yıllardır şu yöntemleri uyguluyorum ve okulda yıllardır tek bir virüs yok öğretmen bazen evdeki bilgisayarından getiriyor ama gene benim sistemim sayesinde temizleyip gidiyor.
Bilgisayar ve tahtalara kurulumdan sonra 360 Total Security ve DeepFreezee kuruyorum. 360 Totalde başlama, güncelleme... bildirimini kapat gibi ince ayarları çekiyorum. İnanın sıfır sorun ve yıllardır böyle. Win10 da artık antivirüste kurmaya gerek kalmıyor Bitdefender yeterince iyi ama win7 de söylediğim uygulamalar şart.

Not:360 Total Security Türkçe, ücretsiz ve sistemi kasmıyor.

Ben yıllardır şu yöntemleri uyguluyorum ve okulda yıllardır tek bir virüs yok öğretmen bazen evdeki bilgisayarından getiriyor ama gene benim sistemim sayesinde temizleyip gidiyor.
Bilgisayar ve tahtalara kurulumdan sonra 360 Total Security ve DeepFreezee kuruyorum. 360 Totalde başlama, güncelleme... bildirimini kapat gibi ince ayarları çekiyorum. İnanın sıfır sorun ve yıllardır böyle. Win10 da artık antivirüste kurmaya gerek kalmıyor Bitdefender yeterince iyi ama win7 de söylediğim uygulamalar şart.

Aynı yöntem ile 3 yıldır sorunsuz 2 okulda BTR lik yapıyorum . Totalin ince ayarlarından biraz daha açık bahşeder misiniz hocam

Tahtalara mehcan e kilit koruması + reboot restore rx (ücretsiz bir deepfreze alternatifi) kuruyoruz. Virüs programına gerek kalmıyor. Hatta sistem hızlansın diye defender i de siliyorum. Hiç sorun yaşamıyoruz.

İnce ayarlar derken hocam, yardımcı olabilir misiniz? Teşekkürler

linux kullanmaya bir yerden başlamak lazım hocam
Denedim, memnun kaldım.. herkese tavsiye ederim. En azından öğrenciler farklı bir sistem görüyorlar.
Ben bt sınıfında 2 yıldan beri Linux mint kullanıyorum. Pardusun yeni sürümü de gayet güzel.
Kendi evimde de Linux Mint kullanıyorum. Windows , Pardus, Ubunu artık sanalda çalışıyor.. :)

+1
Windows kullananlar için 360 total security + timefreeze hem tahtalarda hem öğrenci bilgisayarında güzel oluyor. Hem ücretsiz hem sıkıntısız..

Ben daha önceki okulumda hem virüsler hem de oyun ve diğer istenmeyen uygulamalara karşı Faronics Antiexecutable kullandım. Deepfreeze ile de uyumlu çalışıyor. Deepfreeze enterprise versiyonu ile daha iyi oluyor. Uzaktan tüm makinaların deepfreezleri açılıp kapanabiliyor. Güncelleme, program kurma vs. daha kolay oluyor, ama Deepfreeze enterprise ve Antiexecutable kurulumu biraz karışık...

Geri