Bilgisayar Labaratuvarı için ne önerirsiniz

Kodla Büyü

agamuratcelebi

Seçkin Üye
Seçkin Üye
İyi akşamlar arkadaşlar şimdi bizim okulun 19 milyar parası var biz bu parayla bir labratuvar için ne gerekli ise alacağız yalnız doğrudan temrin yoluyla en fazla 14 milyar a kadar bi seferde malzeme alınabiliyormuş bu yüzden iki sefer de yapsak bir sorun olur mu birde bu n computing teknolojisi ile kursak 20+1 şeklinde daha ucaza mal olur mu olsa bile biz autocad ve photoshop gibi işlemleri hepsini yapmamıza izin verebilir mi bu n computing sistem yoksa normal bir pentium bilgisayardan oluşan bir labarutavar mı kuralım.

ncomputingi kesinlikle tavsiye etmiyorum okulda iki atölyemiz böle ve özellikle dediğiniz derslerde çok verimsiz....çok sorun yaşarsınız... firmalar bu sistemi ballandıra ballandıra anlatır velakin server ve ram sorunlarından başınızı alamazsınız....kesinlikle denenmiş ve tavsiye etmediğimiz bir sistem....verimsiz...

hocam bizde bu sistemle 20+1 sistem almak üzereyiz..zümre öğretmenimi ikna edemiyorum...bu sistem diye tutturdu...biraz daha ayrıntılı bilgi verirmisiniz...

ncomputingi biz tekseverdan 2 ayrı 15+1 toplamda 32 makina aynı anda visual studio veya adobe ürünlerini çok iyi derecede kullanıyoruz.sizetavsiyem en az 12gb ram vegerçek bir server kullanmanız.

agamuratcelebi' Alıntı:
İyi akşamlar arkadaşlar şimdi bizim okulun 19 milyar parası var biz bu parayla bir labratuvar için ne gerekli ise alacağız yalnız doğrudan temrin yoluyla en fazla 14 milyar a kadar bi seferde malzeme alınabiliyormuş bu yüzden iki sefer de yapsak bir sorun olur mu birde bu n computing teknolojisi ile kursak 20+1 şeklinde daha ucaza mal olur mu olsa bile biz autocad ve photoshop gibi işlemleri hepsini yapmamıza izin verebilir mi bu n computing sistem yoksa normal bir pentium bilgisayardan oluşan bir labarutavar mı kuralım.

KDV ödemezseniz en ucuz böyle olur..

KDV muafiyet belgesi doldurup müdüre ve ilçe milli eğitim müdürüne imzalatın hepsi bu..

KDV vermeyeceksiniz yani..

Eğer bu dediğim kanunu bilmiyorsanız, araştırın bizde bu hafta KDV siz alım yapacağız..

Geri