Bilgisayar Lab 'ı İnternet Bağlantısı

Kodla Büyü

schule_04

Site Gezgini
Arkadaşlar fatih alt yağısı olan okulda sınıfın birini bilgisayar labına dönüştürdük.Sınıfta buluan tahtadaki internet dışında buluna ethernet ktusunda bağlantı yok.Switch aldık.Switch e interneti kabin netten mi çekeceğiz.Yeğiteği arayıp intenreti aldığımız port numarasını bilgisayar sınıfı olarak bildirmemiz mi gerekiyor??bilenler yardımıcı olursa çok sevinirim

Bir kaç yol var hocam en temizi telefon ile arayarak port açtırmak.

İsterseniz kabın içinde lablar için olan portları bulun, tahta ya giden kablo ile yer değiştirin, tabi access point iptal olacak. Bu uca kendi switch inizi bağlayın tahtayada bu switch ten internet verirsiniz.

Bt portu genelde switchin son portlarında açık oluyor. Merkezi aramadan önce deneyebilirsiniz. Tahtaya gelen kabloyu kabinetten bulup switchin son iki portuna takıp deneyebilirsiniz.

çok teşekkürler arkadaşlar,pazartesi okula gidip bakacağım daha önce labımız yoktu ,lab için ayrılmış portlar vardı hatta kabloların rengi mavi diye hatırlıyorum onlardan birini swtich e balarsak olur sanrım değil mi?

çok teşekkürler arkadaşlar,pazartesi okula gidip bakacağım daha önce labımız yoktu ,lab için ayrılmış portlar vardı hatta kabloların rengi mavi diye hatırlıyorum onlardan birini swtich e balarsak olur sanrım değil mi?
okulunuzda BT lab var ise ( Kat Planlarına Bakın) iki port açıktır ve genelde son iki port olur ve mavi kablo olur. İki porttan birine takarsanız olur ancak bakanlıktan port açtırmanız daha sağlıklı olacaktır.

Arkadaşlar merhaba,labi kurduk sayılır .switc ve int bağlantılarıni da verdik.kurymda faz1 t yapısı mevcut.kabinnette üstteki switch in 47 ve 48 nolu portu boştu,ilçe koordinatörümüz orayı denememi istedi,denedim ikisini de de sınıfta sadece tek bilgisayara internet alabildim.bakanliga arıza kaydı açtık,onlar bize dönerler sanırım değil mi??
Bir de internet gelen kabloyu başka bir PC ye taktigimda internet gelmiyor ,sadece o bilgisayarda bağlantı sağlıyorum,bunun sebebi ne olabilir acaba

Arkadaşlar merhaba,labi kurduk sayılır .switc ve int bağlantılarıni da verdik.kurymda faz1 t yapısı mevcut.kabinnette üstteki switch in 47 ve 48 nolu portu boştu,ilçe koordinatörümüz orayı denememi istedi,denedim ikisini de de sınıfta sadece tek bilgisayara internet alabildim.bakanliga arıza kaydı açtık,onlar bize dönerler sanırım değil mi??
Bir de internet gelen kabloyu başka bir PC ye taktigimda internet gelmiyor ,sadece o bilgisayarda bağlantı sağlıyorum,bunun sebebi ne olabilir acaba
Dönerler. Büyük bir ihtimalle o uca bir bilgisayar takmanızı isterler. Yanlış hatırlamıyorsam bana bağlı bilgisayarın mac adresini okuyup onaylatmışlardı.
Port numarası da yeterli olabilir.

Fatih pys'den port acma ile ilgili secenek var oradan yazdim. Hatta switch seri numarasini da yazdim, port numarasini, kabinde varsa etikette ki numarayi yazdim. Telefon ile donus yaptilar bana, baska okula gectigimiz icin ufak bir sorun vardı, hemen yaptilar.

Bugün internet bağlantısı sağlandı arkadaşlar, teşekkür ederim yardımlar için.fatih Pys den bildirimde bulunduk okula birisi geldi labtobuyla portu acti .

Geri