Bilgisayar Kendiliğinden Kapanıyor

Kodla Büyü

Çolat_Palemdar

Aktif Üye
Windows Başlatılıyor derken bilgisayar aniden kapanıyor. Dün de aynı problem vardı farklı bir sistem yükledim açıldı kullandık ama sabah geldiğimizde yine aynı problemi yaşıyoruz. Sorun ne olabilir?

işlemci soğutucusunu, fanı ve macununu kontrol edin. ısınma problemi gibi görünüyor

İşlemciyi de kontrol edin ısınma sorunu olabilir ayrıca virüs olma ihtimali de var.

aynı sorun dün de vardı sistemini yeniledim gayet güzel çalıştı. Bu sabah geldiğimde açılmadı ve bir kaç denemeden sonra açıldı şu an problemli bilgisayardan size cevap yazıyorum. Büyük ihtimalle yarın da ilk denemede açılmayacak 4 5 deneme de açılacak. Bilgisayar uzun süre kapalı kalınca böyle bir soru oluyor galiba.

Problemin kaynağı ısınma veya virüs değil diye düşünüyorum.

işlemci soğutucusunu, fanı ve macununu kontrol edin. ısınma problemi gibi görünüyor
Hocam ilk açılışta problem var. Yani çalışırken aniden kapanma yok. Dün sabah da aynı sorun vardı 4 5 denemeden sonra çalıştı ve mesai sonuna kadar kapanmadı. Bu sabah da aynı problemi verdi ve 4 5 denemeden sonra sorunsuz çalışıyor.

soğutucu, fan, güç kaynağı ya da anakartı göz ile kontrol edin, mümkünse parçaları farklı donanımlar ile test edin.

anakartta çatlak olabilir, bir de ramleri değiştirip deneyin hocam, sorun yazılımsal değil gibi.

harddiskle ilgili bir problem sanırım miadı dolmuştur anladığım kadarı ile yada harddiskinizde bad sektör oluşmuştur. Açılışta harddiskinizi görmüyor bir kaç resetten sonra görebiliyor siz harddiskinizi kontrol ediniz açılığı zaman da yedeklerinizi almayı unutmayın... yeni bir donanım eklediyseniz power (güç kaynağı) belkide voltaj yetiştiremiyor da olabilir. Kolay gelsin...

harddiskle ilgili bir problem sanırım miadı dolmuştur anladığım kadarı ile yada harddiskinizde bad sektör oluşmuştur. Açılışta harddiskinizi görmüyor bir kaç resetten sonra görebiliyor siz harddiskinizi kontrol ediniz açılığı zaman da yedeklerinizi almayı unutmayın... yeni bir donanım eklediyseniz power (güç kaynağı) belkide voltaj yetiştiremiyor da olabilir. Kolay gelsin...

geçen dönem sonu hdd arızası vardı ben de çalışmayan bilgisayarlardan birinin hdd'sini takmıştım bu arkadaşa.

Geri