Bilgisayar kapanmıyor...

Kodla Büyü

ayşecan

Aktif Üye
Arkadaşlar bilgisayarı kapat dediğimde yeniden başlatıyor. Format, hazırda bekletme vb. şeyleri yaptım ama olmuyor. Ne yapmam gerekiyor? :?

anakartın üzerindeki şu bağlantıları bir kontrol et hocam resim yollamayı ilk defa deniyorum inşallah gelir

Ekli dosyalar

• b.jpg
    b.jpg
    42.5 KB · Görüntüleme: 675
ctrl+alt+delete yapıp çıkan pencerede üsten 5. menüde bilgisayarı kapat seçneği var birde oradan dene kapanıyor mu?

lemonar' Alıntı:
anakartın üzerindeki şu bağlantıları bir kontrol et hocam resim yollamayı ilk defa deniyorum inşallah gelir
Hocam bilgisayarın garantisi olduğu için içini açamıyorum. Jumper ayarı olduğunu pek zannetmiyorum.(içini açmadım çünkü) Sorun donanımsal ise garantiye vereceğim.

güç

Hocam denetim masasında güç seçeneklerine girin ordan gelişimiş seçeneğine tıklayın .
ORada bilgisayarı güç düğmesine bastığımda seçeneğinde bilgisayarı kapat mı var yoksa başka bişeler mi ordan deneyin bide hocam..

Re: güç

mpurcuklu' Alıntı:
Hocam denetim masasında güç seçeneklerine girin ordan gelişimiş seçeneğine tıklayın .
ORada bilgisayarı güç düğmesine bastığımda seçeneğinde bilgisayarı kapat mı var yoksa başka bişeler mi ordan deneyin bide hocam..
Hocam teşekkür ederim fakat bu çözümü de denemiştim. :(

Birdefasında tamir için gelen Pcleden birinde de aynı sorun vardı ne yaptı isek olmamıştı. gecenin bir yarısı oldu.. fax/ modem i görmüştüm bu artık kullanılmıyor.. çıkaralım bunu dedim.. Şansımamıza mıdır nedir. hiç çıkartmayı denemediğim şey o idi. ve sorunda ondan kaynaklanıyormuş.. Bana sorarsanız eğerki açmayı düşünmüyorsanız Pcnizi servise götürmenizi tavsiye ederim.. Donanımsal sorun yaşıyor olabilirsiniz...

Geri