Bilgisayar görüntüsünü ET ye yansıtma

Kodla Büyü

bejndar

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar merhaba,

görevlendrme gittiğim bi okulda pc ekranının akıllı tahtaya yansıtamıyorum. Python anlatacağım için bunu yapmak istiyorm. HDMİ kablosunu bağlayıp win+P tuşlarına bastığımda görütüyü yenile dediğimde " ekran kartı görüntüyü yansıtamıyor" diye uyarı veriyor. Nasıl bağlayabilirim kullanabileceğim farklı aparatlar ve uygulamalar var mı ? şimdiden teşekkürler ?

Hocam HDMI kablosu ile görüntüyü aktarmanız için ET kapalı olunca da görüntü aktarılıyor. Siz bilgisayarı açınca ET kendiliğinden açılıyor zaten. Görüntüyü bilgisayardan alıyor. Faz 2 için söylüyorum tabi.

Bi deneyin isterseniz.

hocam sorun et nin açk kapalı olması değil pc görüntüyü aktarmıyo, kendi labımda görüntüyü aktarıyorum zaten sıkıntı yok. ama bu okuldaki olmuyor ekran kartı ve kasayla ilgili bi sorun var heralde et faz2 ayrıca

Benim tahtalar faz 3. VGA girişini monitörden söküp tahtaya takıyorum . Kasayı çalıştırınca direk akıllı tahta monitor gibi açılıyor. Ama görüntü hiç net değil

Ekran kartından kaynaklanıyordur. Fatih hattından güncellenmiyor, telefonun internetinden güncellenmesi gerek.

Hocam merhabalar, çözüm önerisi olarak söylüyorum. Tahtaya netsupport kurarsanız kendi bilgisayarınıza da netsupport teacher versiyonunu kurup aynı ağa bağlı iken yansıtma yapabilirsiniz.

Ben windows 10 yüklü faz 2'lerde bunlarla uğraşmak yerine tüm tahtalara windows'un isteğe bağlı eklentilerinden olan kablosuz ekran eklentisi yüklü imajını attım. İsteyen telefonunu açıp bağlıyor, isteyen bilgisayarını kablosuz olarak bağlıyor, isteyende tekrar tahtanın windows'una dönüp onu kullanıyor. Tabii bunu yaparken etkileşimli tahtanın açık olması gerekiyor.

Bazı tahtaların hdmi karşısında sorun var. Normalde ET ile duvar arasında okullardan geçen kablonun çalışması gerekiyor ama bazı sınıflarda işe yaramdığını farkettim.
Kablonuz yeterince uzunsa doğrudan ET'ye bağlayarak deneyin.

Şurdaki bilgi farklı bir çözüm olabilir : https://support.microsoft.com/tr-tr/windows/ekran-yansıtma-ve-bilgisayarınıza-yansıtma-5af9f371-c704-1c7f-8f0d-fa607551d09c

Ekranınızı cep telefonunu yansıttığınız gibi 2. Bir bilgisayarın ekranına yansıyabiliyorsunuz.

Son düzenleme:
Hocam vakti zamanında ben de çok uğraştım lakin görüntüyü aktarmayı başaramadım. Çözüm olarak ZOOM'u buldum. Kendi bilgisayarımdan zoom oturumu açıyorum. Akıllı tahtadan da normal kullanıcı olarak katılıyorum. Kendi bilgisayarımdan ekran paylaşımı yapınca haliyle akıllı tahtada da benim ekran gözüküyor. Bir yıl boyunca bu yöntemi sorunsuz kullanmıştım.

hocam sorun et nin açk kapalı olması değil pc görüntüyü aktarmıyo, kendi labımda görüntüyü aktarıyorum zaten sıkıntı yok. ama bu okuldaki olmuyor ekran kartı ve kasayla ilgili bi sorun var heralde et faz2 ayrıca
Hocam bilgisayarı farklı bir akıllı tahtaya bağlayıp bir daha deneyin.

Sonra mümkünse bir monitöre bağlayıp deneyin.

Eğer iki durumda da görüntü aktarımı olmuyor ise, sorun bilgisayarda/ekran kartındadır.

Sonra yukarıda yazılan önerileri değerlendirin. Aklıma gelenler bunlar.

Fatih hattında saat 16.00 olduktan sonra bütün güncellemeler açık hale geliyor pcler ve tahtalar açık olduğu sürece güncellenebiliyor sizin sorununuz driver kaynaklı gözükmekte

Hocam vakti zamanında ben de çok uğraştım lakin görüntüyü aktarmayı başaramadım. Çözüm olarak ZOOM'u buldum. Kendi bilgisayarımdan zoom oturumu açıyorum. Akıllı tahtadan da normal kullanıcı olarak katılıyorum. Kendi bilgisayarımdan ekran paylaşımı yapınca haliyle akıllı tahtada da benim ekran gözüküyor. Bir yıl boyunca bu yöntemi sorunsuz kullanmıştım.
deneyeceğim hocam bakalım... öğrencilere python anlatacağım için lazım.. sorun zaten pc de yani ekran kartında tahtada sorn yok

Ben windows 10 yüklü faz 2'lerde bunlarla uğraşmak yerine tüm tahtalara windows'un isteğe bağlı eklentilerinden olan kablosuz ekran eklentisi yüklü imajını attım. İsteyen telefonunu açıp bağlıyor, isteyen bilgisayarını kablosuz olarak bağlıyor, isteyende tekrar tahtanın windows'una dönüp onu kullanıyor. Tabii bunu yaparken etkileşimli tahtanın açık olması gerekiyor.
Hocam, bu imaji nereden temin ettiniz acaba? FAZ 2' ye uygun mu?

hocam bu durumda her zaman toplantı mı ayarlamamız gerekir? 40 +40 saatlik ders süresince açık kalır mı?

arkadaşlar merhaba,

görevlendrme gittiğim bi okulda pc ekranının akıllı tahtaya yansıtamıyorum. Python anlatacağım için bunu yapmak istiyorm. HDMİ kablosunu bağlayıp win+P tuşlarına bastığımda görütüyü yenile dediğimde " ekran kartı görüntüyü yansıtamıyor" diye uyarı veriyor. Nasıl bağlayabilirim kullanabileceğim farklı aparatlar ve uygulamalar var mı ? şimdiden teşekkürler ?
Bu hafta akıllı tahta ekranına bağlı pc görüntüsü birden kesildi, tekrar bağlanmaya çalıştığımda hata verdi. Aygıt yöneticisinden ekran kartı driverini güncelleyince problem çözüldü.

hocam bu durumda her zaman toplantı mı ayarlamamız gerekir? 40 +40 saatlik ders süresince açık kalır mı?
Hocam derse girdiğinizde toplantıyı başlatırsınız. Toplantıya bir kullanıcı bağlandığı için süre sınırlaması olmuyordu. Yani 40+40 da açık kalıyordu. Şimdi de aynı mı bilmiyorum. Muhtemelen yine süre sınırlaması yaşamazsınız.

Kanalın üzerindeki HDMİ mi yoksa ET üzerindeki HDMI'ya mı bağlıyorsunuz. Kanal üzerindeki her zaman çalışmayabilir.
Genellikle Tahtanın üzerindekini kullanıyorum.

5 metre hdmi kablom var faz2 de çalışıyor faz1 de çalışmıyor. Kablonun hdmi versiyonu da önemli

ÇÖZÜLDÜ.............

Arkadaşlar sorun fatih ağından kaynaklanıyormuş.Dışarda bi yere götürdüm kasayı ekran kartının driverini güncelledim (driver booster) programıyla sorun düzeldi ..haberiniz olsun.kolay gelsin...

Geri