bilgisayar ekranı aynı yerde donuyor!!

Kodla Büyü

bilogt55

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar merhaba,
Okul labaratuvarındaki bilgisayarların birinde bir problem çıkıyor. Bizim bilgisayarlar bu vestelin verdiği bilgisayarlardan. Bilgisayarı açınca intel yazan mavi ekranda takılıyor hiç ilerlemiyor. Format da atamıyorum hiç ilerlemediği için. İşlemcisinde mi sorun var, problem nedir anlayamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Teşekkürler.

hardisktedir büyük ihtimalle hocam..hardiskinizi değiştirin birde öle deneyin..

Hocam bizim okulda da aynı sorunları yaşıyorduk. hatta bir bilgisayarı bir hafta boyunca açamadığım oldu. Sebebinden emin değilim fakat, önerim bilgisayar labarotuvarı ile işiniz bittiği zamana şalterleri kapatın. kasa ya elektrik geldiği için bilgisayar açılmıyor olabilir.

zerrax' Alıntı:
hardisktedir büyük ihtimalle hocam..hardiskinizi değiştirin birde öle deneyin..

Hocam ilk bu problem çıktığında windows ekranında takılıyordu. Sonrasında format atmaya çalıştım ve formatta bilgisayar kendini yeniden başlattıktan sonra artık intel ekranında takılmaya başladı. dediğinizi deneyeyim hocam, umarım harddiski bozulmamıştır. :?

aziz_aydinoglu' Alıntı:
Hocam bizim okulda da aynı sorunları yaşıyorduk. hatta bir bilgisayarı bir hafta boyunca açamadığım oldu. Sebebinden emin değilim fakat, önerim bilgisayar labarotuvarı ile işiniz bittiği zamana şalterleri kapatın. kasa ya elektrik geldiği için bilgisayar açılmıyor olabilir.

Hocam bilgisayar labından çıkarken şalterleri kapatıyorum ancak bu pcnin harici güç kaynağı bozuk olduğu için direkt prize takılıydı. Şalteri kapattığımda da o prizlere yine elektrik gidiyor. Peki siz düzeltmek için ne yaptınız hocam?

hocam elektrikle ilgili problemdir büyük ihtimalle. Aslında elektriği tamamen kesip bir de setup pilini çıkarıp bir süre bekledikten sonra takıp tekrar çalıştırmayı deneyin. Ben bazen yapıyorum işe yarıyor.

ilhan79' Alıntı:
hocam elektrikle ilgili problemdir büyük ihtimalle. Aslında elektriği tamamen kesip bir de setup pilini çıkarıp bir süre bekledikten sonra takıp tekrar çalıştırmayı deneyin. Ben bazen yapıyorum işe yarıyor.

kasayı mecbur açıcam anlaşılan, doğru hocam sizin dediğinizi de bir deneyeyim işe yarayabilir.

Geri