Bilgisayar Donuyor

Kodla Büyü

prentice

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar bilgisayarım 3-4 gündür birdenbire donuyor yada kendisini resetliyor. Donduğu zaman klavye, fare, görev yöneticisi kısaca hiçbirşey çalışmıyor reset atıyorum tekrar aynı şeyi yapıyor . Bazen 1 saat sorunsuz çalışıyor bazen 1 dk sonra donuyor. Bilgisayardaki tüm ağır programları kaldırdım düzelmedi, Format attım gene aynı. Bilgisayarda doğru düzgün program bile çalışmıyor hemen donuyor yada yeniden başlatıyor kendini. Sorun nedir anlamadım gitti. Bilgisayarım P4 2.8 , 512 Ram, 128 Ekran kartına sahip Sorun hakkında yardımlarınızı bekliyorum. Sizce neden kaynaklanıyor olabilir. :cry:

Hocam büyük ihtimalle RAM'den kaynaklanıyo. Söküp temizleyip takın, hatta başka porta takın. Yine aynı şeyi yaparsa, bozulmuş olabilir...

Hocam işlemcinin ısısını kontrol edin fanının temizleyin iyice. Genelde donlalar işlemci ısısından kaynaklanır. Isı normalse ramde sorun var demektir.

Benzer sorun bendede vardı. Tesadüf eseri sorunun klavyemden kaynaklandığını öğrendim. Klavye ve fareyi değiştirmeyi deneyin.

Hocam kesin ve net söylüyorum cok karşıma cıktı kendini resetledikten sonra biosa girin ilgili tuşla pc healty ölümünden işlemci sıcaklığına bi göz atın 75 - 95 arası ise sorununuz budur ve iş sakat yanabilir işlemciniz.. çünkü bilgisayar normal sıcaklğın üstüne cıktığında pc kendini kapatır ve çalışmaz.. termal macununuzu yenileyin ve işlemci fanını güzel bir temizleyin

onun dışında belli aralıklarla resetlenmesi ise raml'lerle alakalı bir sorundur adresleme sırasında sıkıntı yaşanıyorsa pc resetleniyor..

Geri