Bilgisayar Dersinin Kaldırılması...

Kodla Büyü
Böyle radikal kararlar değişim için şart... Ben yoruldum artık. Belirsizlikten daha kötüsü yok arkadaşlar...

Kaldırsınlar kurtulalım....

Bt ve Yazılın dersi seneye iki yaşına girecek hala kitap yok. Kıytırık derslere kitap seçtik ama bu derse adamlar kitap basma derdine bile girmiyorlar.

Ben bu fikri beğendim. Ders kalksın alan değişikliği gelsin...

ben bakanın ağzında cümleyi duyduğum anda söylemiştim bunu.bence dersin kadırılması gerçekten bizim için daha iyi olur.bilgisayar öğretmenliği yapmk bana işkence gibi geliyor.teknoloji tasarıma geçmediğime pişman oldum

kaldırılsın tabiii bee zaten işe yaramıyor onun bunun işi yapmaktan derse vakit kalmıyor :)

yedeklem' Alıntı:
hastasıyız dede' Alıntı:
ders kaldırılsın diyenleri anlayamadım ben, insan bindiği dalı kesermi, ders kaldırılsın diye birde mücadelemi edeceğiz, her okula btr kadrosu için uğraşalım dersin kalkması içindeğil, ilginçsiniz valla... :scared:
Valla hocam sizi bilmem ama ben 7. yılımı çalışıyorum. kendi adıma şunu söyleyeyim dersin geleceği hakkında hep daha kötüye giden şeyler oluyor. Önce zorunluydu seçmeli oldu sonra 4-5 lerde azaltıldı. Şimdi tamamen öğrencinin seçiminde. Ben de Dersin kalmasını hararetle savunanlardandım ama yıllar içinde bu fikrim çok değişti çünkü dersin geleceğiyle ilgili umudum yok. Ve bu kaldığı sürece biz de hep böyle geçiştirme çözümlerle karşılaşacağız. Yani hep " Bu sene BTR uygulaması oalcak mı? olmazsa ders de seçilmezse ne yaparım? Ders seçilir mi acaba?Labım kalacak mı? Kalırsa da daha kaç sene idare eder? Norm fazlası olursam nereye giderim ki?" soruları hep bizi bekleyecek. Şikayet ettiğimden değil şükürler olsun halimize ama branş olarak da umursanmıyoruz. Ya da dediğiniz gibi ders de seçmeli kalsın ama şu BTR kadrosu bizlere artık verilsin ya da onun gibi bişey yapılsın
benim 8. yılım, senin çektiğini belkide fazlası ile bende çektim, şimdiye kadar elimden geldiğince mücadele etmeye gayret ediyorum, ne tür mücadele istiyorsanız destek vermeye hazırım ama dersler kaldırılsın diye bir adım atarsanız, şimdiye kadar hakkımı helal etmediğim meb den daha fazla beddua ederim hepinize, mücadele etmek istiyorsanız adam gibi bir yol tutun birlik olalım hep beraber mücadele edelim, eğer bt öğretmenleri bt dersini istemiyor diye bir başlıkla yola çıkarsanız, kimin üstünde ne hakkım varsa hiçbir zümreme hakkımı helal etmiyorum.doğru yolu bulmanız dileği ile.

hastasıyız dede' Alıntı:
yedeklem' Alıntı:
hastasıyız dede' Alıntı:
ders kaldırılsın diyenleri anlayamadım ben, insan bindiği dalı kesermi, ders kaldırılsın diye birde mücadelemi edeceğiz, her okula btr kadrosu için uğraşalım dersin kalkması içindeğil, ilginçsiniz valla... :scared:
Valla hocam sizi bilmem ama ben 7. yılımı çalışıyorum. kendi adıma şunu söyleyeyim dersin geleceği hakkında hep daha kötüye giden şeyler oluyor. Önce zorunluydu seçmeli oldu sonra 4-5 lerde azaltıldı. Şimdi tamamen öğrencinin seçiminde. Ben de Dersin kalmasını hararetle savunanlardandım ama yıllar içinde bu fikrim çok değişti çünkü dersin geleceğiyle ilgili umudum yok. Ve bu kaldığı sürece biz de hep böyle geçiştirme çözümlerle karşılaşacağız. Yani hep " Bu sene BTR uygulaması oalcak mı? olmazsa ders de seçilmezse ne yaparım? Ders seçilir mi acaba?Labım kalacak mı? Kalırsa da daha kaç sene idare eder? Norm fazlası olursam nereye giderim ki?" soruları hep bizi bekleyecek. Şikayet ettiğimden değil şükürler olsun halimize ama branş olarak da umursanmıyoruz. Ya da dediğiniz gibi ders de seçmeli kalsın ama şu BTR kadrosu bizlere artık verilsin ya da onun gibi bişey yapılsın
benim 8. yılım, senin çektiğini belkide fazlası ile bende çektim, şimdiye kadar elimden geldiğince mücadele etmeye gayret ediyorum, ne tür mücadele istiyorsanız destek vermeye hazırım ama dersler kaldırılsın diye bir adım atarsanız, şimdiye kadar hakkımı helal etmediğim meb den daha fazla beddua ederim hepinize, mücadele etmek istiyorsanız adam gibi bir yol tutun birlik olalım hep beraber mücadele edelim, eğer bt öğretmenleri bt dersini istemiyor diye bir başlıkla yola çıkarsanız, kimin üstünde ne hakkım varsa hiçbir zümreme hakkımı helal etmiyorum.doğru yolu bulmanız dileği ile.
sizce doğru yol nedir hocam???

Herkes söylediğinde haklı.Bazen sanki çelişiyor gibi duruyoruz fakat herkes kendince haklı bence.
-Bazı meslek arkadaşlarımız dersimizi savunmuyoruz diyorlar ve haklılar ben herkesin bilinçli internet kullanımı,teknoloji kullanımı yeterliliğine ulaşmasını isterim.1 dakikada kendi istediğini bilgisayarda düzenleyip,ayarlayıp işlerini görmesini isterim ki bu Avrupadaki çoğu ülkede uygulanmakta.Bilinçli ve Güvenli Teknoloji kullanımı vb. isimlerde.
-Dersimizin kaldırılmasını da istiyorum.Çünkü içeriği çok kötü.8.Sınıfta nakille 3-4 tane öğrencim geldi.Programlama Visual Basic işliyorum.Önceden hiç bilişim teknolojileri dersi almamış.Hiç söylediklerimden bir şey anlamıyorlar.Ders içeriklerinin kesinlikle güncellenmesi ve daha hayat uygulamalarına örnek verilmesi gerekir.
Mesela Sosyal Paylaşım sitelerine girmeyin diyemeyiz.Bu da bir ortam oldu.Geçip faceyi kullanırken nelere dikkat edeceksin, bunları öğreteceksin.Yasaklar değildir asıl olan.Kötü amaçlı sitelere girme değil ,buraların zararının bilincine varmasıdır öğrencilerin.
Ben bu söylediğim içeriklerin kesinlikle bir ders adı olarak görüşülüp müfredatta uygulanması taraftarıyım.
Fakat Bilişim Teknolojileri değil.Bizim adımız artık lekelendi.Bilgisayar tamircisi olarak lekelendik.Yeni bir ders ismi ve içeriği gereklidir.Bizlerdeki bu tamirci ön izlenimini tamamen atmalıyız he ben öyle değilim tabi ki.Saolsun öğretmenlerim ve idarecilerim bu konuda elleri öpülesi bilinçteler.Fakat yaşadıklarınızı tahmin edebiliyorum.

Her neyse önceden de açılan konularda 2. branş için geçen yıl üniversiteye hazırlanıp İlköğretim Mat.Öğretmenliği Balıkesir Üniv. kazandım ve dilekçeyle başvurup 2. sınıfa intibak yaptırdım.1.Sınıfı direk atladım yani.Çoğu dersten de muaf oldum.2. sınıf 1. dönemden de tüm derslerimi geçtim.Branşımız ne olursa olsun artık kafamda soru işareti yaşamıyorum.Sizler de çok geç olmadan benzeri dallara kendinizi yönlendirmelisiniz.Hayat sizin.Neyi bekliyorsunuz? Birilerinin siyasi amaçlar için sizin hakkınızda verecekleri kararları mı yoksa kendi isteklerinizi mi ? Ben kendi istediğimi yaptım ve inşallah bitirip Alan değişikliği yapacağım.Çok da memnunum.Üniv. hocaları devam sorunumu hallediyorlar.Arkadaşlar tüm notlarını paylaşıyorlar,vize final filan.Tavsiye ederim.Yaşınız geçmeden ileride keşke demeden hayatınızı belirleyin.Kolay gelsin hepinize.

hastasıyız dede' Alıntı:
yedeklem' Alıntı:
hastasıyız dede' Alıntı:
Naptın be hocam (ben tanımadığım insanlarla senli benli konuşmayı pek tercih etmem ama sen pek hoşlanmıyosun herhalde.Bundan sebep istediğin tarzda hitap edeyim dedim). Bedduayı haramı helali karıştırma bu meseleye. Bırak da insanlar kendileri için neyin doğru olduğuna inanıyorsa o yolda mücadelesini versin. Ha elbet savunduğumuz fikirleri eleştireceğiz birbirimizin, bu forum niye var: birbirimizin halinden anlayalım, orta yolu bulalım, ama gerektiğinde de birbirimiz eleştirelim diye. Hem belki tam zıttı sebeple başkaları da size hakkını helal etmezler. Ben şahsen bu konularda fikirlere saygılıyım. Zaten endişelenmeyin hocam bi arkadaşın da dediği gibi ne bu ders zorunlu olur, ne de bu ders kalkar da yerine BTR kadrosu gelir. Biz aynen bu uygulamada devam eder böyle bu forumda birbirimize laf yetiştirir dururuz. :) Dikkat ettiniz mi bilmiyorum. Ben de dahil forumda ders kaldırılsın diyen pek çok arkadaşın profil resminde ne var? Yani biz de artık umudumuz olmadığından bunu savunuyoruz. Ne diyelim inşallah bir düzenleme yapılır da hepimizin gönlü olur, kimsenin gönlü kırılmaz. İNŞALLAH. Herkese iyi akşamlar (Forum da olmasa napcaz bilmem :D )

Bu kaldırılsın diyenler eskiden çocuklara Counter oynatıp derslerin kaldırılmasına neden olan sözde öğretmenlerle aynı bence. Çünkü çocukların geleceğin teknolojisini öğrenmesi yerine 18 saat haftada ek ders alıp yan gelip yatmak arada iki idare işi yapmek onlara daha iyi geliyor.

Dersin kaldırılmasını istemek insanın bindiği dalı kesmesiyle aynı şey. Seçmeliler de kalksın da o zaman sırtınızda taş bile taşıtırlar size. Yazıklar olsun, zihniyete bak.

antiformator' Alıntı:
Dersin kaldırılmasını istemek insanın bindiği dalı kesmesiyle aynı şey. Seçmeliler de kalksın da o zaman sırtınızda taş bile taşıtırlar size. Yazıklar olsun, zihniyete bak.

size katılıyorum hocam aynı zamanda hiç bir seçeneği işaretlemedim çünkü müfredat değişse ne olacak zihniyet aynı.. yapmamız gereken birlik olup dersimizi zorunlu hale getirtmek...

ben yazın askere gidecem daha şimdiden stres başladı. Ben askerdeyken bunlar dersimi seçmezler, veya labım dağıtılacak mı? norm fazlası olacakmıyım? bizim branşımız dışında önümüzdeki seneyi düşünen ve düşündükçe huzursuz olan başka branş varmıdır acaba? Ya dersler kaldırılsın, ya da bize kadrolu btr versinler.

En makul yol; dersin kaldırılıp her okula bir Bilişim Teknolojileri Rehberliği normu verilmesi sanırım.
Sonuna kadar destek bu başlığa...

Kesinlikle, kaldırılsın artık. Bu nedir arkadaş okuduğuma okuyacağıma pişman ettiler beni. Düz memur yapsınlar bu stersi çekmektense. Bu ülkede bişeyin olumlu yönde değişeceğine inancım yok artık. Kaldırılsın en azından kafam rahat etsin.
Bir günde 10, 15 yıllık sınıfçılar bir anda branşçı olduysa, 10 tane ingilizce kelime bilmeyen sınıfçı ing. öğretmeni olabiliyorsa benim bir an önce il milli eğitim müdürü olmam lazım!
Ne kadar yazsak da boş! :verymad:

ras' Alıntı:
Kesinlikle, kaldırılsın artık. Bu nedir arkadaş okuduğuma okuyacağıma pişman ettiler beni. Düz memur yapsınlar bu stersi çekmektense. Bu ülkede bişeyin olumlu yönde değişeceğine inancım yok artık. Kaldırılsın en azından kafam rahat etsin.
Bir günde 10, 15 yıllık sınıfçılar bir anda branşçı olduysa, 10 tane ingilizce kelime bilmeyen sınıfçı ing. öğretmeni olabiliyorsa benim bir an önce il milli eğitim müdürü olmam lazım!
Ne kadar yazsak da boş! :verymad:
:alkis: :alkis: :alkis:

ben branşımı çok seviyorum ama teknoloji tasarıma geçmediğim için gerçekten çok pişmanım geçen arkadaşları cesaretlerinden ve kararlarından donlayı tebrik ediyorum

anlayamıyorum yazılanları..ki cidden kendi branş arkadaşlarıma hayretle soruyorum??? ne istiyorsunuz??? dersimiz zorunlu olsun derken, kaldırılmasını istemek...cidden çok şaşırtıcı... ne geliyorsa başımıza ORTAK DÜŞÜNEMEMEKTEN geliyor....HERKES AYRI TELDEN ÇALMAyA BAŞLADI.????

eeeee' Alıntı:
anlayamıyorum yazılanları..ki cidden kendi branş arkadaşlarıma hayretle soruyorum??? ne istiyorsunuz??? dersimiz zorunlu olsun derken, kaldırılmasını istemek...cidden çok şaşırtıcı... ne geliyorsa başımıza ORTAK DÜŞÜNEMEMEKTEN geliyor....HERKES AYRI TELDEN ÇALMAyA BAŞLADI.????

herkesin sinirleri yıprandı psikolojik olarak çöktü şu genç yaşta saçlar ağarmaya başladı erken yaşlılık belirtileri olmaya başladı eeeeee böyle devam edeceğine kökten çözüm kaldırılsın ders bitsin bu işkence diye düşünüyor çoğunluk bende tabiii hayrete falan gerek yok yaniii

uniye sayısal bölümle yuksek netlerle girdik...bi ton fizik kimya matemtik dersi aldık....bizide alan değişikliği ile matemetik fene geçirsinler...öğretmenlik duygusunu tadalım

hhan' Alıntı:
En makul yol; dersin kaldırılıp her okula bir Bilişim Teknolojileri Rehberliği normu verilmesi sanırım.
Sonuna kadar destek bu başlığa...

norm verilsede öğretmenlerin idarenin gözunde bir rehber öğretmen kadar itibarımız olmaz...oda bile vermezler ortalıkta dolanırızz ben öksüüüüzzzz-beeennn yetiiimmmm diye :(

e.kurt' Alıntı:
Sayın meslektaşlarım,
Bakanın Bilgisayar Dersi için söylediği: "Çocuklar Bilgisayarı bilerek okula geliyormuş, dersin zorunlu olmasına gerek yokmuş." Dersimizin MEB gözündeki değeri bu.
(hepimizin bildiği gibi çocuklar oyun ve face dışında bir bildikleri yok...Türçe biliyorlar diye o zaman Türkçe derslerini de kaldıralım.)
bu sözler benim çok ağrıma gitti...zaten bu dersin Öğretmenliğini yapmaktan soğudum.
kendimi çok değersiz hissetmeye başladım.
Bunun için Önerim: MEB'e dilekçe yazıp bu dersin müfredattan kaldırılmasını isteyeceğim.
Siz ne önerirsiniz? Ne yapalım?
saygılarımla.

Hocam benim size daha değişik bir önerim var, dersin varlığı için savaşan bir dernek var, ona üye olsanız daha iyi olmaz mı ?

goodielife' Alıntı:
hastasıyız dede' Alıntı:
yedeklem' Alıntı:
hastasıyız dede' Alıntı:
sizce doğru yol nedir hocam???
doğru yolu yazdım hocam mesajımı okumadığın belli, derslerin kaldırılması için mücadele veeceğimize her okula btr kadrosu için mücadele verip aynı zamanda elimizden geldiğince derslerin zorunlu olması yada en azından elimizden gitmemesi veya seçmeli kalması konusunda mücadele verelim.

Bu ders kaldırılsın diyenler ya bizi kıskanan başka branştan yada .... okadar sinirlendimki söyleyecek laf bulamıyorum. Arkadaş siz kendinizdemisiniz. Dersi kaldırtmak için haber yapıp uğrasalım diyen var. Bu forumda böyle bir karar alınıp uygulanırsa böyle bir forum sayfasınada ne şimdi nede ilerde ihtiyacım oalcak.. Kimse kusura bakmasın ama şuan konuşulanlar saçmalıktan baska birşey değil. Doğru düzgün fikirlere herzaman saygım var böyle saçmalıklara değil..

yedeklem' Alıntı:
hastasıyız dede' Alıntı:
yedeklem' Alıntı:
hastasıyız dede' Alıntı:
Naptın be hocam (ben tanımadığım insanlarla senli benli konuşmayı pek tercih etmem ama sen pek hoşlanmıyosun herhalde.Bundan sebep istediğin tarzda hitap edeyim dedim). Bedduayı haramı helali karıştırma bu meseleye. Bırak da insanlar kendileri için neyin doğru olduğuna inanıyorsa o yolda mücadelesini versin. Ha elbet savunduğumuz fikirleri eleştireceğiz birbirimizin, bu forum niye var: birbirimizin halinden anlayalım, orta yolu bulalım, ama gerektiğinde de birbirimiz eleştirelim diye. Hem belki tam zıttı sebeple başkaları da size hakkını helal etmezler. Ben şahsen bu konularda fikirlere saygılıyım. Zaten endişelenmeyin hocam bi arkadaşın da dediği gibi ne bu ders zorunlu olur, ne de bu ders kalkar da yerine BTR kadrosu gelir. Biz aynen bu uygulamada devam eder böyle bu forumda birbirimize laf yetiştirir dururuz. :) Dikkat ettiniz mi bilmiyorum. Ben de dahil forumda ders kaldırılsın diyen pek çok arkadaşın profil resminde ne var? Yani biz de artık umudumuz olmadığından bunu savunuyoruz. Ne diyelim inşallah bir düzenleme yapılır da hepimizin gönlü olur, kimsenin gönlü kırılmaz. İNŞALLAH. Herkese iyi akşamlar (Forum da olmasa napcaz bilmem :D )
hitap konusunda benim bir sıkıntım yok sen ben de olur siz biz de olur önemli olan karşındakine derdini anlatabilmek, benim anlamadığım elimizdekileri arttırmak veya kaybetmemek için mücadele edeceğimize elimizdekini kendi ellerimizle feda etmemiz. btr kadrosu için mücadele verelim yanında derste olursa oh ne ala olmazsa seçmeli olsun ama derslerin kaldırılması için mücadele vermek en hafif tabiri ile kendi adımıza dengesizlik veya çelişki dir. midyata pirince giderken eldeki bulgurdan olmamak lazım.

bu düzen kazan karası BTR allah belası
ikisi de bizden alası DERSLER bize kalası :idea: :idea:

bu düzeni netmeli merdivenden itmeli
tıngır mıngır düşerken peşine de göbek atmalı
:p :p

Her sene bu yıl nerden nasıl olacağız diye düşünmekten sıkıldım...

Geri