bilgisayar dalga mı geçiyor ?

Kodla Büyü
:?
kasada 3 fan var.önce power supply sonra işlemci fanı en sonunda da ekran kartının fanı sırayla durdu.açıp temizledim düzgün çalışmaya başladı.kapaklarını kapatınca tekrar aynı sırayla duruyor.kapaklarını açıp bir kez fanlardan birine dokununca çalışıyor kapak açıkken sorun yok ama kapağı kapatınca bir süre sonra tekrar duruyor.anlamadım gitti
acaba bilg.dalga mı geçiyor sorun nedir acaba? :cry:

ctrl+z' Alıntı:
bu bir kamera şakası olmalı web kamerasına el sallayın :)
yemin ederim gece 11 den beri çıldırıyorum aklıma acaba kapaklar şasi mi yapıyor diye geliyor ama .............
yok yok yok.......
bulamıyorum

hasan46' Alıntı:
hocam bilgisayarına cin girmiş :p :D
CİN ÇIKARMA YÖNTEMİ VARMI PEKİ :D
YOKSA KAFAYI YİCEM DE

Ekli dosyalar

• image002.gif
    image002.gif
    12.3 KB · Görüntüleme: 650
benimde aklıma power supply geldi. voltajı düşük dağıtıyor olabilir sanıyorum eğer 3 üde sırayla duruyorsa. bulabilirsen farklı bi power supply ile çalıştırmayı dene.

anlatıkların hiç inandırıcı değil.. power sub da sorun var desek içindeki parçaları yakması gerekiyo. ana katta sorun var desek power sub daki fanın sorunsuz calısması gerekiyo. fanın kendisi bozuk desek aynı anda 3 ünün de buozulma ihtimali cok zayıf..
:|

en iyisi sen hoca falan cagır.. arkadasın dediği gibi cin olayı var galiba.. :sleep:

kpolat84' Alıntı:
anlatıkların hiç inandırıcı değil.. power sub da sorun var desek içindeki parçaları yakması gerekiyo. ana katta sorun var desek power sub daki fanın sorunsuz calısması gerekiyo. fanın kendisi bozuk desek aynı anda 3 ünün de buozulma ihtimali cok zayıf..
:|

en iyisi sen hoca falan cagır.. arkadasın dediği gibi cin olayı var galiba.. :sleep:
niye durup dururken yalandan konu ortaya atim ki hocam power sub hiç çalışmıyor değilki parçaları yaksın arada bir duruyor

kapağı kapama hocam ısınıyo o yüzden duruyo olabilir yada kasayı kapa ancak kasanın bulunduğu yeri değiştir.. daha havadar bi yere..

ilginize teşekkürler sorun power supda çıktı yenisiyle değişince sorun kalmadı
ama ilginç tarafı şu temizlik yapılırken eski bir bezle kasayıda silmişler ondan sarkan ip parçası fanın pervanesine dolanmış temilikçide çıkarmak isteyince bayağı hasar vermiş fanda ben dokununca o hızla çalışıyor sonra zorlanınca da duruyormuş
tabi bilinçsizce power subı açınca (parçalayınca) yenisini almam kaçınılmaz oldu :oops:

kapakları açık kalsın..hava alsın zavallıcıklar daralmış...arada bi gezmeye çıkarın fanları yaw.. :mrgreen:

Çözümü iyi bulmuşsun. Ben 7 aydan beri kapağı açık tutuyorum. Şuan sadece 3 fan çalışıyor.
Okulda da bilgisayarda aynı sorun var. Yaz kış kapak açık. Kasaya , hava sirkülasyonunu sağlamak için, ek bir fan takacam galiba :p

probleminizin çözüldüğüne sevindim, aklınızda bulunması için birşeyi hatırlatmak istiyorum. bazı kasalar özelliklerinden dolayı fanlar sürekli çalışmaz, sadece kasa ısısı arttığında bir süre çalışır, daha sonra yine dururlar.

Geri