Bilgisayar Bilimi

Kodla Büyü

tezmagduru

Üye
Merhaba arkadaşlar Bilgisayar Bilimi dersinde öğrencilerimle bir şirketin yazılım geliştirme sürecini işlemek istiyorum ve sonunda python ile bir otomasyon geliştirmek istiyorum ama nasıl bir yol izlemeliyim tam olarak belirleyemedim yardımcı olur musunuz??? Şimdiden Teşekkürler....

Hocam fen mi yoksa iyi blr Anadolu lisesi mi? Öteki türlü lise öğrencileri proje geliştirmek zor. Ders anlatiyorum, öğretmeye çalışıyorum diye 10.sinif da dersi secmeyen öğrenci var malesef

Hocam fen mi yoksa iyi blr Anadolu lisesi mi? Öteki türlü lise öğrencileri proje geliştirmek zor. Ders anlatiyorum, öğretmeye çalışıyorum diye 10.sinif da dersi secmeyen öğrenci var malesef
Aynen Katılıyorum.. Bende öğrenciler ile beraber proje geliştirmek istiyorum ama Malesef Bnm için bu öğrenci profili ile hayal..

girişimcilik ile ilgili bir proje vardı ama anadolu liselerini kapsıyor mu bilmiyorum, araştırırsanız o süreçleri anlatan öğretmen arkadaşlar vardı orada bahsettiğinize benzer süreçleri yaşamış paylaşmış arkadaşlar da vardı mesajları hatırlıyorum.

@tezmagduru hocam okulunuzun ve öğrencilerinizin kapasitesini bilemem ama orta ve üzeri değilse öğrencileriniz yanlış anlamayın sizi eleştirmek kesinlikle değil maksadım.
Abartmadan söylüyorum 2 aydır öğrencilere her ders sadece "int, float, string bool" veri türlerini tekrar ederek derse başlıyorum diğer ders soruyorum hala sınıfta cevap veremeyen öğrenci var ! 1 aydır input() ve print() komutlarını her ders tekrar ediyorum ve kod yazıyor ve yazdırıyorum ama diğer ders sorduğumda hala yüzüme bilmiyorum ifadesi ile bakan bir sürü öğrenci var maalesef. O yüzden fen lisesi ya da öğrenci seviyesi iyi olan bir okulda değilseniz bırakın proje geliştirmeyi, dersi dolu dolu geçirmek kavramı ile kendinizi kandırır kendinizi yorarsınız ve sene sonunda ne demek istediğimi anlarsınız.
1.dönemde dahil sene sonuna kadar öğrencilerinizin %50 si ve fazlasına sadece 4 veri türünü; int,float, string,bool , print(), input(), if-elif-else, for döngüsünü öğreterek öğrenciyi bilgisayar başına oturtup içinde bu anlattığım komutlar geçen şu programı python ile yaz bakalım dediğinizde yazabiliyorlar ise öpüp başınıza koyun. ve size helal olsun ve de 2 saatlik bir ders için yeterli bence.

Bu sene ilk dersten Python'a başladım.Niyetim sene sonu 1 ay proje geliştirmeye ayırmaktı.Yıllık planı buna göre hazırladım.Öğrenci seviyesi normal düzeyde.Çok iyi anlayan da var turist gibi gelip giden de var.Yazılı haftaları kar tatilleri derken sağlam 10 hafta kalmadı ders anlatmak için.2 saatlik dersin geçen haftanın tekrarı,o haftanın konusu ,örnek soru çözümü derken öğrenciye kod yazmak için yarım saat kalmıyor. Q klavyeye alışmış oldukları için F klavye de yazmak çok zor oluyor.Bu hafta fonksiyonlara ancak gelebildim.Daha listeler dosya işlemleri falan var.Proje geliştirebilecek düzeye gelebilmeleri için 2 ders saati çok yetersiz kalıyor hocam.Bunun için ya 2 sene Python anlatılmalı yada ders saati arttırılmalı.Böyle bir şey de şu an mümkün gözükmüyor.Şevkinizi kırmak istemem ama durum bundan ibaret.

@Ulubatlı_Hasan @kaya23 hocalarım öncelikle teşekkür ederim ben özel bir okuldayım ders saati haftalık 4 saat bende arduio robotik kodlama dye düşüdüm ama malzeme yok bilgisayarlar çok kasıyor ve benden beklenen çok fazla şey var not defterinde html öğreteyim diye düşünüyorum ama o da çok demode bende veri tiplerini anlamayacaklarını düşünüyorum eminim bunlar benim işime nerde yarayacak muhabbeti dönecek ama bende çok zor durumdaym hiç bilmiyorum ne yapacağımı.

@Ulubatlı_Hasan @kaya23 hocalarım öncelikle teşekkür ederim ben özel bir okuldayım ders saati haftalık 4 saat bende arduio robotik kodlama dye düşüdüm ama malzeme yok bilgisayarlar çok kasıyor ve benden beklenen çok fazla şey var not defterinde html öğreteyim diye düşünüyorum ama o da çok demode bende veri tiplerini anlamayacaklarını düşünüyorum eminim bunlar benim işime nerde yarayacak muhabbeti dönecek ama bende çok zor durumdaym hiç bilmiyorum ne yapacağımı.
Hocam özel okuldaysanız adamlara bu işlerin para harcamadan olmayacağını söyleyin.Türkiye'de marka olan özel okulların tamamı bu işlere bütçe ayırıyor. Arduino setler ve dizüstü bilgisayarlardan oluşan robotik kodlama sınıfları oluşturuyor.Sonra zaten arduinoyla istediklerinin fazlasını yapabilirsiniz. Yani bu işin para işi olduğunu anlatmanız lazım.

@kaya23 :))) ama onlar öğretmenin bu işi döndürmesini istiyor valla hocam ne yapacağımı şaşırdım ben elimden geleni yapıyorum python öğreteceğim artık müfredat'da böyle biraz da web tasarım kulüpteki öğrencilerimle yaparım birşeyler onlarda eksikliğin kendilerinde olduğunu anlarlar herhalde çünkü böyle giderse benimle çalışmayacaklar sanırsam seneye :(

Geçen sene Python da ilk yıldı. Anlatmak zevkli geliyordu bana. Ama bu sene nedense hiç zevk vermiyor sıkıcı ve yorucu gelmeye başladı. Bir çözüm bulmak lazım .

@aak hocam python için kaynağınız varmı ders kitabından mı ilerliyorsunuz hangi arayüzü kullanıyorsunuz? çok soru sordum galiba :)

@aak hocam python için kaynağınız varmı ders kitabından mı ilerliyorsunuz hangi arayüzü kullanıyorsunuz? çok soru sordum galiba :)
Hocam geçen yıl udemy den eğitim alıp takip etmiştim bu yıl bbnet paylaşımlarıyla gidiyorum henüz kitabı bir kez açtım dehşete kapılıp geri kapattım. Gözümü korkuttu çünkü. Ama sorunun kaynakla ilgili olduğunu düşünmüyorum. Öğrencilerin ilgisizliği ve bt sınıfının bitmeyen gürültüsü beni yoruyor

@aak aynen hocam çocuklar dersi ciddiye almıyor neden koymuşlar anlamadım ben bu dersi. ortaokulda felan işleyebileceğimiz şeyler çokta lisede o kadar değil çoçuklar haklı python ne işlerine yarayacak ki anlamıyorum.

Geri