Bilgisayar Bilimi WEB PROGRAMLAMA

Kodla Büyü

belmaa

Üye
Merhabalar,
Fen Lisesinde Kur 2 web kodlamada hangi program önerirsiniz. Dreamweaver ya da visual studio kullanmak istiyorum ama hangisi daha kullanışlı olur. ve bilgisayarlarımız i5 işlemci 1. nesil.

Biz web dersinde yıllarca Dreamweaver anlattık ama son yıllarda çok ağır bir program olmaya başladı. Bıraktık. Tamamen VS Code ile devam ediyoruz. Öğrenciler de böyle istiyor zaten. Amaç editör kullanmayı öğretmek değil kodlama öğretmek ise bence VS Code olmalı. Free Free.

hocam, Dreamweaver pek kullanılmıyor artık, ders saati az olduğu için benc çocuklara wordpress üzerinden devam edin.

Hocam kesinlikle visual studio code..Eklentileri ile Dreamweaver dan çok daha etkili lisans gerektirmiyor ve web geliştiriciler de bu programı kullanıyor Dreamweaver eskiden sık kullanılıyordu artık kullanan çok az

Dreamviever bir web programlama dersi konusu falan değil. Kodları anlatmanız gerekiyor, ideyi değil. İsterseniz not defteri kullanın.

Dreamviever bir web programlama dersi konusu falan değil. Kodları anlatmanız gerekiyor, ideyi değil. İsterseniz not defteri kullanın.
Aslında notepadle başladık hocam. Ama ebada dreamweaver kullanılmış bende çevirsem mi diye düşündüm. vs code baktım ama notepadle benzer geldi. vs code avantajı yoksa notepadle devam edebilirim.

Hocam benim amacım öğrencinin web sayfasının nasıl yapıldığını bilmesi. Yani html, css ve javascript öğrenmesi. Bunun için ilk etapta not defteri ile kod yazıp bunu html olarak kaydedip sonra bunu web tarayıcı ile açabilmesini ilk etapta öğretmekti. En azından dosya uzantılarını, nasıl kodlandığını, nasıl çalıştırıldığını öğrensin istedim. Şu an ise w3schools üzerinde online kod yazdırıyorum. adresi de bırakayım.
https://www.w3schools.com/html/tryit.asp?filename=tryhtml_basic

visual studio ile hem kod hemde asp öğretebilirsiniz. (içinde temel html kodlarınıda öğrenmiş olur)

Geri