Bilgisayar Bilimi- Python İçin Hazırladığımız Materyalleri Paylaşma Alanı

Kodla Büyü

orhan82

Aktif Üye
20171023_141737.jpg
Ekli dosyayı görüntüle 56672 Arkadaşalar müsait olduğumuz zamanlarda Python için hazırladığımız sunu olur, çalışma kağıdı olur vb çalışmaları buradan paylaşalım... Çünkü farklı öğretim yöntem ve teknikleri ufkumuzu genişletecektir. Birimizin görmediği ya da unuttuğu bir detayı bir başkası çok tatlı bir şekilde anlatmış olabilir.
Hazırladığım birkaç çalışmayı sizlerle önce ben paylaşarak başlıyım

Ekli dosyalar

• AFİŞ TASARIM.rar
    3.6 MB · Görüntüleme: 652
  • 1-print-bilgi kartı ve sunu.rar
    2.3 MB · Görüntüleme: 748
Son düzenleme:
internetimiz bugünlerde problemli dosyaları zor ekledim, kusura bakmayın

Son düzenleme:
Emrah Sahan isimli arkadaşımızın başka bir konu altındaki paylaşımını müsaadesiyle ekliyorum

Ekli dosyalar

• python değişkenler - matematisel operatörler-print fonksiyonu uygulama.rar
    117.9 KB · Görüntüleme: 912
Fırat Özgül'ün yazdığı İstihza sitesinde yer alan (site kapanmış)918 sayfalık python kitabını da ben ekleyeyim o zaman

Kılavuz niteliğinde

Elinizdeki kitap, Python programlama dili için kapsamlı bir Türkçe kaynak olusturma
projesi olan istihza.com‘un bir ürünüdür. Bu kitabın amacı, herhangi bir sebeple Python
programlama diline ilgi duyan, bu programlama dilini ögrenmek isteyen kisilere bu dili
olabildigince hızlı, ayrıntılı ve kolay bir sekilde ögretmektir.
Bu kitabın hedef kitlesi, programlamayı hiç bilmeyen kisilerdir. Bu sebeple, bu kitapta ders
konularını olabildigince ayrıntılı ve basitlestirilmis bir sekilde ele almaya çalıstık. Ancak
eger geçmisten gelen bir programlama deneyiminiz varsa, üstelik programlamaya iliskin
kavramlara da asinaysanız, bu kitabı sıkıcı bulabilirsiniz. Öyle bir durumda, bu belgelerin
yerine, Python programlama diline ait resmi kılavuzun, yine istihza.com projesinin bir ürünü
olan Türkçe çevirisini takip etmeyi tercih edebilirsiniz. Fakat ögreneceginiz ilk programlama
dili Python ise, resmi kılavuzu anlamak size epey zor gelecektir.

Ekli dosyalar

• python-kitabi.rar
    3.2 MB · Görüntüleme: 770
Arkadaşlar UDEMY den Python eğitim satın aldım. Orada Mustafa hocanın kullandığı dokümanı düzenledim. İşinize yarayacağını düşündüm.

Ekli dosyalar

• Sayı Veri Tipleri Çalışma Dokümanı.rar
    507.5 KB · Görüntüleme: 876
  • 2.Temel_Matematik_Operatörleri.zip
    142.2 KB · Görüntüleme: 633
  • 3Karakter_Dizileri_-_Stringler.zip
    201 KB · Görüntüleme: 642
  • 4-5-6 konular.rar
    477.6 KB · Görüntüleme: 688
  • 7-8-9.rar
    469.7 KB · Görüntüleme: 638
  • 10-11-12.rar
    467.1 KB · Görüntüleme: 637
tavsiye eder misiniz hcm? Memnun musunuz eğitimden?
Hocam bende tedirgindim ama anlatımı hoşuma gitti. Kendi Dersimizde ne yapacağıma dair hiç fikrim yoktu. Şimdi bu dersleri takip ederek Bilgisayar bilimi Derslerini anlatırım diye düşünüyorum. Youtubeda da yazılım bilimi kanalı var orada da python videoları var. Ben derste kullanmak adına elimde düzenli kaynak olsun diye udemy ye üye oldum. Youtube Kanalına bakıp hoşunuza giderse udemy ye üyelik oluşturabilirsiniz.

Fırat Özgül'ün yazdığı İstihza sitesinde yer alan (site kapanmış)918 sayfalık python kitabını da ben ekleyeyim o zaman

Kılavuz niteliğinde

Elinizdeki kitap, Python programlama dili için kapsamlı bir Türkçe kaynak olusturma
projesi olan istihza.com‘un bir ürünüdür. Bu kitabın amacı, herhangi bir sebeple Python
programlama diline ilgi duyan, bu programlama dilini ögrenmek isteyen kisilere bu dili
olabildigince hızlı, ayrıntılı ve kolay bir sekilde ögretmektir.
Bu kitabın hedef kitlesi, programlamayı hiç bilmeyen kisilerdir. Bu sebeple, bu kitapta ders
konularını olabildigince ayrıntılı ve basitlestirilmis bir sekilde ele almaya çalıstık. Ancak
eger geçmisten gelen bir programlama deneyiminiz varsa, üstelik programlamaya iliskin
kavramlara da asinaysanız, bu kitabı sıkıcı bulabilirsiniz. Öyle bir durumda, bu belgelerin
yerine, Python programlama diline ait resmi kılavuzun, yine istihza.com projesinin bir ürünü
olan Türkçe çevirisini takip etmeyi tercih edebilirsiniz. Fakat ögreneceginiz ilk programlama
dili Python ise, resmi kılavuzu anlamak size epey zor gelecektir.
Teşekkürler hocam..

10.Mantıksal Değerler ve Karşılaştırma Operatörleri
11.Koşullu Durumlar - if-else koşullu durumları
12.Koşullu Durumlar - if - elif - else koşullu durumları

Konuları eklenmiştir.

Son düzenleme:
Tebrikler saygıdeğer hocalarım. Ne güzel paylaşımlar. Bilişimci dayanışması diye buna denir.

Geri