Bilgisayar Bilimi Kur 2

Kodla Büyü

occuplus

Aktif Üye
Gittiğimiz seminerde Sosyal Bilimler Lisesinde Bilgisayar Bilimi Dersinde 2. dönem Kur2'yi okutacağımız söylenmişti. Kur2 de 3 tane modül vardı . Web programlama, mobil programlama ve robot programlama
Ancak Henüz bir kitap ve yıllık planla karşılaşmadım.
Sosyal Bilimler Lisesinde göre yapan arkadaşlar ne yapıyor acaba?

Merhaba hocam ben yıllık plan hazırlarken web tabanlı programlama olarak seçtim ve 1 bölüm şeklinde okutacağım zümrede de o şekilde belirttim ve bu dönemki zümrede de belirteceğim. Kitabımız yok fakat konu başlıkları mevcut ona göre megepte web programcılığı konularından bizim anlatacağımız konularla uyum sağlayan kısımlarını çıkarttım bu şekilde devam etmeyi düşünüyorum. html temel konulardan başlamış bulunuyorum.

Merhaba hocam ben yıllık plan hazırlarken web tabanlı programlama olarak seçtim ve 1 bölüm şeklinde okutacağım zümrede de o şekilde belirttim ve bu dönemki zümrede de belirteceğim. Kitabımız yok fakat konu başlıkları mevcut ona göre megepte web programcılığı konularından bizim anlatacağımız konularla uyum sağlayan kısımlarını çıkarttım bu şekilde devam etmeyi düşünüyorum. html temel konulardan başlamış bulunuyorum.
hocam planı paylaşabilir misiniz?

hocam sizlerde bilgisayar bilimi kur 2 kitabı mevcut mu yeni pdf paylaşılmış diye duydum fakat hiçbir yerde bulamadım gruplarda paylaşıldıysa diye soruyorum.

seneye anadolu liselerinde 10.sınıflarda kur 2 mi seçmeli olacak

Bu seneye kadar hep 9lara seçtirmişler bilgisayar dersini

hayırlı günler güncel öğretim programı kitabının 14 safyasında kur2 için 1 ünitenin seçilebileceği yazıyor. ben de robot programlamayı seçtim. Erzurumda da sadece 1 ünitenin seçilebileceği söylenmiş ama ben duymadım. kur2 nin taslak kitabını http://alikara.com.tr/ adresindeki ali hocamdan isterseniz okulun mail adresine gönderiyor. benim hazırladığım plan paylaşıyorum. hayırlı çalışmalar.

Ekli dosyalar

• kur2.rar
    13.4 KB · Görüntüleme: 689
Arkadaşlar sosyal bilimler lisesi kazırlık sınıflarımda eba da yayınlanan “Bilgisayar Bilimi” ders kitabını mı takip ediyorsunuz. Bu kitap okullara gönderilecek mi? Veya öğretmen kitabını nasıl edinebiliriz? Teşekkürler.

Bu işin doğrusu nedir arkadaşlar?
Aşağıdaki tabloya göre iki ünite seçip plan hazırlamamız gerekiyor ki 100 oranını - 72 ders saatini tutturabilelim. Ancak çoğu kişi tek ünite seçerek planlama yapmış.
1328caf2a4.jpeg

Düzenleme: Programda şöyle bir açıklama varmış.

3. Bilgisayar bilimi dersinin hangi sınıf düzeyinde olursa olsun öğrenci tarafından ilk kez seçilmesi durumunda Kur 1’e ait kazanımlar uygulanmalıdır. Dersin ikinci kez seçilmesi durumunda ise Kur 2’ye ait kazanımlar uygulanmalıdır. Ders ikinci kez seçildiğinde, öğrenci seviyesine, öğretmen niteliklerine ve teknik alt yapı olanaklarına bağlı olarak Kur 2’de yer alan 3 üniteden ikisi ya da sadece biri zümre öğretmenler kurulunca belirlenerek tüm yıl boyunca uygulanmalıdır.

arkadaşlar kur-2 de robot programlama anlatacak olursak arduino anlatabiliriz değil mi?

Arkadaşlar internette bir kitap buldum, yazarı vs yok, ama kur2 konularını içeriyor.

Son düzenleme:
Geri