Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Bilgisayar açılmıyor yardım....

Konu, 'Her Telden' kısmında vayas tarafından paylaşıldı.

1. vayas

vayas Site Gezgini

arkadaşlar İlçe milli eğitim müdürümüzün bilgisayarı bozulmuş. yere düşürmüşler sonra bilgisayar microsoft comporotion yazısı geldikten sonra açılmıyordu. bende win 7 cdsini takıp başlangıç onarmayı seçtim ama yaklaşık 3 saattir onarmaya çalışıyor. ama henüz bir gelişme yok. başka ne yapabilirim?

2. vayas

vayas Site Gezgini

arkadaşlar hddyi taşınabilir hdd kutusuna taktım sistemin olduğu kısmı açmıyor açmak için biçimlendirilmesi gerektiği uyarısı geliyor ne yapmam lazım acil yardım?

3. vayas

vayas Site Gezgini

Önce bilgisayarın sadece c sürücüsünü silip win 7 kurdum. sonra güncelleştirmeleri yaptım .programları kurdum. yeniden başlattığımda yine aynı hatayı verdi.sonra tekrardan bugün tekrardan tüm hdd'yi sildim tekrardan bölümlendirdim. güncelleştirme yapmadan önce yeniden başlat dedim başlattı. ama güncelleştirmeleri yaptıktan sonra yine açılmadı. güvenli modda açmaya çalıştığımda ise classpnp.dll'de takılıp kalıyor.. ne yapmam lazım acil yardım!!!!!

4. obsearchver

obsearchver Seçkin Üye Seçkin Üye

HDD'yi test edin bad sectorler oluşmuş olabilir. Öyleyse hdd alıcaz müdür deyin :mrgreen:

5. mutluaya

mutluaya Seçkin Üye Seçkin Üye

hocam bilgisayaraın markası nedir? ona göre belki fabrika ayarları recovery dvd si ni bulabilirsiniz internette. yada bunu satan yerde. bide bunu deneyin

6. akrep4531

akrep4531 Aktif Üye

hiren boot cd ile açıp komut isteminde chkdsk yapmayı deneyebilirsiniz.nacizane bir tavsiye

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal