bilgisayar açılmıyor

Kodla Büyü

realforever

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Mesajlar
703
meraba arkadaşlar.masaüstü bilgisayarımı acmaya çalışıyorum ama açılmıyor.herhangi bir sesli uyarı olmuyor.işlemci fanı çalışmıyor.power düğmesinin yanındaki sarı ışık ve anakartın üstündeki sarı ışık yanıyor.acaba power mı yanmıs ?
 
Acaba sorun baska bır parçadamı.söylediğim gibi ankarttaki ışık ve power düğmesinin yanındaki ışık sarı ışık yanıyor.ram i söküp taktım kabloları tek tek sıktım ama değişen bir durum yokk
 
hocam bişey olmuyor derken. eğer kasanın içini açtığınızda anakartın üstündeki led in yandığını görüyor ve power düğmesine bastığınızda hiçbir tepki almıyorsanız powersuply dan değildir. power düğmesinden olabilir. power düğmesi çalışmıyorsa anakarttan kısa devre yaptırarak deneyin açmayı
 
1. ANAKARTIN ÜZERİNDE Kİ POWER DÜĞMESİNİN RESET DÜGMESİNİN TAKILI OLDUGU MİNİK KABLOCUKLAR VAR ONLARDAN POWER OLANI BUL CIKART ,ANAHTARLA O İKİ PİME AYNI ANDA DOKUN Bİ KAÇ KEZ AÇILMASSA EGER POWER DEĞİŞTİRİP DENE . . .
2 . YOL BAZEN STATİK ELEKTRİK OLUŞUYOR PRİZDEN KABLOYU CEK TERS ÇEVİRİP TAK Bİ DENE ...
 
zysimsek' Alıntı:
1. ANAKARTIN ÜZERİNDE Kİ POWER DÜĞMESİNİN RESET DÜGMESİNİN TAKILI OLDUGU MİNİK KABLOCUKLAR VAR ONLARDAN POWER OLANI BUL CIKART ,ANAHTARLA O İKİ PİME AYNI ANDA DOKUN Bİ KAÇ KEZ AÇILMASSA EGER POWER DEĞİŞTİRİP DENE . . .
2 . YOL BAZEN STATİK ELEKTRİK OLUŞUYOR PRİZDEN KABLOYU CEK TERS ÇEVİRİP TAK Bİ DENE ...

arkadaşın dediği yolu denedim ama yok halen bi değişiklik yok arkadaşlar.kesin power mı gidik şimdi
 
Merhabalar. Anakartın ışığının yanıyor oluşu power supply nin ya da anakartın sağlam olduğu anlamı taşımaz veya birinin kesin bozuk olduğu.
- Yukarıda belirtilenlere göre ilk önce kasa üzerindeki tüm butonların kablolarını çıkartın anakarttan ve bir iletken yardımı ile tornavida olabilir kısa devre yaparak açmayı deneyin.
- Power supply nin çalışıp çalışmadığını çalışan bir başkası ile değiştirerek kontrol edin
- işlemcinin kablosunu yuvasını ve oynayıp oynamadığını kontrol edin.
- uzay modda cihazı çalıştırmayı deneyin. ( tüm parçaları kasadan çıkartarak bir masanın üstünde çalıştrmak gibi)
- Ram, ekran kartı, vb bileşenlerin bozuk oluşu genellikle pcnin açılmasına aktif hale gelmesine engel değildir. Bu konulara değinmiyorum. Sorun özellikle anakart, power supply kaynaklıdır.
İyi çalışmalar.
 
teşekkür ederim arkadaşlar. askerden döndüğüm içinde 3 ay sonra cevap yazabıldım kusura bakmayınn
 
arkadaşlar bilgisayarımı acmaya çalışıyorum ama açılmıyor.Bilgisayar çalışırken tık diye bir ses geldi ardırdan hafif bir yanık kokusu şimdi işlemci fanı çalışmıyor.ama fare ve klavyenin ışığı yanıyor. anakartı resetledim bağlantıları kontrol ettim sorun ne olabilir acaba
 
işlemci fanı kısa devreden dolayı yanmış olabilir.yeni bir fan alıp takmayı deneyin.
 
osangu' Alıntı:
http://kutahyatamircisi.com/genel/en-cok-karsilasilan-bilgisayar-problemleri-ve-cozumleri adresinde detaylı ve resimli anlatımlar mevcut okumanızı tavsiye ederim
geçen seneki konu bu reklam oldu biraz.
 
konu eski ama power sub çalışmıyor kısa devre yaptırıyorum fan dönüyor dvd kapagı falan açılıyor. Ama kabloyu anakarta takınca açılmıyor hani power tamamen uçmuş mu yoksa basit bir tamir işiyle iş görür mü?? ayrıca tamir için nereye götürmek gerekiyor.
 
Geri
Üst