bilgisayar açılmıyor ?

Kodla Büyü

bilbil

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar lab daki bir bilgisayar açama kapama düğmesine basınca hiçbir şekilde açılmıyor monitöre elektrik geliyor ama kasada tık yok açtım ram in yerini değiştirdim ama yine olmadı. güç kaynağından mı kaynaklanıyor acaba sorun?

powerdan boarda giden kabloyu çıkarıp takın,
işlemci fanını ve işlemciyi kontrol edin,
hiç olmadı baska bir powe ile deneyin,

aklıma gelenler şimdilik bunlar!

hocam dediklerinizi denedim ama olmadı :( acaba kasanın ön yüzü çıkıyordu açma kapama düğmesi hep içine kaçıyordu ondan kaynaklanabilir mi?

Açma kapama düğmesinden kaynaklanıyo olabilir , düğmenin anakarta bağlandığı yerdeki telleri kısa devre yaparak açmayı deneyebilirsiniz. :idea:

arkadaşlar ağ kablosunu takıldığında ışığı yanıyor ram yerini değiştirdim açma kapama düğme pinlerini çıkarıp taktım, bios pilini çıkarıp taktım, güç kaynağının anakart üzerindeki kablosunu çıkarıp taktım.... hâlâ açılmıyor bilgisayar... başka ne sorun olabilir acaba? :(

Hocam öncelikle anakart üzerindeki konu ile ilgisi olmayan donanım bağlantılarını çıkarın(tavsiye)
1) Power düğmesi bozulmuştur. 1.a)Kısa devre yaparak açmayı deneme yada reset düğmesi ile power girişlerinin yerini değiştirmek. reset düğmesi ile açmayı denemek.

2) Güç kaynağı 2.a)Başka çalışan bir güçkaynağı ile anakarta bağlantı yapıp. denemek aynı zaman 1. maddeyide beraberinde denemek. 2.b) Güç kaynağınızı çalışır bir sistemde denemek

3) Anakartı çalışır bir sistemde denemek.

evet elektrikler var hocam... zaten reset düğmesiyle yerleri değişik hocam... başka n yapabilirim :?:

1.power kablosunun teli kopmuş olabilir.
2.güç kaynağı yanmış olabilir,başka bir güç kaynağıyla deneyebilirsiniz.

güç kaynağı yanmış olabilir yada power düğmesinden anakarta giden kablolarda sorun olabilir.Bazen elektrik birikmesi oluyor onları sök ve yeniden tak bakalım ne olacak

Geri