Bilgisayar açılmıyor. Yardım lütfen.

Kodla Büyü

bil_tek&yaz

Aktif Üye
Merhaba Arkadaşlar,
Samsung marka laptop bilgisayarım var. Akşam video izlerken şarjı bitti ve kapandı. Bende tekrar şarja takmadan masaya bıraktım. Sabah canlı ders için açmaya çalıştığımda güç düğmesine basıyorum 1-2 sn samsung logosu geliyor ve tekrar kendini yeniden başlatıyor. Ramlari çıkartıp taktım kontrol ettim yine olmadı. Biosa girebiliyorum.
Daha önce karşılaşan var mı? Nasıl çözebilirim.

GEÇMİŞ OLSUN

biosta hdd'nizi görebiliyor musunuz?
başka bilgisayara hddnizi bağlama şansınız varsa ordan bakabilirsiniz

Şarj aletini de bataryasını da çıkarıp, bir kaç kere açma tuşuna basıp. Sonra tekrar dener misiniz?

Çalışan Pardus(usbden açılan)surumleriyle başlat. Sağlıklı çalışıp çalışmadığını görmüş olursunuz. Pardus çalışırsa Windows sürümüyle ilgilidir.

Hocam Linux başlangıç Usb si ile Bilgisayarı usbden başlatın. Açıldıktan sonra HDDnizdeki almak istediğiniz dosyaları alın. Daha sonra Windowsu baştan kurun(Formatlayın)

Merhaba Arkadaşlar,
Samsung marka laptop bilgisayarım var. Akşam video izlerken şarjı bitti ve kapandı. Bende tekrar şarja takmadan masaya bıraktım. Sabah canlı ders için açmaya çalıştığımda güç düğmesine basıyorum 1-2 sn samsung logosu geliyor ve tekrar kendini yeniden başlatıyor. Ramlari çıkartıp taktım kontrol ettim yine olmadı. Biosa girebiliyorum.
Daha önce karşılaşan var mı? Nasıl çözebilirim.
Benzer durum bizim matematik öğretmeninin başına geldi. Güncelleme yaparken elektrik gitmiş ve batarya ölü olduğu için kapanmış. açtığında ertesi gün bilgisayar samsung logosunda kalıyordu. Sizden farklı olarak biosa girerken bazen takılıyordu Windows kuramıyorduk epey uğraştık ama boot olmadı biostan şüphelendik. Bu işi yapan birine sorduk biosa bakalım yeniden yazarız olmazsa değişir dedi. Güncelleme olmadı bios değişti sorun düzeldi. Aklınızda olsun inşallah sizinki böyle bir durul değildir. Varsa başka bir harddisk ile açmayı deneyin. Hardiskten de kaynaklı olabilir.

Bataryası ölmüştür. Bataryayı sökün bir kaç saat bekleyin fişe takıp bataryasız bir şekilde çalıştırın. Olmazsa söküp bios pilini değiştirmeniz gerekir. Gene olmazsa bios çipi gitmiştir.

Bilgisayardan bataryayı ve fişi çıkartın. Çıkarttıktan sonra uzun süre açma tuşuna(en az 10 sn) basılı tutun ve fişi taktıktan sonra (bataryayı takmayın)sonra açmayı deneyin.

Arkadaşlar cevaplar için çok teşekkür ederim. Windows 7 işletim sistemi kuruluydu. CD ile onarma işlemi gerçekleştirdim düzeldi.

Geri