Bilgisayar İnternete Girmiyor

Kodla Büyü

delikatliyam

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar lan kablosunu masaüstü pc ye bağlıyorum internete giriyor ama laptop a bağlayınca internete girmiyor. Nasıl bir çözüm yolu var acaba ?

Delikatliyem bende aynı problemi yaşıyorum. Hatta sorun netbook ta mı diye başka netbooklarda da internete girmeye çalıştım. Sorun aynı "sınırlı bağlantı". bu arada kablosuza da bu netbooklar bağlanamıyor. bunların hepsinde mi sorun var yoksa sorun başka bir şeyde mi?

bu arada laptopa kablo ile bağlantı kurabildim. BIOS ayarlarından "onboard lan" ayarını "enable" olarak değiştir.

kablosuzu kapatın,
kabloyu takın,
hala yoksa ağ özelliklerinden ip ataması varsa kaldırın,
driver güncellemesi gerekebilir.

arkadaşlar bir sorum daha olacak.
Telefon ile kablosuz ağa bağlanabiliyorum fakat laptop ağı bile görmüyor. Bunun nedeni ne olabilir?

BIOS ayarlarından "onboard lan" ayarını "enable bunu bulamadım arkadaşlar. surucuyude guncelledım olmadı yine . Masaustuye takıyorum lan kablosunu nete giriyor laptopa takınca tanımlanamayan ağ diyor aslında kabloda internet var. Ip ve dns yı otomatık olarak alıyor o şeklide yarladım yine olmuyor ya :(

benim laptop bazı kablosuzlara bağlanıp, bazılarını görmüyordu wireless driveri güncelleyince sorun çözüldü.
bir diğer sorunda yine aynı laptop a kabloyla da bağlanamıyordum. sınırlı erişim hatasını veriyordu. bu sorunuda "onboard lan" ı "enable" şeklinde değiştirerek çözdüm. bios u karıştır biraz "onboard lan"ı bulursun.

Geri