Bilgisayar Öğretmenliği Bölümleri arasındaki farklar nedir?

Kodla Büyü

efsuslu83

Üye
Merhaba,
Forumunuza yeni üye oldum. Ben bir bilgisayar bölümü öğrencisiyim. Bu sene YGS ye gireceğim inşallah.
Araştırma yaparken farklı farklı bölüm ismilerini olduğunu gördüm.
Bunların arasındaki farklar nedir? Bilgi rica ediyorum.
Bölüm ismleri;
Bilgisayar Öğretmenliği
Bilgisayar Sistemleri Öğretmenliği
Bilgisayar ve Kontrol Öğretmenliği
Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği
Elektronik ve Bilgisayar Öğretmenliği

Bu bölümler arasındaki farklar nedir? Ben sadece bilgisayar öğretmenliği olduğunu sanıyordum.

Bu bölümlerden ;
Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği (BÖTE) , Eğitim fakülteleri bünyesinde bulunur. Mezunları Mesleki okullar dışındaki eğitim kurumlarına atanabilir.

Diğerleri ise eskiden Teknik Eğitim fakülteleri bünyesinde idi. BÖTE mezununun atanabildiği tüm okullar + Mesleki okullara da atanabiliyorlardı. Şu an bildiğim kadarı ile TEF ler kapatılıp Teknoji Fakülteleri kuruldu. Mezunları formasyon almadan öğretmenlik yapamayacaklar.

5-6 yıl öncesine kadar KPSS ile Bilişim Teknolojileri öğretmenllerinin atanması çok kolaydı. Sadece sınava girmek yetiyordu. Son kadrolu alımda ise taban puan 83 küsürle kapandı ve alım sayılarımız her yıl daha da düşüyor. Henüz yeni bir branş olmamız nedeni ile emekli olanımız da yok. Çalışma ortamlarımızda yaşadığımız sorunlar ayrı dert.

Ümidinizi kırmak istemem ama yol yakınken başka bir alana yönelmenizi öneriyorum. Bilgisayar öğretmenliğinin geleceği maalesef iyi değil.

sen üniden mezun olana kadar bilgisayar öğretmeni kalırsa olursun... Yol yakınken...

hepsinin ortak yönünü söyleyeyim "geleceği olmayan,angarya işler topluluğu" kısacası.düz liseye geçme gibi bir imkanın varsa durma geç.bari sen kurtul

Bilgisayar bölümü okuduysan teknik eğitime devam et

BÖTE okursan okul formatörü olmaktan kurtulamazsın.

Teknik eğitimde en azından derse girer ders anlatırsın.

Bilgi ve tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. Öyle görünüyorki gelecekte hangi işi yapsam ekmek aslanın midesinde.

Geri