Bilgisayar Öğrenmenin Yaşı Yok

Kodla Büyü

respective3

Aktif Üye
Mart ayında başlattığım sosyal sorumluluk projesi olan "Bilgisayar Öğrenmenin Yaşı Yok" projesi ile ilçe merkezi ve kasabalarında bilgisayar kullanmamış 30 yaş üzeri kişilere kurs düzenledim. 40-50 yaşlarında amcalara teyzelere bilgisayar kullandırdık öğrencilerimle beraber. Kurs verimli geçti 30 kişiye word kullanımı, işletim sistemi kullanımı ve internet kullanımı gösterdim.

Paranoyak olmuşum. "Bilgisayar öğretmeninin yaşı yok" diye okudum haberi. Aha dedim bizi emekli de etmeyecekler :D

bluenight21' Alıntı:
Mart ayında başlattığım sosyal sorumluluk projesi olan "Bilgisayar Öğrenmenin Yaşı Yok" projesi ile ilçe merkezi ve kasabalarında bilgisayar kullanmamış 30 yaş üzeri kişilere kurs düzenledim. 40-50 yaşlarında amcalara teyzelere bilgisayar kullandırdık öğrencilerimle beraber. Kurs verimli geçti 30 kişiye word kullanımı, işletim sistemi kullanımı ve internet kullanımı gösterdim.

Tebrik ederim hocam. O zaman öneriyosunuz bu projeyi bizlere yani?

bilogrt38' Alıntı:
bluenight21' Alıntı:

Tebrik ederim hocam. O zaman öneriyosunuz bu projeyi bizlere yani?
Biraz uğraştırıcı oluyor hocam öğretecek kişi bulmak zor ilan,broşür,anonslar sonucu anca 30 kişi geldi. Tabi bu bulunduğunuz yere göre değişir. Birde size yardımcı olacak öğrencileriniz istekli olması lazım.

:+1:
g.gif

Annem de bilgisayar kursuna başladı. Word' de tablo, resim, arkaplan ekliyor. Bunları yaptığını görünce şok oldum ve çok sevindim. Shift tuşunu da öğrenmiş canım annem. :) Bir de bana geçen gün 'Bu bilgisayarın işletim sistemi ne?' diye sormaz mı :)

SİRE' Alıntı:
Annem de bilgisayar kursuna başladı. Word' de tablo, resim, arkaplan ekliyor. Bunları yaptığını görünce şok oldum ve çok sevindim. Shift tuşunu da öğrenmiş canım annem. :) Bir de bana geçen gün 'Bu bilgisayarın işletim sistemi ne?' diye sormaz mı :)

Benimki de reset düğmesini öğrenmiş. Bilgisayarın başından kalkmadığımda kullanıyor.

44 yaşındaki bir teyze kursun son günü "oğlum bana facebook almayı öğretmedin ya" dedi. Bende "İnternet MEB hattı bu teyzecim facebook yasak" dedim :D

Geri