Bilgisayar Öğrenmenin Kısayolu Kitabım Çıktı

Kodla Büyü
Durum
Konu kilitlenmiştir.
Phascolarctos cinereus' Alıntı:
çizgi marketten elime ulaştı bugün kitap. 4 yıldır bilgisayar kullanımı kursu açıyorum. kursta neredeyse tamamen tohatli(Fatih Ulukaya) hocamızın uygulamalarını kullanıyorum. neyse uzatmayayım :) kitabı özel sipariş etsem kendi kursum için içerik bu kadar uyumlu olurdu. konular modul saati olarak değilde tam benim anlattığım sürelere ve yoğunluğa göre. yeni kursta uygulayıp varsa dönüt veririz inş. hocamıza. Elinize sağlık...

Değerli hocam halk eğitime aynı zamanlarda gelmişiz muhtemelen... 2010 yılı il dışı... Yorumunuz beni ne kadar mutlu etti anlatamam. Özellikle halk eğitim merkezine yeni geldiğimde not konusunda ben de çok sıkıntı çektim. Bende oturdum yazmaya başladım, yazdıkça yazdım, yazdıkça güncelledim notlarımı. Bir gün oturup D&R daki tüm bilgisayar kitaplarını inceledim ama anlatım hakikaten çok garipti. Sanırım bunun nedeni eğitimci değil genellikle bilgisayarcıların yazdıkları kitaplardı. Bu işin eğitimini veriyor olmak, karşıdakilerin ne öğrenmek istediklerini ve nerede zorlandıklarını bilmek çok önemli.

En son Windows 7 ve office 2010 anlatımları ile güncelledim. Bu kitaba son şeklini vermem 6 ayımı aldı. Bu iş para kazanmak için yapılacak bir iş değil ama şu yorumlardan birkaç tane okusam "Tamam ben doğru bir iş yapmışım." desem benim için yeterli inanın. Bu kitap birçoğumuzun işini kolaylaştıracak, kursiyerlerin evde oturup kendileri de çalışabilecek bir kaynak olarak planladım. Kursiyerlerden gelen olumlu dönütler sonrası bu baskı işine kalkıştım, iyi ki de kalkışmışım diyebiliyorum şu anda:)

Değerli hocalarım son olarak, ben bir ürün ortaya koydum.. Bu ürünün nereye gideceğine devamı olup olmayacağına karar verecek olan, bu projeye sahip olacak olan sizlersiniz. Umarım herşey güzel olur ve daha çok kişiye bilgiyi ulaştırmanın keyfini beraber süreriz... Saygılarımla...

hocam daha önceki paylaşımların faydalı olmuştu şimdide ben sana destek olmak için sipariş verdim

ctrl+alt+delete' Alıntı:
hocam daha önceki paylaşımların faydalı olmuştu şimdide ben sana destek olmak için sipariş verdim

Çok teşekkür ederim sayın hocam inşallah daha güzel paylaşımlarımız olur. Bilgimiz paylaştıkça çoğalır.

emeğinize sağlık..Alacaklara öneride bulunabiliriz kursiyer öğrenci öğretmen vs :+1:

tcoalngsau' Alıntı:
emeğinize sağlık..Alacaklara öneride bulunabiliriz kursiyer öğrenci öğretmen vs :+1:

teşekkür ederim sayın hocam. Kitabın aslında hedef kitlesi oldukça geniş, çünkü epeyce bir konuya değindik kitapta. Kitap bu hale gelmeden önce 200 tane deneme baskısı aldık ve kursiyerlere kitap üzerinden ders işledik hatta başka öğretmenler arkadaşlarda kurslarında benim kitabı kullandılar. Bir nevi kendimize test grubu oluşturduk. Kursiyerlerden gelen tepkilere göre kitaba son şeklini vermeye çalıştık. O dönem kursa gelen öğretmenlerimizden de olumlu dönütler almıştık. Örneğin internetten video indirme konusunu bir hocam istedi diye eklemiştim kitaba. Genellikle öğretmenlerin zorlandığı flash bellek kullanımı konusu, flash bellek dolu görünüyor ama içini açınca birşey göremiyorum gibi güncel sorunların çözümlerinin kitapta yer alıyor olması onları takıldıklarında bakacakları bir kaynak sahibi yapıyor.

Diğer branştaki öğretmenlere de ulaşabilirse bu kitap o kapsamda da karşılık bulur diye düşünüyorum. Görev yaptığım ilçede Milli Eğitim Müdürü bizim hiç aklımızda yokken kurumlara yazı gönderelim dedi ve almak isteyen öğretmenlere de ulaşalım hatta Talim Terbiyeden onay alıp tüm Türkiye'ye yazalım dedi. Bilmiyorum neler yaşanacak...

sipariş ediyorum hocam. elinize sağlık.

gecenin 2 sinde ettim. müşteri yoktur indirim yaparlar dedim ama yapmadılar hocam. :)

Tebrik ederim hocam. Gerçekten üreten öğretmen görmek gelecek için umut verici. Kitabınızın içeriği gayet dolu gözüküyor.
Sizden özel bir istekte bulunabilir miyim ? Açık kaynak işletim sisteminde de özgür yazılım tarafından üretilen programlarla da bir kitap yazabilir misiniz? Sonuçta Microsoft ürünleri ücretli olmaktadır. Ülkemizde yaşayan insanların gelir durumu malum. Bilgisayar deyince insanların kafasında sadece microsoft gelmesin diğer yazılımları da bilirlerse resmin tamamını görmüş olacağı kanısındayım. :+1:
Saygılarımla,
Erkan Kocaman

6ZvPg7.jpg
yPp5By.jpg

Hakan Yandım hocamızın yeni kitabı dün elime ulaştı.

"Bilgisayar Öğrenmenin Kısayolu" kitabını incelediğimde özgün her seviyeden kişilerin kolayca anlayabileceği dil ve görsellerin yerinde kullanılması oldukça başarılı bir çalışma olduğunu gördüm.

Özellikle bilgisayar kursu veren hocalarımızın işini büyük ölçüde kolaylaştırıcı detaylı bir kaynak olacağı kanaatindeyim.

448 sayfalık bu kalitedeki bir kitap için fiyatın ekonomik olması kâr amacı güdülmediğini gösteriyor. Ama yine de kurslar toplu alım yapacaklarından dolayı kargo vs ve toplu indirimler yaparak da hocalarımıza ve dolaylı olarak kursiyerlere daha cazip bir fırsat oluşması daha iyi olacaktır. Bu tür alımlar için Hakan hocanın imkan varsa yardımcı olması yerinde olacaktır.

Mahmut Nedim Yiğitbaş
Biltekder Yönetim Kurulu Başkanı
http://www.biltekder.org.tr

İçindekiler bölümünü inceleme şansım oldu. Çok güzel bir çalışma olmuş emeğinize sağlık. Bizlere fazlasıyla faydalı olacak bir çalışma.

en yakın zamanda sipariş vermek istiyorum hocam.halk eğitim hocası değilim ama belki bu kitap olmam için ikna eder beni.
Keşke 5 ve 6 lar için yıllık günlük planlı, öğretmen kitaplı bir dersin hocası olabilseydik

Konuya etraflıca hakim değilim ama programlama da olsaymış tadından yenmezmiş niçin?

hayırlı olsun hocam, çok başarılı bir çalışma olmuş. en kısa sürede sipariş veriyorum.

sipariş verdim, şu an kargoda, kargo için ücret ödeyecekmiyim yoksa kargo fiyatı 26 TL nin içinde mi?

sumunu teşekkür ederim hocam yorumları bekliyoruz.

erkankoc teşekkür ederim değerli yorumunuz için. Açık kaynak konusunda kitap yazmak da oldukça keyifli olurdu ama ondan önce aklımda başka bir proje var ve ondan da önce bu kitabın başarısı benim için oldukça önemli. Eğer Açık Kaynak ile ilgili bir ekip oluşturursak ben de yer almak, seve seve yazmak isterim.

mnedim hocam teşekkür ederim. Bu konularda çok kitap incelediğinizi biliyorum. Yorumlarınız benim için önemli ve sevindirici. Halk Eğitim Merkezindeki hocalarımın işini kolaylaştıracağını bende düşünüyorum. Hep diyorum keşke halk eğitim merkezine geldiğimde elimde böyle bir kaynak olsa idi. Toplu alım konusundan ilk mesajda da bahsetmiştim. Bu konuda bir değerlendirme yapacağız çoklu alım talebi geldiğinde...

adeministrator hocam teşekkürler...

bilalca teşekkür ederim hocam aklımıza ne konu geldi ise eklemeye çalıştık kitabımıza... Bilgisayarı hiç kullanmayanlar için öğretici, aktif kullananlar için ise eksikleri tamamlayıcı olması konusunda çaba harcadık.

gules84 hocam halk eğitim merkezinde ben mesleğimi daha çok sevdim, kendimi buldum diyebilirim. Ama forumdaki halk eğitim öğretmenleri ile ilgili başlıkları okuduğumda herkesin de memnun olmadığını görüyorum. Tabii ortam, kurum, kursiyer potansiyeli vb. birçok etken var ama istekli bir gruba ders anlatmak keyifli...

aylin986 hocam bu kitap genel anlamda bilgisayar kullanımını öğrenmek isteyen bireyler, bilişim öğretmenleri, bilgisayar ile ilgili genel konularda eksiklerini kapatmak isteyen aktif bilgisayar kullanıcılarına hitap edecek şekilde tasarlandı. Bahsettiğiniz alanda bir eksiklik var ama bence onunla ilgili ayrı bir kitap olmalı kanaatindeyim... Kendi kitabım ile ilgili bir yayınevi ile görüştüğümde benden programlama ile ilgili bir kitap hazırlamamı istemişlerdi ama öncelik “Bilgisayar Öğrenmenin Kısayolu”

kemalkoylan teşekkür ederim hocam umarım kitap elinize geçtiğinde de sizden bunları duyabiliriz.

hastasıyız dede hocam kargo kdv dâhil kitabın fiyatı 26 tldir. Başka bir ücret ödemeyeceksiniz. Kitabı incelediğinizde değerli yorumlarınızı bekliyor olacağız...

Kitap bugün elime ulaştı.. HEnüz incelemedim ama yapılan yorumlar oldukça güzel elimde bulunsun istedim..
kitap kokusu bi başka.. :)
ellerinize sağlık.. teşekkürler hocam..

Kitap elime ulaştı.
Kitap baştan sona herkesin anlayabileceği bir dilde anlatılmış. Kitabı incelediğimde aa.. bunu da eklemiş diye şaşırmadım desem yalan olur. Hayatın kendisini kitaba yansıtmış. Güncel ve basit bir anlatım ile anlatılmak istenen en iyi şekilde ifade edilmiş. Uygulamada bile anlatmakta zorlandığımız konuları yazıya ve görsellere dökerek güzel bir şekilde anlatmış. İçimizden bir kardeşimizin böyle güzel çalışmalara imza attığını görmek gurur verici. Yolunda başarılar kardeşim...

kitap çok güzel ve kullanışlı.küçük bir eleştiri ya da tavsiye diyelim resimler şekiller renkli olsa daha iyi olurmuş

Dün itibariyle kargo ulaştı kitabı inceledim gayet güzel yalın bir dille hazırlanmış ellerinize sağlık çok güzel olmuş kurslarım da kaynak kitap olarak kullanmayı düşünüyorum.

ellerine emeğine sağlık hocam arkadaşlar kitap hakkında güzel yorumları yazmışlar gerçekten övgüyü hak ediyor, benim birkaç eleştirim olacak,

1. office konularına fazla yer verilmiş, aslında bu bakış açısına göre iyi de sayılabilir ama nedense bir rahatsızlık hissettim, aslında belkide libre office vb ücretsiz bir yazılım anlatılsa rahatsızlık hissetmeyebilirdim.

2. bu kadar güzel bir dille yazıldığını düşününce keşke scratch ve small basicde kitapta olsaydı diyede düşündüm.

Öneri : haddimi aştıysam özür dilerim hocam, tekrar tekrar söyleyeyim kitap hakkatten bir örnek niteliğinde, ama gelecek günler hakkında biraz düşünülürse bundan sonra böyle bir kitap hazırlayan olursa bence, birazdaha ücretsiz yazılımlara yönelinmeli, özellikle son günlerde pardus un kamu alanlarında kullanımı gündemde, birazda programlama eklenirse tadından yenmez, bence siz bu işin ucunu bırakmayın hocam kitabı söylediğim yönlerde güncelleyebilirseniz b.t. öğretmenleri açısından bir başyapıt olabilir. :alkis:

Hayırlı olsun, sipariş verdim ama gelmedi daha çizgi market kimin öğretmen arkadaşlarla ilgisi var mı?

Değerli meslektaşlarım yorumlarınızı an ve an takip ediyorum. Çok mesaj kalabalığı yapmamak adına acil bir soru olmadıkça mesajları biriktirip yanıtlamaya çalışıyorum. Atladığım mesajlar olursa kusura bakılmasın. Kitaba sahip çıkan herkese bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum. Ortaya konulan ürün hakkında söylenenler daha fazla yazma isteği oluşturdu bende...

bilerzen hocam ilginiz için teşekkür ederim. Kitabı inceledikten sonra da yorumlarınızı bekliyorum. Kitap konusundaki fikirlerinizi destekliyorum...

hasari hocam kitap ile ilgili düşüncelerin ve dileklerin için teşekkür ederim.

ozkan_misirli hocam teşekkür ederim. Kitap hakkındaki düşüncelerini bekliyor olacağım.

ctrl+alt+delete hocam teşekkür ederim. Nasipse diğer baskılarda artık...

eakkus hocam teşekkür ederim. Desteklerinizi bekliyoruz...

ilsis hocam teşekkür ederim. Kitabı en çok merak eden kişilerdendiniz. Beklentilerinizi karşılamış olması benim için mutluluk verici.

hastasıyız dede hocam güzel düşünceleriniz için teşekkür ederim. Ücretsiz yazılım tanıtımı konusunda bir proje içinde yer almak isterim. Dilerseniz editörlük dilerseniz bölüm yazarlığı yapabilirim. Şimdilik amacımız bu kitabımızın başarısı ancak dediğim gibi açık kaynak konusunda bir ürün oraya konulacaksa ben seve seve içinde yer alırım. Bu kitaba bu şekilde bir ilave yapılabilir mi inanın bilmiyorum şu an için. Kitabın dili konusunda İstanbul’da iki yayınevinden başka konularda da kitap yazma konusunda teklif aldım. Ancak çok ciddiye almamıştım söylenenleri… Ama meslektaşlarımdan bunları duymak onur verici. Ne demek haddini aşmak öneriniz için teşekkür ederim.

karçiçeği hocam desteğiniz için teşekkür ederim. Sizinde başka fikirleriniz varsa duymak isterim.

ilkot hocam teşekkür ederim. Siparişler konusunda çok bilgi sahibi değilim ama özelden isim yâda sipariş numarası belirtirseniz konuyla ilgilenmek isterim elbet. Çizgi Market'in benimle bir bağlantısı yok sayın hocam Çizgi Tagem tarafından kurulmuş bir web sayfası. Kitap yazma sürecinde en başından beri bana destek olmaktalar. Bana destek olmak adına hiç bir çıkar gözetmeksizin web satışında bana yardımcı oluyorlar.

E-posta ile ile gelen kitap hakkında düşünceleri de buradan sizinle paylaşmak isterim.
Emrullah UZUN: Samsun İl Mem MEBBİS Sorumlusu
'Bilgisayar Öğrenmenin Kısayolu' kitabını bir hafta önce teslim aldım. Yorum yazma konusunu aceleye getirip, harcanan emeği bir kaç kelime ile zayi etmek istemedim. Kendi çapında bilgisayar ve elektronik cihazlarla ilgilenen bir öğretmen olarak, bir haftalık inceleme neticesinde şunu net olarak söyleyebilirim; Meslektaşım gerçekten çok güzel bir iş çıkarmış. Aslına bakarsanız kitaptaki bilgilerin hepsini arama motorlarında sorgulayarak bulabilirsiniz, ancak hocam dil olarak okadar uygun bir uslup kullanmış ki bilgisayar başına ilk defa geçen biri bile kolaylıkla bu adımları uygulayarak amacına ulaşabilir. Kitap ile ilgili bir diğer konu ise, teknoloji artık okadar hızlı değişiyor ve gelişiyor ki ayrıntıların bir çoğunu gözden kaçırıyoruz. Birisini öğrenmeden diğeri çıkıyor çünkü. Ama bu kitapta gördüğüm kadarıyla verilebilecek ayrıntıların bir çoğuna yer verilmiş. Şunu açıkça ifade etmeliyim ki; Meslektaşım kitabın kapağında da belirttiği gibi 'Bilgisayarı hiç kullanmayanlar için en baştan başlayarak öğretici, Bilgisayarı aktif kullananlar için eksiklerini tamamlayacak kaynak' cümlesinin hakkını sonuna kadar veriyor. Eline, emeğine, kalemine sağlık hocam.

ilkot' Alıntı:
Hayırlı olsun, sipariş verdim ama gelmedi daha çizgi market kimin öğretmen arkadaşlarla ilgisi var mı?

Çizgi Market, Çizgi Tagem platformu çerçevesinde özellikle STEM Science Technology Engineering & Math eğitimi araçları sağlayan (kelime doğrudur) bir sitedir. Hakan Hocam bu platforma destek sağlayan birçok dersi hazırlayan hoacalardan biridir.

Kitap satışından gelen tüm gelir hocaya gönderilemektedir. Amacımız diğer faaliyetlerimizde de olduğu gibi desteklemek ve sosyal amaçlı faaliyettir. Hakan Hocam bu kitabı üretmek için aylarca belki yıllarca uğraştı anacak yayın evleri diğer birçok yazar gibi onu sömürmek istedi. Ben de Hocayı cesaretlendirip kendisinin basamasını destekledim. İyi de yaptı. Bu emeği desteklemek boynumuzun borcudur.

Niyazi Saral
İstanbul, 15 Mart Pazar

Kitap geldi. İnceledim. Önce dedim ki ne kadar basit dille anlatmış (olumsuz manada). Sonra düşündüm iyiki böyle yazmışsınız. Sanırım bilişim kitabı alıp birşeyler öğrenmek isteği vardır ya...öyle düşündüm. Sonra anladım ki kitap bize bişey anlatmayacak. Karşımızdakine anlatacak:)

sumunu' Alıntı:
Kitap geldi. İnceledim. Önce dedim ki ne kadar basit dille anlatmış (olumsuz manada). Sonra düşündüm iyiki böyle yazmışsınız. Sanırım bilişim kitabı alıp birşeyler öğrenmek isteği vardır ya...öyle düşündüm. Sonra anladım ki kitap bize bişey anlatmayacak. Karşımızdakine anlatacak:)

:D :+1:

Öncelikle başarılarınızın devamını dilerim hocam. Kitap bugün elime ulaştı. Biraz inceleme fırsatı buldum. Ben de halk eğitimde görev yapıyorum o yüzden işime yarayacağını biliyorum. :+1:
Bugün E-posta modülünde gözüme küçük bir hata çarptı. http://www.tsk.mil.tr yazan örnek http://www.tsk.tr olması gerekiyor :) artık "mil" uzantısı yerine "tsk" uzantısı kullanılıyor.Ben de şu an o konuyu anlattığım için bilginin güncel olmasını istedim. Diğer sayfaları pek inceleyemedim.
Emeklerinize sağlık :++:

Durum
Konu kilitlenmiştir.
Geri