Bilgisayarın Bir Günü ( tiyatro )

Kodla Büyü
rukidu' Alıntı:
hocam google a yazılan hatalı yazılarda "bunu demek istediniz" şeklinde verilen uyarıdan ii espri çıkabilir. örneğin yengem google a yazıyor ama yanlış yazıyormuş ve tabiii bunu demek istediniz diye uyarı veriyomuş. ve bi süre sonra yengem bilgisayarla kavga etmeye başlamış.
mrfrk hocamın fikri olan google çok hoşuma gitti.
bi kişi büyücü gibi giyinecek ve üzerinde google amca yazacak. uzun sakalları da olabilir. :) insanlar ona ilginç sorular sorup cevaplar alacaklar. google amca herşeyi birilir, o bir sihirbaz, o bir medyum, oo ooo ooo herşeyyyyy.

sessiz bir ortam da bilgisayar parçalarını canlandıran 3-5 kişi ofis ortamı yada öğretmen bilgisayarı olabilir yada kişisel bir bilgisayar
daha sonra bu bilgisayarı kullanan kişilere göre bilgisayarın (parçalarının )yorumları
çocuk gelecek mesela
bilgisayar: yine geldi velet şimdi işin yoksa oyun bul oyun aç metin 2 falan feşmekan
adam gelir
bilgisayar: şimdi bir sürü sey isteyecek aynı anda yapamıyom diye sinilenip duracak kasaya vuracak(burda parçalara) özel isim verip daha komik bir hale getirebilirsiniz

eger bunu son olarak kullanmak istersenizde o insanların bilgisayarı paylaşamadığı bir anda bilgisayarın parçalarıyla birlikte dile gelmesi vve insanlara laf saymasını da yapabilirsiniz tabi burda
konuşmaları detaylıca düşünüp düzenlemek gerek hitap edilecek kitleye göre
şu an aklıma gelenler bunlar

kolay gelsin

skeç oynandıktan sonra videoları burda paylaşırsanız sevinirim.
başarılar

İçi gerçeklerle dolu değerli espriler etkileyicidir, unutulmaz, aynı zamanda da bir anlam ifade eder. Gerçek yaşantıları kurgulayıp ses tonuları, makyaj, mimik gibi şeylerle süsleyip(komik görünme) sunabilirsiniz.

Konu: E-posta gönderme

Yaşlıca bir müfettiş gelir rehberliğe, öğretmen internetin günlük yaşamamızdaki etkilerini ders konusu olarak işler. müfettiş içeri girer hocam rahatsız olmayın devam edin der. Öğretmen konuyu işlemeye devam eder.ken Müfettiş araya girer "Çocuklar eskiden pilgisayar milgisayar yoktu. Kütüphaneye giderdik araştırmaya yapmaya(çocuklardan biri şimdide vaaaaar: gevrek gevrek), peki gidiyormusunuz(çocukladan cıt yok) , her yerde kütüphane yoktu, kitap satan yerler, gazete bayii oooo arada bulasın(şimdi de öyle ya, kimse kitap, gazete almıyor;mesaj iletildi). Mektup atardık(unutulmaya yüz tutmak üzere, önemli bir konu) birbirimize. Anam askerde ona gönderdiğim mektupları hala saklıyor. Bakar bakar ağlar. vs vs konu e-posta işlemeye dönderilir. Müfettiş teşekkür eder. ve Perde kapanır.

yeremez' Alıntı:
bi kişi büyücü gibi giyinecek ve üzerinde google amca yazacak. uzun sakalları da olabilir. :) insanlar ona ilginç sorular sorup cevaplar alacaklar. google amca herşeyi birilir, o bir sihirbaz, o bir medyum, oo ooo ooo herşeyyyyy.

arkadaşlar bu Google Amca'ya skeçte ne gibi sorular sorulabilir ve Google Amca'dan ne gibi cevaplar alınabilir.

çok güzel bir düşünce hocam

verileri ve komutları taşıyan 0 ve 1 şeklinde elbise giymiş elemanlar..
kes elinde makas olan bir eleman olabilir.
kopyala için, fotokopi makinası ve başında bir öğrenci 0 1 ler kopyalanacak ifadeyi getirir kopyala kopyalar.
yapıştır elinde kocaman bir 404 yapıştırıcı olan öğrenci.

ses kartı görevi gören elinde borazan olan bir öğrenci

klavye şu şekilde olabilir bütün tuşların altında bir öğrenci (öğrencilerin kafasına tuş adı kocaman yazılır) herhangibir tuşa basılında 0 1 lere "baba oradan bir H çek büyük olsun..." gibi ifadeler.

aklıma geldikçe yazarım..

aslında bu tiyatrolar tam bil ve tek haftasında kullanılacak şeyler
hocam acaba basıl gidiyo senaryo çalışmaları, bizimle de paylaşırmısınız ne kadar ilerlettiniz acaba ?

hocam 4 skeç tamam sayılır. 4 tane daha düşünüyoruz. fikir var ama içeriği oluşturmadık. benim için özellikle google amca skeçi önemli. oluşturduktan sonra birlikte çalıştığım diğer arkadaşların da onayı olursa burda yayınlayacağım. hatta tiyatro videosunu da yayınlamak isterim.

mrfrk' Alıntı:
1. küçük bir çocuk(7-8yaşlarında oldğ. düşündürülür) mağazanın vitrinindeki bilgisayara bakar. Bilgisayardan google konuşur(ağız hareket resimleri konulabilir) öğrenmek istediklerini bana sor (gibi bişeyler, işitsel olarak seyircilere). Çocuk iç sesten konuşmaya başlar. Bundan sonra olay acıtasyon ise (çocuğun hayat hikayesi girer) annemi bana gösterebilir misin? vs. Annem beni doğururken ölmüş. Babam hiç anlatmıyor gibi seyirciler etkilenir. kurgusunun yapılması lazım.
hocamın konusunu çok beğendim ve bugün okulda bunu yazdım umarım işinize yarar
bazı eksiklerin olduğunu belirttim belgede.ekleme yapan hocalarımız burdan tekrar paylaşırlarsa sevinirim...
Haa bu arada başka buna benzer çalışmaları olan yok mu arkadaşlar

Ekli dosyalar

• google.rar
    5.5 KB · Görüntüleme: 128
toprak60 hocam paylaşım için teşekkürler.
bu googe biraz ukala galiba :) buna benzer çalışmalar google de yok. :)

Evet bu da BT sınıfnın ilk günüyle alakalı bir çalışmam
eksikleri mutlaka vardır
umarım işinize yarar.

Ekli dosyalar

• BT SINIFININ BİR GÜNÜ.rar
    7 KB · Görüntüleme: 140
yeremez hocam ne oldu davetiye ve afişten sonra bir daha mesaj yazmamışsın. video ve metinleri paylaşırım demişsin. vaz mı geçtin yoksa paylaşmaktan

Geri