Bilgisayarımda Projektör Ayrı Bir Görüntü Kendi Ekranımda Ayrı bir Görüntü

Kodla Büyü

boss2

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba arkadaşlar laboratuvarımda vista yüklü çocuklara bazen video izlettiriyorum tüm okula izlettiğimi düşünürseniz videonun tüm konuşmalarını hatta sahnelerdeki hareketleri bile ezberliyorum. Bazen kendimi aptal hissediyorum hep aynı şeyleri izlemekten. Sadede gelelim ben projektöre bir işlev verip hep onu yapmasını istiyorum. bende bilgisayarda başka işlemlerle uğraşmak istiyorum. Bu mümkün mü? Deneyen var mı?

Şunuda paylaşmak istiyorum sizinle eğer sadece bir resmin projektörde kalmasını istiyorsanız projektörün pause düğmesine basıp bilgisayarda başka işlere bakabilirsiniz. ama bu videoda olmuyor.

ekran kartın hangi chipsete sahip bilmiyorum ama
ati ekran kartı için catalyst control center programı ile yapabiliyorsun, önce ekranı kolonla sonra video kısımından sinema yı seçiyorsun galiba tam ekran video olarak projeksiyonda video oynarken sen de istediğin işi yapabiliyorsun
bu özellik nvidia da vardı, onda da benzer bir şekilde ayarlayabiliyorsun

Okulumuzda vista yüklü Exper makinalar var. dediğin programı indirip bi deneyeceğim bakalım. teşekkür ederim.

hocam kişiselleştirmede sol da projektöre veya başaka bir dış görüntüye bağlan ekran bağla seçeneği var bu sölediğinizi o şekilde yapabiliyorsunuz sanırım ekranın sadece bir kısmını görebiliyor çocuklar siz diğer tarafta istediğiniz işlemi yapabiliyorsunuz.ama bunun için başka bir ayar yapılması gerekiyormu ekran kartıyla ilgili bilemiyorum.

"Şunuda paylaşmak istiyorum sizinle eğer sadece bir resmin projektörde kalmasını istiyorsanız projektörün pause düğmesine basıp bilgisayarda başka işlere bakabilirsiniz. ama bu videoda olmuyor. "

Teşekkürler çok işime yarayacak.

ati için geçerli catalyst control center' dan görüntü sihirbazını kullanarak yapılıyor. işlem basamaklarını takip ederek. farklı ekran, klon yani aynı ekran ve ekran devamı diye seçenekler var. farklı ekranı işaretlendiğinde bilgisayar ve projeksiyon görüntüleri farklılaştırılabiliyor.

Geri