Bilgisayarımda görüntü yok!

Kodla Büyü

eylul

Site Gezgini
Bt sınıfında iki bilgisayarım açılıyor kasadan ses geliyor ama ekranda görüntü yok.Servise göndermeden ben bişeyler yapabilir miyim???

Hocam monitörü değiştirerek deneyin. Yada Öğrenciler monitörün renk ayarları ile oynuyor onlarıda kontrol edebilirsiniz.

bi deneyelim bakalım biraz önceki sorunumu sizin yardımınızla atlatmıştık...

ram ve ekran kartını çıkarıp taktım ama ses yok başka monitörde olmadı benim bilgisayarlar servise gitmek istiyor herhalde :(

Hocam ekrana hiçmi görüntü gelmiyor biosu geçtiği sıradadamı görüntü gelmiyor.

Kasa normal çalışıyor fakat ekrana hiç görüntü gelmiyorsa, güvenli modda açıp görüntü ayarlarını default yapmanı öneririm daha önce başıma gelmişti formatın eşiğinden döndüm, Nvidia ekran kartı ayarlarını değiştirdim düzeldi.

aynı sorun benim bizim bilgisayarlada da oluyor. (exper bilg.) ram leri çıkarttım ve yerdeğiştirdim bilgisayar açıldı.

hocam böle durumlarda sorununuj nerde olduğu olmayan durumlarda eleminasyon yapmalısınız.
önce başka bi monitör deneyin.
monitör ara kablosunu değiştirin.
eğer sorun dewam ediyorsa başka bi ram takın.
eğer halaki dewam ediyorsa sorun anakarttadır.

Hocam klasikleşmiş bir sorun var bu sabah benimde başıma gelince hatırladım, bazen ramlarda statik elektrik birikmesi oluşuyor, kasa normal çalışıyor fakat monitör işığı fasılalı yanıyor ekran simsiyah kalıyor eğer sizin sorununuzda böyleyse kasanın güç kablosunu çıkartıyorsunuz yaklaşık 5 dak. bekleyip tekrar takıyorsunuz sorun çözülüyor, bu bende sık sık oluyor... :idea:

aynı sorun 2. dönem başından beri labtaki bir bilgisayarda da oluyordu. servisi çağırdığımda makina kandine gelip çalışıyordu. nedeni
1. semantic hocamın dediği gibi bazen ramlarda statik elektrik birikmesi oluşuyor, kasa normal çalışıyor fakat görüntü gelmiyorsa kasanın güç kablosunu çıkartıyorsunuz
2. bios pili bitmiş ya da bitmek üzere olabilir pili yerinden çıkarıp; biraz bekledikten sonra tekrar takın çalışmazsa yeni pil ile değiştirin.

Geri